Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Laptop i Tablet PC
Lenovo ili Dell
STRANA 1 OD 1
MACHINE Lenovo ili Dell 13.07.2024. 20:25 T69260

status: user
broj poruka: 5702
Cao narode.

Posto cemo supruga i ja morati da delimo ugaoni radni prostor u sklopu FlexWorking-a, moram da zamenim i nabavim neku opremu kako bismo mogli da povezemo sluzebeni i privatni laptop.

1. Docking station sa USB-C konekcijom:

2xDisplayPort @4K
1x HDMI
4xUSB 3.x
Eth 1/10 Gbit
65W+ napajanje

2. Laptop (baziran na AMD Ryzen 7/9), isto Dell ili Lenovo, dijagonala 14-15`

Koja serija nudi najvise za ulozeni novac: ThinkPad ili XPS?
Sto brzi i veci broj jezgara na procesoru
DualChannel DDR5 memorija 32/64GB


`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Ne treba tu filozofija... 14.07.2024. 11:57 #682106

status: user
broj poruka: 7766
Ja sam povezao poslovni HP Fury G11 laptop na DELL S3422DW monitor HDMI kablom a kucni prastari desktoip T1650 na taj isti monitor preko DVI kabla... I to radi bez cupanja kabla i premestanja sa laptopa na desktop i obratno...

Misonja je Logi 2s i bezicno je povezan oba racunara na laptop je povezan preko BT a na desktop je povezan RF...

Iz mog ugla sve sto ti treba je dobar produzni sa nekom prednaponskom zastitom a poslovni i privani laptop mozes da kacis na monitor istim HDMI, DP kablom... i to je to...

A buduci za sta ce se koristiti privatni laptop mozda da razmislis o nekom M1 ili X Elite modelu laptopa...

Pri cemu moras uzeti u obzir da su MBA M1, M2, ili M3 zreliji proizvodi koji vec sada imaju podosta programa koji su nativno pisani za ARM procesore dok za X Elite tj. za ARM WIndows tek treba da se pojavi masa njih tako da je trenutno manje upotrebljiv od MBA racunara...

A meni licno se javlja da ce MS sa Windows on ARM opet da zajebe stvar kao sto je zajebao sa WP kada je bio nefleksibilan po pitanju ogranicenja koja SW mora da isprati da bi bio kompatibilan sa WP...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Clone Lenovo ili Dell 14.07.2024. 21:53 #682107

status: user
broj poruka: 28
Mi smo u firmi kupili Lenovo ThinkPad T14s, doduse sa intel i7 procesorima i ThinkPad Hybrid USB-C with USB-A Dock. Ova serija Lenovo laptopova se odlicno pokazala, ali sa Lenovo Dock imamo dosta problema. Polovina kolega koristi dva 27 incna monitora i cesto se desava da se na jednom od monitora gubi slika. Pored toga nismo mogli da dobijemo sliku kada oba monitora povezemo preko DP, vec smo morali jedan da povezemo preko DP, a drugi preko HDMI kabla, a i sam Dock mora povremeno da se restartuje posto periferni uredjaji gube konekciju. Takodje se Dock previse greje (na radnim stolovima ostaju tragovi kao da su izgoreli). U nasoj centrali su kupili HP i Dell Dock i tih problema nemaju.
https://www.lenovo.com/us/en/p/accessories-and-software/docking/docking-usb-docks/40af0135us
https://www.lenovo.com/rs/sr/p/laptops/thinkpad/thinkpadt/thinkpad-t14s-gen-4-(14-inch-intel)/len101t0056

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Lenovo ili Dell 16.07.2024. 13:55 #682110

status: user
broj poruka: 5702
Isto ovakvo ponasanje imamo i mi sa HP USB-C dockingom.

Dellov model pack nema nikakvih problem ali ne mozes da upalis HP laptop na dugme, kao kod HP dockinga :D moras prvo da upalis HP laptop pa da udzekas UBSc kabl


`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: Mi smo u firmi kupili Lenovo ThinkPad T14s, doduse sa intel i7 procesorima i ThinkPad Hybrid USB-C with USB-A Dock. Ova serija Lenovo laptopova se odlicno pokazala, ali sa Lenovo Dock imamo dosta problema. Polovina kolega koristi dva 27 incna monitora i cesto se desava da se na jednom od monitora gubi slika. Pored toga nismo mogli da dobijemo sliku kada oba monitora povezemo preko DP, vec smo morali jedan da povezemo preko DP, a drugi preko HDMI kabla, a i sam Dock mora povremeno da se restartuje posto periferni uredjaji gube konekciju. Takodje se Dock previse greje (na radnim stolovima ostaju tragovi kao da su izgoreli). U nasoj centrali su kupili HP i Dell Dock i tih problema nemaju
:: https://www.lenovo.com/us/en/p/accessories-and-software/docking/docking-usb-docks/40af0135u
:: https://www.lenovo.com/rs/sr/p/laptops/thinkpad/thinkpadt/thinkpad-t14s-gen-4-(14-inch-intel)/len101t005
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Clone Re 16.07.2024. 21:21 #682111

status: user
broj poruka: 28
Da li bi ta kombinacija radila sa Dell dock i Lenovo laptopom ne znam. Sa Lenovo T14s i Lenovo Dockom radi ukljucivanje na dugme. I ekran na T14s moze sve vreme da bude skljopljen (i prilikom ukljucenja i za vreme rada).


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Re 19.07.2024. 20:59 #682131

status: user
broj poruka: 5702
Sa Dell docking sve radi na HPu ali ne i paljenje na dugme, dakle ili svaki brand ima svoju neku liniju preko USBC da odradi pwron ili je ta mogucnost ovde zabranjena na sluzbenom iz nekih meni nepoznatih razloga.

Sta je danas bolje Intel Mobile procesori recimo i7 Ultra ili nesto slicno ili AMD Zen4 Ryzen 7/PRO...?


`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: Da li bi ta kombinacija radila sa Dell dock i Lenovo laptopom ne znam. Sa Lenovo T14s i Lenovo Dockom radi ukljucivanje na dugme. I ekran na T14s moze sve vreme da bude skljopljen (i prilikom ukljucenja i za vreme rada)
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60318. Broj poslatih odgovora: 646661.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs