Dolazi na soketu LGA 2066 4 kanalna memorija ,cena 1000 $ Intel je ipak napravio pomak u perfomansama u odnosu na Broadwell E ,recimo Cinbench pomak je +27 % ,ali je veca potrosnja pri full load kod encodinga do 60 % ,a TDP je deklarativno 140 W kao i kod Broadwell E sa 10 jezgara I7 6950X
Nije on napravio nikakav pomak, nego zajebavaju ljude. Dokaz je izlazak Ryzena, a odjednom neka nova vrsta procesora, sa novim socketom, sa ovim i onim u vrlo kratkom roku. Cuvaju oni ove stvari u steku.
_____________________________ P8P67 Pro v.3.1 - i7 2600K/16GB RAM/MSI 1060 Gaming X 6G/Samsung 850 Pro 256GB - 1TB - 3TB SATA/SoundBlaster ZX/CM 690 II Advanced/SS 850KM3/LG 32LD750/X360 WiFi gamepad/Zalman MFC1 Plus/Noctua NH-U12S - 2Fan
Ova platforma je bila najavljena daleko pre nego sto ce Ryzen izaci. Znalo se i koji je socket i gotovo sve se znalo osim performansi samih procesora koje su samo okvirno bile najavljene u onih 15% minimum.
Pomak je ocigledan i CPU ima ogroman potencijal pogotovu za OC. Problem je samo u temperaturama i treba ce veoma dobro hladjenje ali ko kupuje ovakav CPU za 1000$ sigurno nece staviti cooler od 20 evra :)
Pa normalno je da cuvaju u steku. Zahvaljujuci AMDu i njihovoj stagnaciji, ne bi me zacudilo da imaju u steku odgovore konkurenciji za narednih 10 godina. Nisu imali potrebe nista revolucionarno da izbacuju a sigurno nisu sedeli skrstenih ruku. Isto radi i nVidia.
macOS Sierra What can your Mac do now? Just ask.
:: Nije on napravio nikakav pomak, nego zajebavaju ljude. Dokaz je izlazak Ryzena, a odjednom neka nova vrsta procesora, sa novim socketom, sa ovim i onim u vrlo kratkom roku. Cuvaju oni ove stvari u steku :: :: ____________________________ :: P8P67 Pro v.3.1 - i7 2600K/16GB RAM/MSI 1060 Gaming X 6G/Samsung 850 Pro 256GB - 1TB - 3TB SATA/SoundBlaster ZX/CM 690 II Advanced/SS 850KM3/LG 32LD750/X360 WiFi gamepad/Zalman MFC1 Plus/Noctua NH-U12S - 2Fan :: ::
Pa gde si Sky? Nema te dok neko ne opljuje po Intelu?
I Ryzen je najavljen jos pre ovoga. I sta sad? Jos krajem 2015 godine.
Intel malo po malo, pa na kasicicu. Kada je grunula konkurencija, grunuli i oni. Ovo su ti klasicne jajarske fore kada nema konkurencije ili kada je konkurencija slaba, na bilo kom domenu trzista. I stekovanje u rukavu.
@VMARC
Svi, uglavnom, cuvaju odredjene stvari u steku. To se zna jos od pre 25 godina (bar ja znam), a verovatno i od ranije.
