Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
Šta posle win 10
STRANA 1 OD 1
prosilva Šta posle win 10 27.08.2024. 11:32 T69279

status: user
broj poruka: 195
Imam nekoliko konfiguracija sa Phenom II x4 965 i 8 gb rama. Mislio sam da instaliram neki Linux. Šta mi predlažete na koju varijantu da pređem?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Šta posle win 10 27.08.2024. 12:00 #682312

status: user
broj poruka: 18976
Вероватно су се вукле са том 10-ком, најбоље Windows7, али ако хоћеш линукс, многи фаворизују Mint, јер је једноставан и има све што треба, тј. оно што је могуће на Линуксу.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: Imam nekoliko konfiguracija sa Phenom II x4 965 i 8 gb rama. Mislio sam da instaliram neki Linux. Šta mi predlažete na koju varijantu da pređem
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 Re: 28.08.2024. 12:58 #682326

status: user
broj poruka: 2031
ne bih znao:

https://ibb.co/ZGVYNPj

ne verujem da je ista `jacha` u odnosu na gore pomenuti config

a radi pristojno, mada i debian(elive) ne kaska mnogo

https://youtu.be/-0Brs0wkMqM
`it feels like I`m using the desktop environment that I want xfce O-R lxde to be`

meni licno ne smeta lxde, elementaran gui je dovoljan, a da nije mnogo naporan za odrzavanje


`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


::
:: micika epl fanboj turbo indžekšn
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Re: 28.08.2024. 13:34 #682327

status: user
broj poruka: 18976
Убунту ти је бр.1 избор? Пих, сад си ме разочарао.. Шалим се, ствар избора :)

Лично не користим GUI, али када бих користио, услови би ми били да може да подржи Plank dock, добар терминал, мало ми је глупо ово десни клик за мени, али може да прође, и да колико-толико лепо изгледа, али не превише захтевно као KDE, нити ишта од KDE. Али то све мора ручно да се пегла.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: ne bih znao
::
:: https://ibb.co/ZGVYNP
::
::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 28.08.2024. 13:49 #682328

status: user
broj poruka: 2031
izbor je ono sto ima najbolju pokrivenost, a i data verzija sa lxqt-om ima da radi lepo na onom fenomu, to mi je test masina za `zahtevnost` distro-a, ako na njoj radi lepo radice i na svim ostalima :)


https://youtu.be/kB5pSeKTkmQ


`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator Re 29.08.2024. 22:05 #682337

status: user
broj poruka: 4257
Phenom II x4 965 leti i na Win 11 23H2 bez ikakvih problema, samo blokiraj nadogradnju OS- a. Ako radi i na Core2Duo E7500,4GB rama, Nvidia GT740 2GB, SSD SanDsik 128GB, na fenomenu će da letiiii.
Treba pod win 11 znati podesiti mnogo toga, ali nakon 45 minuta mašina ima da letiiiiii.
Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re 30.08.2024. 09:54 #682341

status: user
broj poruka: 18976
Шта тачно лети с тим, празан десктоп? Калкулатор?

Сата1 матори, лети само са NVMe, на тим конфигурацијама може само да се вуче и са 24G рама. Најбољи Core2Duo не може да гура HD резолуцију у youtube-у.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: Phenom II x4 965 leti i na Win 11 23H2 bez ikakvih problema, samo blokiraj nadogradnju OS- a. Ako radi i na Core2Duo E7500,4GB rama, Nvidia GT740 2GB, SSD SanDsik 128GB, na fenomenu će da letiiii
:: Treba pod win 11 znati podesiti mnogo toga, ali nakon 45 minuta mašina ima da letiiiiii
:: Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 Re: Re 30.08.2024. 10:29 #682342

status: user
broj poruka: 2031
mali zilion pomocnih alatki koje polovicno rade da bi se doterao gui da radi kako treba ili posebno pakovane edicije OS-a koje su diskutabilne, jer nisi bas 100% siguran sta su mu sve menjali
VS.
zvanicna verzija os-a koja radi `van kutije`, ne moras doslovno nista da cackas sto se `poboljsanja` tice (sem mozda izbora rezulicije ekrana po dizanju sistema, xrandr - output eDP-1 - mode 1920x1080) i bilo koji `znacajniji` update radi isto tako `van kutije`, ako se jos malo raspitas koji hardver radi bolje tj. kompatibilinije tim bolje, a kada se os nakrca sa gomilom zvanicno-regularnog software-a, postane i te kako jasnije sta radi bolje/brze/hladnije/tishe .)


`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: Treba pod win 11 znati podesiti mnogo toga, ali nakon 45 minuta mašina ima da letiiiiii.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Lug za taj xlite 01.09.2024. 23:54 #682383

status: user
broj poruka: 993
Meni pre par meseci, obrisana tema! :) uzgred koristim ga gde stignem, i radi mi dobro na starom fenomu x4 940, i 8gb rama ddr2 ( u stvari koristim desetku, nešto me na 11ici zezo net.framework, a IDE neće bez njega)

cpu Ryzen 5 5600x, hladi ga LC-CC-120
mb TUF Gaming B550-Plus
ssd KINGSTON SFYRS1000G
ram 2 x 16GB DDR4 Kingston PC3600, KF436C18BBK2/32 Fury Beast
gpu MSI GeForce GTX 970 GAMING 4G
ps seasonic M12II-620 BRONZE

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 02.09.2024. 07:40 #682384

status: user
broj poruka: 2031
`This means Windows will not automatically download drivers for your PC, so we recommend downloading your drivers directly from the MFG instead.`

znaci bez driverpack-a od 30-40GB ne upustati se u avanturu, a i onda bice problema sa skenerima, stampacima, nekom bilo dosadno pa gasio servise,

`If you find this build lacks the support that you need, we recommend using our`

sto rece kolega gore dotnet brljavi cak i na `Optimum` verzijama, kao i problemi sa umrezavanjem, dok se ne popale servisi koji manjkaju

sto se `zahtevnosti` tice, x64 lxde linuxi su u rangu ili ispod `punog` win7 32-bit, cemu ce bilo koji x64win tesko parirati, ko ne veruje, moze da testira u VM-u i `barebone-atomic` verzije se vuku, plus minus moguci problemi sa `manjkom` software-a koji nije moguce lako `nadograditi`

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: Šta posle win 10 02.09.2024. 08:20 #682385

status: user
broj poruka: 1346
Ako ti radi W10 na toj mašini, zašto bi menjao.??? Ako je samo zato što mu sledeće godine ističe updejtovanje, ne znač da će presatati da radi. Na tim mašinama nećeš raditi niništa ozbiljno u svakom slučaju.
Ryzen R9 7900x. ASrock B650Pro RS. Arctic Liquid Freezer III 360, 2x16GB Kingston 6000MHz, Gigabyte Rx 6600XT, KC 30001TB, Samsung 970 evo plus (500GB), Samsung 960 evo (250GB, Adata nvme 1TB,.

:: Imam nekoliko konfiguracija sa Phenom II x4 965 i 8 gb rama. Mislio sam da instaliram neki Linux. Šta mi predlažete na koju varijantu da pređem
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
prosilva Šta posle win 10 03.09.2024. 11:57 #682388

status: user
broj poruka: 195
Nasao sam taj windows X-lite micro 11. Ima i neka v2 verzija. Na tim konfiguracijama nemam SSD ove. Da li bi trebalo da stavim i SSD i sta je sa windows defenderom, ima li ga taj x-lite?



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Lug trebalo bi da ima, piše negde 03.09.2024. 18:36 #682390

status: user
broj poruka: 993
svi ti, od tog konana, koje sam probo, 10,11, imaju defener, u nekom momentu instalacije, mislim da te pita, dal ga oćeš il nećeš..

cpu Ryzen 5 5600x, hladi ga LC-CC-120
mb TUF Gaming B550-Plus
ssd KINGSTON SFYRS1000G
ram 2 x 16GB DDR4 Kingston PC3600, KF436C18BBK2/32 Fury Beast
gpu MSI GeForce GTX 970 GAMING 4G
ps seasonic M12II-620 BRONZE

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
prosilva Šta posle win 10 03.09.2024. 20:30 #682391

status: user
broj poruka: 195

U prilogu na youtubu su naglasili da je update operativnog sistema isključen. Slična bi bila situacija kada bi instalirao win 11 23H2 i isključio nadogradnju OS-a.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 05.09.2024. 09:07 #682402

status: user
broj poruka: 2031
Removed Features: Windows Defender

bili-branitelj? Sta ce ti to?! Ako sam dobro razumeo autora koji se bavi modifikacijama os-a, nije bas veliki ljubitelj bilisoft-branitelja pa ga je iz demokratksih razloga ostavio u ponudi za `Optimum` verzije. Na njima prvo sto ti iskoci kao `izbor`, sa ili bez WD-a, bar je tako bilo ranije. Za ove radikalnije verzije micro, atomic i sl. obicno se izbacjuje na prvu. Koliko se secam i nas Opi ga bas ne voli tako da eto zarad `performansi` i nije bas tako strasno biti bez njega. Ne znam samo sta ce na kraju biti sa tim istim performansama kada se izdigne neki od AV software-a, a CPU manjka. Iz nekog mog skromnog iskustva, kada se WD i Wupdate ostave da rade kako im volja, slabije masine su korisne da se ispise 2 linije teksta, sto bilo koji andorid telefon postize sa vise stila i sharma. Realno ne znam cemu svo ovo igranje za verzijama i podverzijama, elegantinja prica bi bio obican pop-up prozor na pocetku instalacije sa checkbox elementima pa stikliraj koju verziju hoces, kao i osobine koje se na prvu izbacuju uz izbor kranjeg korisnika da ipak sam presece da li zaista hoce sve ili samo parcijalno da ih izbaci. Kada se dalje zadje u materiju, verovatno je stvar materijalne prirode, donacije i sl. pa sto veci izbor, vise...
ssd je uvek +, update radi po potrebi, na insistirenje korsinika, `Optimum` verovatno, sam autor savetuje upotrebu VM-a za znatizeljne pre instaliranja na regularan hardver


`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 05.09.2024. 10:52 #682403

status: user
broj poruka: 18976
Баш сам хтео да препоручим ClamAV, мислећи да троши ко упаљач, стартован из ЦМД, међутим видим скоро 1.4G.. Што ми је крајње чудно, јер ово би у линџи трошило можда 50М.. Угасио сам га, пошто ми је остао у позадини као заборављен процес јер већ имам Касперски који троши око 50М. Не могу да кривим њега, него само Windows.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: Removed Features: Windows Defende
::
:: bili-branitelj? Sta ce ti to?! Ako sam dobro razumeo autora koji se bavi modifikacijama os-a, nije bas veliki ljubitelj bilisoft-branitelja pa ga je iz demokratksih razloga ostavio u ponudi za `Optimum` verzije. Na njima prvo sto ti iskoci kao `izbor`, sa ili bez WD-a, bar je tako bilo ranije. Za ove radikalnije verzije micro, atomic i sl. obicno se izbacjuje na prvu. Koliko se secam i nas Opi ga bas ne voli tako da eto zarad `performansi` i nije bas tako strasno biti bez njega. Ne znam samo sta ce na kraju biti sa tim istim performansama kada se izdigne neki od AV software-a, a CPU manjka. Iz nekog mog skromnog iskustva, kada se WD i Wupdate ostave da rade kako im volja, slabije masine su korisne da se ispise 2 linije teksta, sto bilo koji andorid telefon postize sa vise stila i sharma. Realno ne znam cemu svo ovo igranje za verzijama i podverzijama, elegantinja prica bi bio obican pop-up prozor na pocetku instalacije sa checkbox elementima pa stikliraj koju verziju hoces, kao i osobine koje se na prvu izbacuju uz izbor kranjeg korisnika da ipak sam presece da li zaista hoce sve ili samo parcijalno da ih izbaci. Kada se dalje zadje u materiju, verovatno je stvar materijalne prirode, donacije i sl. pa sto veci izbor, vise..
:: ssd je uvek +, update radi po potrebi, na insistirenje korsinika, `Optimum` verovatno, sam autor savetuje upotrebu VM-a za znatizeljne pre instaliranja na regularan hardve
::
::
:: `The aim of public education is not to spread enlightement at all. It i
:: simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level
:: to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
prosilva Šta posle win 10 12.09.2024. 09:36 #682429

status: user
broj poruka: 195
Isključio sam windows update pomoću winaero tweakera, pa me interesuje da li će raditi windows defender normalno?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: Šta posle win 10 13.09.2024. 08:33 #682431

status: user
broj poruka: 1346
Defender da ali ćeš morati da startuješ update ručno.


Ryzen R9 7900x. ASrock B650Pro RS. Arctic Liquid Freezer III 360, 2x16GB Kingston 6000MHz, Gigabyte Rx 6600XT, KC 30001TB, Samsung 970 evo plus (500GB), Samsung 960 evo (250GB, Adata nvme 1TB,.

:: Isključio sam windows update pomoću winaero tweakera, pa me interesuje da li će raditi windows defender normalno
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator Re 17.09.2024. 10:50 #682449

status: user
broj poruka: 4257
Skidaj nadogradnje za Defender sa majorgeeks.com. Linkuju sa M$ servera da ne moraš da tražiš. Ja pustim svima sa svog da se nadogradi preko .bat fajla.
Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60326. Broj poslatih odgovora: 646708.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs