Hilbert preporucuje 1075 T za create, edit, render, encode/decode aplikacije
PII 970BE 3,5 ghz C3 revizija, price 185 USD
je baziran na C3 stepingu,otkljucan mnozilac, lako je sa njime dostizao 4,2 Ghz TDP 125 W.Hilbert ga preporucuje za gamere,jer je vecina igara optimizovano za 2-4 jezgra. Za igrice preporucuje generalno sve 4 jezgarne CPU ,jer ako vecina igrica trazi 2-4 threada racunica je jasna ,a u nekim slucajevima je brzi od 6 jezgarnog CPU u igricama.
The Athlon II X4 645 3,1 Ghz price 120 USD
bez obzira na nedostatak L3 kesa pokazao je dobre rezultate u igricama.Preporuka za mainstream gaming.
I ja mislim da je best buy 1075 T ,recimo Cinebench ,iskljucivo CPU render nadmasuje CoreI7 860,a dosta je blizak CoreI7 965.Mada za igrice jeftinije prodjes sa 970 Be.
Rezultati sa cuvenog nemackog sajta pcgameshardware.de
Po pcgameshardware.de PCGH Perfomance index (index baziran na 4 igrice i 4 aplikacije)
1075 T je definitivno brzi od CoreI7 860 i CoreI7 920,a i jeftiniji.
Stvarno `lepi` procesori...a i lepo je videti sta se jos uvek moze sa `starom` arhitekturom.
Svidja mi se sto imaju quadove od 100-220e, ranije je Quad bio misaona imenica da se kupi nov za 100e kao ovaj Athlon II X4 a za 160e imas ovaj 970 BE koji je izgleda bas klokabilan...lepo, lepo, nema sta
P.S. dzoni sad ce decaci iz `intel fanboy` kluba` spavaju malo duze, nista nemoj da se brines cim ustanu eto njih da seru po ovoj temi.
Intel 980X 6 core (kosta 1000 eura) je pobedio u 11 od 20 testova ,klokovan 1075 T (4,1 Ghz) je pobedio u 7 testova i Intel 930 i 965 Be su pobedili u po jednom testu ,ali i jedno opazanje gde je pobedio Intel 980 X u testovima razlika je bila od 10.5 % do 18.1 % u korist Intel 980x.Sve ovo govori koliko je isplativiji 1075 T od trenutne ponude Intela.Skoro je 4 puta jeftiniji od Intel 980 X.
Jedini bedak je što 1075T nije Black, mada kako vidim po testovima za 1090T ni on nema neki veći OC potencijal u odnosu na 1055T i 1075T iako ima otključan množioc... __________________ Scourge of PCBerza
Ne znam da li si nekad klokovo CPU sa otkljucanim mnoziocem ,sustina je da kod BE CPU samo podizes mnozilac pa dokle doguras ,to znas i sam zavsino od memorije ,napajanja ,kulera itd...,laksi je OC to je sustina kod BE .a i Intel to uvodi isto.Kod ovih koji nisu BE podizes fsb itd...
:: Jedini bedak je što 1075T nije Black, mada kako vidim po testovima za 1090T ni on nema neki veći OC potencijal u odnosu na 1055T i 1075T iako ima otključan množioc.. :: __________________ :: Scourge of PCBerza :: :: CPU-Z Validator : http://goo.gl/6l1 :: ::
Po meni, 1090T nije baš najsrećnije rešenje za nekog ko se bavi OC-om,bez obzira što je BE jer ga 1055T dostiže i prestiže u nekim testovima na 4.2GHz. Ovaj 1075T je takođe dobar.
Mo`š ga zvati kako hoćeš, mo`š ostaviti otključan množilac... limit arhitetkure je limit arhitekture. Tu se, provereno, samo zna koja jezgra su `bolja` a koja lošija u waferu, tj. koja imaju veće curenje elektrona i samim tim, zagrevanje i gušenje... i to je to. Postoje neke razlike koje samo u brojkama izgledaju zanimljivo, a same performanse maximalno overclock-ovanih procesora iste generacije, arhitekture i revizije, skoro su iste. Neki to imaju fabrički a neki se od strane korisnika nasviraju uz dodatno hlađenje, tweak-ovanje i overklokovanje... ali, sve je to tu negde. Baš mislim na AMD procesore mada je slično-isto i sa Intel-om. Ili kupiš najskuplji procesor iz serije, i teraš na default-u sa normalnim hlađenjem, ili, kupiš low end iz te serije, uložiš u hlađenje kućišta, procesora, u memoriju, napajanje, i, onda klokuješ na neki normalni nivo koji obično, prešiša ili bar stigne default stanje najskupljeg procesora iz serije.. pa, kad sabereš cenu hlađenja, struje, buke.... nasviravanja i rizika crkavanja.... nemam pojma šta je ko dobio a šta izgubio. Po meni ispade da je jedini prihvatljiv overklok, onaj koji dozvoljava box cooler. To si stvarno ućario, a sve ostalo su dodatna ulaganja, koja su mogla i u procesor, a manje je buke i potrošnje. Inače, testovi su dobri kad bi se još čovek setio da pogleda baš njih kad mu zatreba, jer vremenom izblede odnosi i performanse i skloni smo (navijačkim) zaključcima tipa: SKORO su isti, ili, PUNO su bolji... a da ne kažem sahranjuje, rastura, prašina itd. Svi gledamo iste grafikone a svak vidi šta mu se sviđa. Npr. ovde je za mene smejurija kako je jedan FPS između x2 i x4 phenom-a, a, ako pogledate odgovore koje smo kao savet davali ljudima ovde na forumu... šta im je bolje za igranje... a njima ograničen budžet da više ne može... valja se korigovati. Ne bi da prozivan nikoga za te savete, ima i pored igara za šta da koriste dodatna jezgra, ali...zato je tu x3.... :-)
Fin proc za ove pare... Baš me zanima kako se kotira protiv i5 760 i koliki mu je max OC, ali znajući AMD, verovatno je 4 GHz __________________ Scourge of PCBerza
Broj postavljenih tema: 60355. Broj poslatih odgovora: 647009. Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.