_____________________________ P8P67 Pro v.3.1 - i7 2600K/16GB RAM/MSI 1060 Gaming X 6G/Samsung 850 Pro 256GB - 1TB - 3TB SATA/SoundBlaster ZX/CM 690 II Advanced/SS 850KM3/LG 32LD750/X360 WiFi gamepad/Zalman MFC1 Plus/Noctua NH-U12S - 2Fan
:: Ova platforma je bila najavljena daleko pre nego sto ce Ryzen izaci. Znalo se i koji je socket i gotovo sve se znalo osim performansi samih procesora koje su samo okvirno bile najavljene u onih 15% minimum :: :: Pomak je ocigledan i CPU ima ogroman potencijal pogotovu za OC. Problem je samo u temperaturama i treba ce veoma dobro hladjenje ali ko kupuje ovakav CPU za 1000$ sigurno nece staviti cooler od 20 evra :) :: :: :: :: Intel 3930k@4.7 Ghz/Asus Rampage Extreme IV/Mushkin Redline 16GB/Asus GTX 1080 OC SLI/Samsung 850 PRO/Enermax Revolution 1050w/Creative Titanium HD/Apple Ipad Air 2 :: ::
Ja zaista ne znam sta je sa tobom covece i zasto si stalno nervozan i etiketiras? Kakav Intel? Ko je pricao o Intelu i davanjem na kasicicu? To svi mi znamo. Ti si pogresno formulisao recenicu, zapravo si izneo neistinu. O Ryzen-u se nije nista znalo dok za Skylake X si znao detalje. I,ali smo odredjena ocekivanja i znali smo sta predstavlja.
Cekalo se samo na performanse itd. Jednostavno to sto pricas nije tacno i zato sam odreagovao. Ispalo je da se platforma odjednom pojavila niotkud samo zbog Ryzen a bila je najavljena ohahaj. Pronadi malo roadmap pa pogledaj.
Da si rekao sledece. Cudna raspodela procesora i cene koje su nesto nize i to sto je Kaby Lake X prepakovan u 2066 to bi te razumeo. Ovako bas bez veze.
A da imaju u rukavu to je uvek tako. Pitanje je da li bi ovakva raspodela procesora bila da se nije pojavio Ryzen. Verovatno bi opet ustrojili na 10% napretka i limit bi bio 10 core procesor.
Nije ovo nikakav stek, stek su nove poboljsane arhitekture kao sto je bio Core 2 Duo ili Sandy to bi bio pravi stek koji bi stavio konkurenciju na muke.. Ovo napakovali jezgra i vozi. Dobro je imati konkurenciju eto ko je sanjao o performansama za render ovakve kakve imamo za 43k dinara to je bilo 1000$ do skora... I radujem se konacno krece multicore sada na kraju ce morati i u novim igrama...
Cinjenica je da I9-7900 x ima malo vise podignut klok
18.06.2017. 21:08
#636623
status: user broj poruka: 7720
u poredjenju sa Broadwell E ,ali je zato povecao i turbo mod na 4,5 ghz,ono sto me iznenadilo je smanjenje cache skoro za polovinu kod Skylake x u odnosu na Broadwell E sto govori da je Intel strukturno promenio arhikteturu ,znaci nije maskerada, podignem klok i rebrand.
Ne zaboraviti da su ustrojeni i PCI-E lanes. Ima tu nekih stvari koje mi se ne svidjaju ali u sustini bi mogao da pazarim taj CPU naravno ne po toj ceni.
Sve se znalo osim otkud sad odjednom pa 18 jezgara. A ovamo 5 godina im trebalo da povecaju sa 6 na 10. Odjednom za godinu dana sa 10 na 18. Breakthrough tehnologije? haha
Sto se tice znanja o Skylake-X da, sve smo znali. Osim performansi i broja jezgara. Sto je realno jedino bitno.
A o detaljima Ryzen arhitekture se pricalo jos 2014. godine, kada Skylake-X nije bio ni u kakvom roadmapu poznatom javnosti. Skylake X se prvi put pominje u roadmapu sredinom prosle godine.
A da ce biti Skylake HEDT platforme smo naravno svi znali, jer Intel svaku `arhitekturu` izbacuje u HEDT varijanti, samo osim te informacije nismo znali nista drugo.
5820k @ 4.5ghz | Custom loop 360/NB Eloop/D5 | Asus x99-S | EK Asus X99 Monoblock | ASUS RX 480 Strix 8GB | 4x4gb Avexir Core Red 3200mhz CL15 | Samsung 840 EVO 256gb | 5 TB WD server diskova | Seasonic 760w XP2 Platinum | Asus PB287Q/P2414h
:: @neXus200 :: :: Ja zaista ne znam sta je sa tobom covece i zasto si stalno nervozan i etiketiras :: Kakav Intel? Ko je pricao o Intelu i davanjem na kasicicu? To svi mi znamo. Ti si pogresno formulisao recenicu, zapravo si izneo neistinu. O Ryzen-u se nije nista znalo dok za Skylake X si znao detalje. I,ali smo odredjena ocekivanja i znali smo sta predstavlja :: :: :: Intel 3930k@4.7 Ghz/Asus Rampage Extreme IV/Mushkin Redline 16GB/Asus GTX 1080 OC SLI/Samsung 850 PRO/Enermax Revolution 1050w/Creative Titanium HD/Apple Ipad Air 2 :: ::
Korporacijama je jedino bitan profit. Potrošačima su jedino bitni performanse i cena, a takvi detalji se pouzdano mogu saznati tek nakon puštanja proizvoda u prodaju. Broj jezgara je samo jedan u nizu faktora koji nipošto nije presudan, jer da nije tako, ni Bulldozer u svoje vreme ne bi bio Faildozer.
Skylake arhitektura je prisutna već nekoliko godina, roadmap se koriguje zbog laganog napuštanja tick-tock modela, a razlog za napuštanje su teškoće nastale usled približavanja smanjenja proizvodnog procesa apsolutnom tehnološkom limitu, što je inače prvi prioritet R&D timova u Intelu.
Skylake-X treba da se kolje sa Threadripperom (koji je, btw, najavljen tek pre mesec dana), tako da marketinški `leakovi` raznih wc-tech AMDuhameda i AMDbdulaha od pre par godina o tadašnjem Zenu nemaju nikakve veze sa ovom pričom, baš kao ni lupetanja raznih YouTube grebatora za hardver i `sabskrajbere`.
:: Sve se znalo osim otkud sad odjednom pa 18 jezgara. A ovamo 5 godina im trebalo da povecaju sa 6 na 10. Odjednom za godinu dana sa 10 na 18. Breakthrough tehnologije? hah :: :: Sto se tice znanja o Skylake-X da, sve smo znali. Osim performansi i broja jezgara. Sto je realno jedino bitno :: :: A o detaljima Ryzen arhitekture se pricalo jos 2014. godine, kada Skylake-X nije bio ni u kakvom roadmapu poznatom javnosti. Skylake X se prvi put pominje u roadmapu sredinom prosle godine. :: :: A da ce biti Skylake HEDT platforme smo naravno svi znali, jer Intel svaku `arhitekturu` izbacuje u HEDT varijanti, samo osim te informacije nismo znali nista drugo ::
`Ja zaista ne znam sta je sa tobom covece i zasto si stalno nervozan i etiketiras?`
trrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrt,trrrt, trt, goulp, ahhhh, sad mi je lakse
BMD vs. nTel, heh, koga jos bole tuki, pored ovakvih hopova:
It was not until mid 2000 that the machines that I called CAM-Brain Machines (CBMs) were finally debugged sufficiently that true evolution experiments could begin. CAM stands for Cellular Automata Machine, because the original work was to put an artificial brain inside cellular automata.
The first CBM was delivered to my Japanese lab in early 1999, but it still contained bugs. With untested chips and small manpower, work progressed slowly. But all was not gloomy. Other people became interested in the CBM. By early 2001, there were four such machines in the world. The first remained at my old Kyoto lab in Japan. The second was bought by a Belgian speech-processing lab and later transferred to a bio-informatics company also in Belgium. The third was bought by my Brussels lab, and the fourth was owned by my hardware colleague. Thus with two of the four machines in Belgium, Belgium became in a sense the world leader in this field. In 2000, I managed to get a ,000,000 grant from the Brussels government to build an artificial brain to control a small kitten-like robot, giving it hundreds of behaviors. As you can probably see, all this work from the 1990s was really only an extension of my old Ph.D. thesis work of the 1980s.
Just what could the CBM do? I believe it was truly a miraculous machine that in time, once people appreciated its significance, would take its place in the history of computing. It implemented the CoDi CA based neural net model directly in electronics. It evolved a neural net in a few seconds, i.e. it performed a complete run of a genetic algorithm, i.e. tens of thousands of neural circuit module growths and fitness measurements. It could change the color of its CA cells at the phenomenal rate of about 130 billion a second. It could handle nearly 100 million artificial neurons. It had the processing capacity of about 10,000 PCs, so was definitely a supercomputer but cost only 0,000.
A British company had developed a way to translate ordinary computer software code (e.g. in the computer language “C”) into bit string instructions to wire up (i.e. configure) programmable chips (FPGAs). I conceived a new brain building research project. The new approach was to use a GA to evolve neural nets that would be programmed into the FPGA electronic board (costing less than 00). This board could evolve a neural net circuit module dozens of times faster than a PC could in software (the latter taking hours to several days per module).
These modules would be evolved one by one in the hardware and the result downloaded into a PC. Each module would have its own evolved function as specified by human BAs (brain architects). Once several 10,000s of these modules had been so downloaded into the PC, special software could be used to specify the connections between the modules, e.g. the output of module M3728 could be connected to the second input of module M9356.
The PC is then used to perform the neural signaling of the whole artificial brain in real time (i.e. 25 neural signals per neuron per second). Today’s PCs can signal 10,000s of modules in real time. The whole approach, that I call “Brain Building on the Cheap” costs under 00, so I’m hoping the idea will spread to other universities and research labs. Of course my approach will be a lot more persuasive to my colleagues and funders if I can actually build such a brain in the next few years and show it controlling a robot to perform useful tasks.
Neko sa takvim znanjem, hmmm, kakavu majner makinu moze da napakuje .)
p.s.
In fact, it is my general ambition to continue trying to build a new generation brain building machine and its corresponding brain every 4-5 years. I’m now in my late 50s, so if I choose to retire in my 70s, that gives me about 15-20 years, or three more generations. In 20 years, if Moore’s law continues to be valid that long, it will give humanity the ability to put one bit of information on one atom. Once that happens it will be possible to build what I call “Avogadro Machines,” i.e. machines with a trillion trillion components. Avogadro’s number is the number of molecules in an object of human scale, e.g. an apple in one’s hand.
If the second-generation brain-building machine can be funded and can be built within the next 4-5 years, it will be possible to make the next generation brain more similar to the biological brain. The neural net models it implements can be more sophisticated and closer in their behaviors to those of biological neurons.
Within a mere 20 years, i.e. my own working lifetime, I and other brain builders will have the technologies and the tools to build ever more performant artificial brains.
`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level, to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`
Ti to posmatras cisto sa aspekta nekog ko igra igre, a ne koristi hardver za ozbiljnije stvari
Da broj jezgara tako nije presudan, sto je Intel digao broj jezgara sa 10 na 18? I odjednom 18-jezgarac kosta koliko 10-jezgarac iz prethodne serije? Hint: Ryzen
Skylake X ima konkurenciju i u mainstream Ryzen platformi, jer Intel zadrzava samo 4-core u mainstream segmentu dok AMD ima octacore. Threadripper ti je apsolutno isto sto i Ryzen, samo nalepljeno jedan vise cip na interposer, i takva skalabilnost se znala jos pre iha godina, jos kad je prvi put diskutovana arhitektura receno je da ce biti skalabilna kao nista do sada. Sto ce reci godinama pre se znalo za Ryzen/Threadripper nego za bilo kakav info o Skylake-X.
5820k @ 4.5ghz | Custom loop 360/NB Eloop/D5 | Asus x99-S | EK Asus X99 Monoblock | ASUS RX 480 Strix 8GB | 4x4gb Avexir Core Red 3200mhz CL15 | Samsung 840 EVO 256gb | 5 TB WD server diskova | Seasonic 760w XP2 Platinum | Asus PB287Q/P2414h
:: Korporacijama je jedino bitan profit. Potrošačima su jedino bitni performanse i cena, a takvi detalji se pouzdano mogu saznati tek nakon puštanja proizvoda u prodaju. Broj jezgara je samo jedan u nizu faktora koji nipošto nije presudan, jer da nije tako, ni Bulldozer u svoje vreme ne bi bio Faildozer :: :: Skylake arhitektura je prisutna već nekoliko godina, roadmap se koriguje zbog laganog napuštanja tick-tock modela, a razlog za napuštanje su teškoće nastale usled približavanja smanjenja proizvodnog procesa apsolutnom tehnološkom limitu, što je inače prvi prioritet R&D timova u Intelu :: :: Skylake-X treba da se kolje sa Threadripperom (koji je, btw, najavljen tek pre mesec dana), tako da marketinški `leakovi` raznih wc-tech AMDuhameda i AMDbdulaha od pre par godina o tadašnjem Zenu nemaju nikakve veze sa ovom pričom, baš kao ni lupetanja raznih YouTube grebatora za hardver i `sabskrajbere`. :: :: :: Sve se znalo osim otkud sad odjednom pa 18 jezgara. A ovamo 5 godina im trebalo da povecaju sa 6 na 10. Odjednom za godinu dana sa 10 na 18. Breakthrough tehnologije? hah :: :: :: :: Sto se tice znanja o Skylake-X da, sve smo znali. Osim performansi i broja jezgara. Sto je realno jedino bitno :: :: :: :: A o detaljima Ryzen arhitekture se pricalo jos 2014. godine, kada Skylake-X nije bio ni u kakvom roadmapu poznatom javnosti. Skylake X se prvi put pominje u roadmapu sredinom prosle godine. :: :: :: :: A da ce biti Skylake HEDT platforme smo naravno svi znali, jer Intel svaku `arhitekturu` izbacuje u HEDT varijanti, samo osim te informacije nismo znali nista drugo :: :: ::
@Maxxio Da li bi kupio X299 ploču i uboo na nju četvorojezgreni Core i5-7640X ili Core i7-7740X?
::Skylake-X treba da se kolje sa Threadrippero Koj moj onada guraju kebilejk i5-7640X i i7-7740X na 2066 soket?
2066 soket (X299 čipset) će podržavati i5, i7 i i9 procesore, znači 4 jezgra bez HTa, pa do 18c/36t koji će biti neki zajon sa odključanim jezgrima, što je odlično. Četvorojezgreni i5 i i7 za X299 (2066 soket), sa identičnim karakteristikama i različitim podnožijem ne podržavaju quad memoriju, (na pločama sa osam dim slotova će četiri biti poptuno disejblovano), nemaju integrisanu grafiku, (a imaju veći TDP), imaju isti broj pci-e lejnsa kao i na 1151 soketu. I da i bez obzira što X299 podržava i Kaby Lake-X i Skylake-X procesore, VROC ne radi sa Kaby-X procesorima... A ona glupost sa kupovinom ključeva za RAID 1 i 5 i VROC koji radi samo sa Intel SSD-ovima je tek vrh...
Čemu onda 1151 soket (270 čipset) koji podržava četvorojezgene i5 i i7 procesore sa istim mogućnostima kao na X299?
U jednoj stvari su `jutjub hardver grebatoroi` potpuno u pravu... Intel pravi i istu i novu skuplju platformu. Razlike između Z270 i5/i7 i X299 i5 i četvorojezgrenih i7 nema (osim u ceni i soketu). Staviti četvorojezgrene procesore i još bez HTa na ploču koja će koštati 250+ evra i čije prednosti u odnosu na Z270 platformu ti procesori neće moći da koriste je totalna nebuloza.
Mislim da nema potreba da jedni druge prozivamo to je glupost.
Sve je jasno Intel nije imao potrebu da izbacuje nesto jace jer nema konkurencije, to je svuda tako eto kada ima onda to i rade.
Lepo je da CPU segment malo zivne jer ce svima biti lepse realno. Ovo sa velikim brojem jezgara jeste pomak tu nema dileme.
Bez zezanja pitam jer ne znam. Zasto NV kartice ne koriste za mining? Verovatno arhitektura? Vidum da nv pravi neku azdaju za mining i samo za to sluzi, cudi me da ne mogu se programirati postojeci GPU???
Nije tacno da se nVidia ne koristi vec ni njih nema na stanju isto zbog mining-a. Za neke valute nVidia je daleko jaca od AMD-a dok je za odredjene losa. U principu se kopa i sa jednim i sa drugim.
Intel sklepao nesto ne brzinu nalepio sarene nalepnice i opcio cenu od 2k evra i misle da su ljudi glupi da daju duplo vise para za iste ili manje performanse u poredjenju sa konkurencijom.
Intel da 4 jezgra AMD 8 za iste pare a razlika minorna i to samo u igrama (i to ne svim) za sve ostalo AMD sije i uzduz i popreko :D
Danas uzeti Kaby Lake pored Ryzena mogu samo ljudi bez mozga. Jedino sto trenutno vredi uzeti od Intela je Pentium g4560 sve ostalo je vise nego smesno.
Intel muci stara boljka precenjivanje svojih proizvoda
19.06.2017. 18:09
#636651
status: user broj poruka: 7720
Nezvanicno AMD Threadripper 16 c 32 t ce kostati 850$ uz x399 chipset i sa 4 kanalnom memorijom ,64 pcie lanes ,nazire se pobednik.Jasno je ds je 16 c vece od 10 c i to je ono gde ce Intel imati problem u tom delu trzista. Izgleda AMD ide sa faktorom Intel cene/2 i tako dobije svoju cenu,pa ce tako Threadripper 10 c 20 t kostati navodno 500 $.
A sve ove godine, da je AMD taj koji ima poziciju Intel-a, isto bi radio kao Intel. Ne postoji ovde prica o dobrom samaricaninu kako se to prikazuje.
Sve firme interesuje samo profit i profit i nista vise.
A sto se tice tog Threadripper-a, meni se uopste ne svidja jer nije nativni 16 core procesor ali to je moje misljenje. Njegovu primenu ce naci oni kojima je to potrebno.
Ovde AMD namerno opstruise Intel sa ciljem da im otmu deo trzista i ja ne verujem u price o dobrom samaricaninu .
:: A istorija kaze da niko nije imun na precenjivanje i zavrtanje usiju pa ni AMD :: :: http://www.cpu-world.com/CPUs/K8/AMD-Athlon%2064%20FX-62%20-%20ADAFX62IAA6CS%20%28ADAFX62CSBOX%29.htm :: :: A sve ove godine, da je AMD taj koji ima poziciju Intel-a, isto bi radio kao Intel :: Ne postoji ovde prica o dobrom samaricaninu kako se to prikazuje :: :: Sve firme interesuje samo profit i profit i nista vise :: :: :: A sto se tice tog Threadripper-a, meni se uopste ne svidja jer nije nativni 16 core procesor ali to je moje misljenje. Njegovu primenu ce naci oni kojima je to potrebno :: :: :: :: Intel 3930k@4.7 Ghz/Asus Rampage Extreme IV/Mushkin Redline 16GB/Asus GTX 1080 OC SLI/Samsung 850 PRO/Enermax Revolution 1050w/Creative Titanium HD/Apple Ipad Air 2 :: ::
Broj postavljenih tema: 60355. Broj poslatih odgovora: 646997. Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.