Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Procenite koliko vredi ...
Koliko vredi? Kako si prošao posle procene? Jeli ti procena pomogla? KRITIKE...
STRANA 1 OD 1
mikibataya Koliko vredi? Kako si prošao posle procene? Jeli ti procena pomogla? KRITIKE... 10.03.2015. 19:46 T60731

status: user
broj poruka: 141
Bilo bi lepo da ljudi nisu sebični, pa za uzvrat da napišu ovde jeli im procena pomogla ili odmogla? Jesu li vaše stvari podcenjene na forumu ili precenjene? Koliko smo tačni u proceni?
Mnogi traže procenu, a kad im se proceni ispadne da su nezadovoljni. Umišljaju da ih neko nagovara da predmete daju džabe kako bi procenitelj iskoristio šansu da ih se dokopa...

CPU: Intel Haswell i5-4670K OC 4.8GHz + Corsair H55
MBO: AsRock Z87M-Pro4
DDR: Patriot Intel Extreme Limited Edition 16GB 2133MHz DDR3 OC 2400MHz XMP1.3
GPU: Gigabyte GeForce GTX 660 OC 2GB
SSD: Kingston HyperX 3K 120GB
HDD: WD BLACK 500
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 10.03.2015. 20:24 #586479

status: user
broj poruka: 9459
Nijesam davao do sada nista za procenu ovde.

Kada sam poprilicno siguran u procenu, ja to ovde i napisem nekome. Bilo bi lepo, da onaj, ko nije siguran u procenu, da se suzdrzi od iste, jer na taj nacin samo odmaze.

Bilo je ovde svacega. Od toga da za bolju 775 plocu procene da vredi 1000rsd, do toga da C2D 5200 procene na 20eur sto je preterano mnogo i sl.

Jeste 775 socket zamro, jeste i da je AM2, 754, 939, ali ajd kupi je za 1000RSD, `oces qurc. Pogotovo malo bolje ploce.
Neko misli ako ima neku zver od ploce koju je platio 500eur, da, recimo Maximus Formula 2 775 ( bas bila tema sto je decko pitao za BIOS ) vredi pisljivih 1500RSD. Jeste, ali malo sutra.

I ti si preterao neki dan za procenu onog 26` TV-a i rekao da je 230-250eur. To je vise nego previse. Da li si nesto pomesao oko te procene? 32` stari par godina vrede oko 200eur

Recimo:
https://www.kupindo.com/LCD-i-plazma-televizori/25175321_VIVAX-LED-TV-32S50X
https://www.kupindo.com/LCD-i-plazma-televizori/25054101_LG-televizor-LED-LCD-32LS3500
Ima toga za ispod 200eru koliko hoces.
To sto je mozda neki LED i zbog toga kao skuplji je totalni shit. Caksovise, LED pozadinsko crkava pre neko CCFL. Provereno. Milion tih LED su mi donosili, crkavaju diode, drajveri ko ludi. Imam neku Sony Braviu 26` CCFL, ne smes na max osvetljenje da pojavas, ubija cak i kada sunce bije direktno u panel. Ma idi begaj...

Sada ti u TV ugradjuju LED najgori kineski od 1din kom. Imam neke monitore CCFL koji su radili 10+godina 24/7 i dan danas osvetljenje radi kao i prvog dana, pa ti vidi. LED ce izdrzati 2-3 godine MAX, bez obzira sto je kao deklarisan na 50,000 sati. Kakva glupost, jbt.

Sorry, udaljio sam se malo od teme.

Naravno da ima svakakvih. Procene pa posle salju e-mail kako bi kupili bud zasto i kasnije preprodali, najverovatnije.

Nisi trebao temu da postavis u PC BERZA, jer ne izlazi na Main strani i malo ko ce da procita. Mozda samo tortojed, micika i jos par :D

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mikibataya Hm 11.03.2015. 00:35 #586502

status: user
broj poruka: 141
Nisam očekivao da će tema biti promašena, al eto... Mislio sam da će se ovde razjasniti jesu li procene dale rezultata, kako je prošla prodaja. Da ne ispadne da je sve u prazno ili ne daj bože neka navlakuša za lenje i neupućene interesante na ovom forumu u temi procena!

Važno je da je procena TV-a izazvala neku reakciju. Osećao sam se nekako usamljeno XD

CPU: Intel Haswell i5-4670K OC 4.8GHz + Corsair H55
MBO: AsRock Z87M-Pro4
DDR: Patriot Intel Extreme Limited Edition 16GB 2133MHz DDR3 OC 2400MHz XMP1.3
GPU: Gigabyte GeForce GTX 660 OC 2GB
SSD: Kingston HyperX 3K 120GB
HDD: WD BLACK 500

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 11.03.2015. 00:49 #586505

status: user
broj poruka: 9459
Tema je bas dobra i vrlo korisna. Da, slazem se da bi bilo bas dobro da taj kome je data neka procena, posle javi u ovoj temi za koliko je uspeo da proda, pa da se vidi kako i sta.

Nego, ajd ti lepo otvori ovu istu temu u nekom podforumu koji ce izaci na main strani. Recimo `Konfiguracije/ Sve o odabiru i sklapanju desktop konfiguracija` A mozemo ovuh par postova ( kako ti odlucis ) da copy/ paste tamo, a ova nek zamre ili da se brise :D

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
solaja777 Re: ... 11.03.2015. 19:47 #586622

status: user
broj poruka: 3277

Tema je super, prebaci je na vidljiv deo foruma kao sto rece gilopile, ovde forumasi slabo zalaze :(


:: Tema je bas dobra i vrlo korisna. Da, slazem se da bi bilo bas dobro da taj kome je data neka procena, posle javi u ovoj temi za koliko je uspeo da proda, pa da se vidi kako i sta
::
:: Nego, ajd ti lepo otvori ovu istu temu u nekom podforumu koji ce izaci na main strani. Recimo `Konfiguracije/ Sve o odabiru i sklapanju desktop konfiguracija` A mozemo ovuh par postova ( kako ti odlucis ) da copy/ paste tamo, a ova nek zamre ili da se brise :
::
:: - Majstore, da li će ići ili neće ići
:: - Hm, mislim da će biti čupavo.

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60318. Broj poslatih odgovora: 646661.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs