Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Telefoni: mobilni, fiksni, ...
Preporuka za manji telefon
STRANA 1 OD 1
Zdebeli Preporuka za manji telefon 23.06.2024. 20:26 T69254

status: user
broj poruka: 1379
Treba mi preporuka za neki android, sa 4.5`-5.5`, a da je pristojan.
Nešto što je izašlo prošle ili pretprošle godine, tj da ne uzimam nešto prastaro što će biti neuprotrebljivo za godinu dana (telefon menjam kada moram).

Sem standarnih funkcija telefona, koristim net sa dosta tabova, ponekada navigaciju, i možda još neku aplikaciju.
Kamera mi je apsolutno nebitna, igre ne igram, društvene mreže ne koristim itd.

Može polovno, tj poželjno je, do nekih 100-150e.


Hvala
__________________
fetket.portfoliobox.net
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: Preporuka za manji telefon 24.06.2024. 00:06 #682001

status: user
broj poruka: 1035
Vecina novijih telefona je veca od toga sto ti trazis. kada bi mogao da se pomiris sa 6` izbor bi ti bio mnooogo bolji...


:: Treba mi preporuka za neki android, sa 4.5`-5.5`, a da je pristojan
:: Nešto što je izašlo prošle ili pretprošle godine, tj da ne uzimam nešto prastaro što će biti neuprotrebljivo za godinu dana (telefon menjam kada moram)
::
:: Sem standarnih funkcija telefona, koristim net sa dosta tabova, ponekada navigaciju, i možda još neku aplikaciju
:: Kamera mi je apsolutno nebitna, igre ne igram, društvene mreže ne koristim itd
::
:: Može polovno, tj poželjno je, do nekih 100-150e
::
::
:: Hval
:: _________________
:: fetket.portfoliobox.net
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
iradex 6.1 24.06.2024. 08:00 #682002

status: user
broj poruka: 18

Kao što ti je perrakojot napisao, možda je najbolje da gledaš veličinu 6.1 tipa starije galaxy S serije ili huawei P serije. Svi sa manjim ekranima su uglavnom veći od ovih jer imaju široku gornju i donju ivicu. Pogledaj na gsmarena, idi na phone finder pa sortiraj po želji.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
siki069 Prošle godine 24.06.2024. 10:09 #682003

status: user
broj poruka: 377
Zdebeli hoće model od prošle godine, a ne iz 2016-te godine.




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: Prošle godine 24.06.2024. 14:38 #682004

status: user
broj poruka: 1035
Pa to mu govorimo, nema 1 godinu star fon od 4.5-5`, svi su presli na 6+ velicinu. Ja sam kupio nedavno kao rezervu kad odem na letovanje da ga nosim na plazu Alcatel a3 neki quad cpu 2gb ram, android 6, radi apsolutno sve sto radi i moj ganc novi Poco x6 samo sto radi sporije, ali radi podnosljivo... taj alcatel je 6 godina star, tada su se pravili telefoni od 5`


:: Zdebeli hoće model od prošle godine, a ne iz 2016-te godine
::
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
1AGRESSOR ... 24.06.2024. 16:00 #682005

status: user
broj poruka: 823
imas i filtere za velicinu
https://www.gsmarena.com/search.php3?


Bane
KONTAKT NA https://twitter.com/1agressor
NISTA BEZ KABLA
https://pastebin.com/SpqMpJkY
^ MY PC - SW/HW - SPECIFICATION ^

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
blackwolf * - - - - - - 24.06.2024. 19:54 #682006

status: user
broj poruka: 1496
Ja mislim da to nećeš naći osim neke aliexpress chingchong varijante, čak je i apple prestao da pravi mini verziju iphone-a.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zdebeli Hvala svima 24.06.2024. 20:16 #682007

status: user
broj poruka: 1379
Pogledao sam GSM još pre postavljanja teme, ali sa 3gb rama izlaze samo neke marke za koje nisam čuo tipa Ulefon, Cubot...
Skeptičan sam po pitanju kvaliteta, ali ako valjaju može i tako nešto.

Sada imam neki Samsung 6.5`, pre P30 lite koji je 6.15`, ali mi je Nokia 630 bila prava mera (4.5`) može normalno da se koristi jednom šakom u svakoj situaciji.
__________________
fetket.portfoliobox.net

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: Hvala svima 24.06.2024. 23:20 #682008

status: user
broj poruka: 1035
sve te razumem ali u toj velicini samo `dzeki cen` varijante, nista markirano... a kvalitet... ti sam odluci...


:: Pogledao sam GSM još pre postavljanja teme, ali sa 3gb rama izlaze samo neke marke za koje nisam čuo tipa Ulefon, Cubot..
:: Skeptičan sam po pitanju kvaliteta, ali ako valjaju može i tako nešto
::
:: Sada imam neki Samsung 6.5`, pre P30 lite koji je 6.15`, ali mi je Nokia 630 bila prava mera (4.5`) može normalno da se koristi jednom šakom u svakoj situaciji
:: _________________
:: fetket.portfoliobox.ne
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
blackwolf Re: Hvala svima 24.06.2024. 23:35 #682010

status: user
broj poruka: 1496
Kao što sam možeš da vidiš, bukvalno postoji jedan jedini telefon sa kriterijumima koje tražiš a to je iphone se 2022, ali pretpostavljam da ne želiš apple uređaj.

Black Wolf

:: Pogledao sam GSM još pre postavljanja teme, ali sa 3gb rama izlaze samo neke marke za koje nisam čuo tipa Ulefon, Cubot..
:: Skeptičan sam po pitanju kvaliteta, ali ako valjaju može i tako nešto
::
:: Sada imam neki Samsung 6.5`, pre P30 lite koji je 6.15`, ali mi je Nokia 630 bila prava mera (4.5`) može normalno da se koristi jednom šakom u svakoj situaciji
:: _________________
:: fetket.portfoliobox.ne
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zdebeli 26.06.2024. 00:13 #682020

status: user
broj poruka: 1379
Ništa onda, ili da skupljam pare za taj Iphone ili da progutam veći ekran.

Hvala svima još jednom.
__________________
fetket.portfoliobox.net

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IvanNo1 Ne SE 26.06.2024. 09:58 #682025

status: user
broj poruka: 461
Preskoči SE. Pretpostavljam da želiš manje ukupne dimenzije uređaja, a ne da sam ekran bude mali?! iPhone SE ima mali ekran, ali to je zato što ima `bradu` i `čelo` kao telefoni od pre 7-8 godina, telo mu nije toliko manje od ostatka (recimo, iPhone Mini iste generacije ima veći ekran i manje dimenzije).

Pošto si rekao da može polovno, vidim na KP da Samsung S22 kreće od ~200€ (vidim za 210 jedan u finom stanju, kažu još koji dan u garanciji u Giga). U odnosu na iPhone SE 2022, S22 je 3mm širi i 7,5mm duži.

Ovo je onako, prva stvar koja mi je pala na pamet.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nbkom Manji telefon 08.07.2024. 10:42 #682084

status: user
broj poruka: 325
Ako nisi zahtevan korisnik ima da se nadju novi-alkatel 1b i huawei o5y,ekranio su 545 inca,realativno fluidno rade,stavljeni androidi 10 ili 11,memorije imaju manje 2/32 ali ide to za osnovne potrebe,solidni ips ekrani ili da se ide na nesto polovno sa androidom 8 pa nagore ili neka manja jabuka.E da pogledaj recimo ako nisi gadljiv wiko y82-3/32,android 11-full,fluidan,kompaktan(iako je 6,1).Jedino na kraju da vidis neke no name kineske modele,imaju oni svasta za ono sto tebi treba,jedino kako ga uvesti....


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sSHarK Ovo... :) 27.07.2024. 04:16 #682177

status: user
broj poruka: 990

https://www.youtube.com/watch?v=wTFPq78JwF0


Google Pixel 7a

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60318. Broj poslatih odgovora: 646661.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs