Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Telefoni: mobilni, fiksni, ...
Nokia 230
STRANA 1 OD 1
Ilija212 Nokia 230 13.09.2024. 19:22 T69287

status: user
broj poruka: 347
Pozdrav, ako se neko od clanova razume u telefone, kako i dal moze da se na nokia 230(2024) instalira neka igra ili vise njih? Naravno predvidjena za tu vrstu telefona
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 RE: 13.09.2024. 21:49 #682440

status: user
broj poruka: 1638
Na jednom jezgru, 312MHz, 8MB RAM-a, veoma malom ekranu i niskoj rezoluciji se nećeš naigrati, iako postoje Java aplikacije i igre za taj sistem (ako sam dobro razumeo, samo uz određene verzije FW-a - ne znam koje) - ako i može, ne znam kako ih instalirati jer su zvanične prodavnice ugašene (Opera/Bemobi Mobile Store), tako da bi morao da ih tražiš prema rezoluciji itd. i preuzimaš, pa da prebacuješ na taj telefon i pokrećeš (možda uspešno ).

Ukratko, bilo kakvo ulaganje čak i sopstvenog vremena u tako nešto, daleko prevazilazi vrednost onoga što bi moglo biti uloženo u neki Android telefon, koji bi od starta imao mogućnost pokretanja dosta igara.

Batali to... evo, samo kao primer..
NOVI telefoni:
2024:
-Xiaomi Redmi A3 3GB, 64GB =85€
-Xiaomi Redmi A3 4GB, 128GB =95€
2023:
-Xiaomi Redmi A2 3GB, 64GB =65€
-Samsung Galaxy A05 4GB, 64GB =90€
2022:
-Realme C30 3GB, 32GB =81€
-Poco C40 3GB, 32GB =81€
2021:
-ZTE Blade A31 Plus 2GB, 32GB =68€

Možda ima i jeftinijih (polovnih sigurno ima), i ovi sigurno nisu nešto što bih ja preporučio, ali gledao sam u približnom cenovnom rangu sa tom Nokiom 230 2024, za koju stoji da je 76€.

Ne vidim zašto bi neko u današnje vreme kupio sličan telefon, osim ako nije za penzionera koji je na takve uređaje već navikao, a njemu igre ne trebaju. I dalje ne osuđujem, daleko od toga (mogu da razumem i kako je možda telefon koji je dobijen od neke firme, pa se generalno smatra neupotrebljivim i dat je detetu da se igra, čisto da se iskoristi za nešto... ali sam isto tako svestan da u pitanju može biti i nešto potpuno drugo).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ilija212 re 14.09.2024. 09:03 #682443

status: user
broj poruka: 347

Nasao sam na jednom sajtu neke igre u rar-u su i kad ih raspakujem ne znam kako da to instaliram na telefon ni da pokrenem
pa ako znas sta i kako se tu radi pojasni ako mozes
evo sajta https://gsmintro.net/mobile/nokia-230-(2024)/games

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 16.09.2024. 20:26 #682447

status: user
broj poruka: 4793

Just put the game anywhere on the memory card, i put them in a folder called games. In the phone go to the file viewer, go to your memory card then the games folder you added then install them. O-R with the nokia suite installed, click install game/application, choose the jar file and then install!

micika, obrišu tvoje gluposti pa usput i mene iako nisam baš toliki idiot. Aj zbogom.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60326. Broj poslatih odgovora: 646708.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs