Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Laptop i Tablet PC
Stari Laptop IBM R40 - pokoči se na poruci F1 (pre ulaska u BIOS)
STRANA 1 OD 1
arogan Stari Laptop IBM R40 - pokoči se na poruci F1 (pre ulaska u BIOS) 18.07.2024. 10:23 T69262

status: user
broj poruka: 534

Imam stari Laptop IBM R40 koga ponekad koristim za Win XP.
Dugo godina je, zbog dostrajale CMOS baterije CR2032 bila poruka da nije dobar datum i vreme pa je ponudio da se sa F1 uđe u BIOS. Nakon podešavanje dutuma i vremena računar se uvek podizao.
Nisam ga palio pola godine, i sada se jednostavno zamrzne na F1, kad aga stiskam pišti. Probao sam ga bez velike baterije isto. Probao sam sa plavim dugmetom IBM ACCESS i mogu sa F12 da odaberem Boot meni, ali posle par minuta ponovo se pojavi poruka da stisnem F1 (uz poruku da nije dobar datum i vreme. Opet pišti kada stisnem F1, jedostavno ne da u BIOS.
Ostavio sam ga celo veče na masci F1 ali sve isto.
Danas sam mu zamenio CMO bateriju CR2032, ima 3,23V na konektorima i opet isto.
Probao sam sa spoljnom tastaturom i opet isto.

Ima li neki način da uđem u BIOS i da podesim datum i vreme ili jednostavno da bacim starudiu ?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60336. Broj poslatih odgovora: 646781.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs