To sto si napisao uz duzno postovanje nemaa blage veze. Modeli na snimcima lete imaju manevarske sposobnosti, i ni jedan nema raketni motor. Svi imaju elise, tj klipne motore. Oni im daju potisak a ono sto im omogucava da lete je sila uzgona i to se na snimcima jasno vidi. Oni sto je ovde vazno je da koriste silu uzgona, ako me uopstre razumes o cemu pricam. Postoji razlika izmedju letenja i lansiranja. I topovsko djule leti pa i kamenje, ali to nije let koji se moze poistovetiti sa letom ovih modela.
:: S raketnim motorom i kamen leti, svejedno im svaka čas, ovo je entuzijasta :: :: Pregrejana rebra na kuleru najbolje se hlade ćevapima. :: ::
Tj. moze da leti mali model od lakih materijala a pravi veliki svemirski brodovi npr. klase starshipa mogu da se dizu i spustaju sa thrusterima, nema tu aerodinamike. Ti brodovi predvidjeni su za letove u kosmosu gde takvi (aerodinamicki) principi ne vaze. Oni u kosmosu lete `on impulse` ili bzinom vecom od svetlosti (warp 1-10) kada se u sustini `pomera` prostor a ne brod. Bolji su za poredjenje mali brodovi predvidjeni za transport izmedju starshipa i planete (shutle-ovi). Svedoci smo da dobar deo takvih modela ima potpuno neadekvatnu aerodinamiku. (npr. brod `sarajevo` iz star trek enterprisa je nekako kockast).
Lepo je rekao Raic ukoliko je malo i lako i govno ce da poleti. Jeste da on tako cesto lupeta ili rakija govori iz njega ali uvek je nekako tu negde oko istine.
Jebo te vuče, imaš maketa i s raketnim motorom, ove nisam zagledao jer me iskreno zabole, ostavljam ti komentar iz učtivosti jer ti je tema bila prazna. Modelarstvom sam se bavio kao klinja i još onda mi je bilo jasno kako šta ide, stvarno nema potrebe za časovima.
Pregrejana rebra na kuleru najbolje se hlade ćevapima.
:: To sto si napisao uz duzno postovanje nemaa blage veze :: Modeli na snimcima lete imaju manevarske sposobnosti, i ni jedan nema raketni motor :: Svi imaju elise, tj klipne motore :: Oni im daju potisak a ono sto im omogucava da lete je sila uzgona i to se na snimcima jasno vidi :: Oni sto je ovde vazno je da koriste silu uzgona, ako me uopstre razumes o cemu pricam :: Postoji razlika izmedju letenja i lansiranja :: I topovsko djule leti pa i kamenje, ali to nije let koji se moze poistovetiti sa letom ovih modela :: :: :: :: S raketnim motorom i kamen leti, svejedno im svaka čas, ovo je entuzijasta :: :: :: :: Pregrejana rebra na kuleru najbolje se hlade ćevapima. :: :: :: ::
:: Jebo te vuče, imaš maketa i s raketnim motorom, ove nisam zagledao jer me iskreno zabole, ostavljam ti komentar iz učtivosti jer ti je tema bila prazna. Modelarstvom sam se bavio kao klinja i još onda mi je bilo jasno kako šta ide, stvarno nema potrebe za časovima :: :: Pregrejana rebra na kuleru najbolje se hlade ćevapima. :: :: :: To sto si napisao uz duzno postovanje nemaa blage veze :: :: Modeli na snimcima lete imaju manevarske sposobnosti, i ni jedan nema raketni motor :: :: Svi imaju elise, tj klipne motore :: :: Oni im daju potisak a ono sto im omogucava da lete je sila uzgona i to se na snimcima jasno vidi :: :: Oni sto je ovde vazno je da koriste silu uzgona, ako me uopstre razumes o cemu pricam :: :: Postoji razlika izmedju letenja i lansiranja :: :: I topovsko djule leti pa i kamenje, ali to nije let koji se moze poistovetiti sa letom ovih modela :: :: :: :: :: :: :: S raketnim motorom i kamen leti, svejedno im svaka čas, ovo je entuzijasta :: :: :: :: :: :: Pregrejana rebra na kuleru najbolje se hlade ćevapima. :: :: :: :: :: ::
Jes i to što veliš. Ma kako god da je poletelo lepo su ih odradili s mnogo ljubavi, to je bitno.
Pregrejana rebra na kuleru najbolje se hlade ćevapima.
:: Samo opusteno i lagano :: :: :: :: Jebo te vuče, imaš maketa i s raketnim motorom, ove nisam zagledao jer me iskreno zabole, ostavljam ti komentar iz učtivosti jer ti je tema bila prazna. Modelarstvom sam se bavio kao klinja i još onda mi je bilo jasno kako šta ide, stvarno nema potrebe za časovima :: ::
Ej, kolega, nemoj da ti Ketrin Džejnvej parkira Vojadžera ispred kuće, pa ćeš onda da vidiš kako sleće svemirski brod, a kako uzleće. A, ako na Sarajevu kapetan nije neki `Đes, ba`, onda su mu džaba davali takvo ime.
Inače, svaka čast ljudima koji umeju da naprave ovakve modele. Samo se pitam, hoćemo li ikada napraviti prave.
Hteo sam da kazem samo da postoji razlika izmedju kosmickog leta i leta u zemljinoj atmosferi. A sto se tice Voyagera, videlo se u nekoliko navrata da brod slece na thrusterima (malim raketnim motorima za manevrisanje) i isto tako polece vertikalno dok ne dodje u gornje slojeve atmosfere kada prelazi na impuls. Takodje smo videli kako se sjebao enterprajz kad je uleteo u atmosferu, nije ostalo ni dva srafa od njega. Samo shutleovi imaju aerodinamiku. A ovi mali modeli lako polete jer im je dovoljan veoma mali uzgon. Sve u svemu entuzijazam u pravljenju modela je za pohvalu, ali aerodinamika nema veze sa mozgom.
:: Ej, kolega, nemoj da ti Ketrin Džejnvej parkira Vojadžera ispred kuće, pa ćeš onda da vidiš kako sleće svemirski brod, a kako uzleće :: A, ako na Sarajevu kapetan nije neki `Đes, ba`, onda su mu džaba davali takvo ime :: :: Inače, svaka čast ljudima koji umeju da naprave ovakve modele. Samo se pitam, hoćemo li ikada napraviti prave :: :: :: AMD Phenom II X3 720BE, OCZ Vendetta 2, Gigabyte GA-MA790X-UD3P, Kingston HyperX 2×2GB 1066MHz, Samsung F3 HD502HJ & F4EG HD204UI, Sapphire Radeon 6950 1GB, Samsung 2232BW, CM 690 II Advanced, Chieftec CFT-650-14C :: :: :: ::
Penta je ovde da ti mosdeli imaju manevaske sposobnosti, tu nije u pitanjiu samo odrzavanje u vazduhu. Postoji veoma velika razlika izmedju kosmickiih letova i letova u atmosveri, slazem se. Ovde je zanimljivo kako su pojedinci resili problem mehanike leta ovakvih oblika. Svaka im cast. ovaj modem itekako leti
:: Hteo sam da kazem samo da postoji razlika izmedju kosmickog leta i leta u zemljinoj atmosferi. A sto se tice Voyagera, videlo se u nekoliko navrata da brod slece na thrusterima (malim raketnim motorima za manevrisanje) i isto tako polece vertikalno dok ne dodje u gornje slojeve atmosfere kada prelazi na impuls. Takodje smo videli kako se sjebao enterprajz kad je uleteo u atmosferu, nije ostalo ni dva srafa od njega. Samo shutleovi imaju aerodinamiku. A ovi mali modeli lako polete jer im je dovoljan veoma mali uzgon. Sve u svemu entuzijazam u pravljenju modela je za pohvalu, ali aerodinamika nema veze sa mozgom :: :: :: :: Ej, kolega, nemoj da ti Ketrin Džejnvej parkira Vojadžera ispred kuće, pa ćeš onda da vidiš kako sleće svemirski brod, a kako uzleće :: :: A, ako na Sarajevu kapetan nije neki `Đes, ba`, onda su mu džaba davali takvo ime :: :: :: :: Inače, svaka čast ljudima koji umeju da naprave ovakve modele. Samo se pitam, hoćemo li ikada napraviti prave :: :: :: :: :: :: AMD Phenom II X3 720BE, OCZ Vendetta 2, Gigabyte GA-MA790X-UD3P, Kingston HyperX 2×2GB 1066MHz, Samsung F3 HD502HJ & F4EG HD204UI, Sapphire Radeon 6950 1GB, Samsung 2232BW, CM 690 II Advanced, Chieftec CFT-650-14C :: :: :: :: :: :: :: ::
Broj postavljenih tema: 60355. Broj poslatih odgovora: 647016. Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.