Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
Preporuka za net
STRANA 1 OD 1
Zdebeli Preporuka za net 04.07.2024. 00:44 T69258

status: user
broj poruka: 1379
Treba mi isključivo net, bez tv-a, fiksnog i sl, ako to i dalje postoji kod nekoga.
BG je u pitanju, i mislim da nijedna optika ne postoji u zgradi.

Šta preporučujete a da valja?

__________________
fetket.portfoliobox.net
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: Preporuka za net 04.07.2024. 08:09 #682058

status: user
broj poruka: 1345
Jedino neka mobilna mreža na 4G, MTS, A1 ili Yettel u zavisnosti koji imaju naj bolji signal na toj lokaciji. U zavisnosti od paketa mogu da idu i preko 100 Mbps.

Ryzen R9 7900x. ASrock B650Pro RS. Arctic Liquid Freezer III 360, 2x16GB Kingston 6000MHz, Gigabyte Rx 6600XT, KC 30001TB, Samsung 970 evo plus (500GB), Samsung 960 evo (250GB, Adata nvme 1TB,.

:: Treba mi isključivo net, bez tv-a, fiksnog i sl, ako to i dalje postoji kod nekoga
:: BG je u pitanju, i mislim da nijedna optika ne postoji u zgradi
::
:: Šta preporučujete a da valja
::
:: _________________
:: fetket.portfoliobox.net
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zdebeli 04.07.2024. 15:06 #682059

status: user
broj poruka: 1379
Bacio sam pogled, nažalost su svi ti paketi ograničeni što se količine tiče.

Sada gledam da ipak možda ostanem na adsl, ali neću kod mts jer su ispali govna sa povećanjem cene na kvarno.
Kakav je Beotel?
__________________
fetket.portfoliobox.net

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: Re: Preporuka za net 04.07.2024. 18:20 #682061

status: user
broj poruka: 1634
:: Jedino neka mobilna mreža na 4G, MTS, A1 ili Yettel u zavisnosti koji imaju naj bolji signal na toj lokaciji. U zavisnosti od paketa mogu da idu i preko 100 Mbps.
A u zavisnosti od opterećenja bazne stanice mogu da idu i ispod 1 Mbps. To mu u životu ne treba.

Za kuću samo kabl - optika, koaks, tel. parica, tim redosledom.
Poslednja dva možda mogu i obrnutim redosledom, u zavisnosti od kvaliteta ove ili one komunikacione infrastrukture na datoj lokaciji.

@Zdebeli,
Proveri ti još jednom za tu optiku (Telekom, SBB, Orion).
S druge strane, ako ti odgovara ADSL i generalno nemaš problema s istim, ne menjaj ga ako nije nenormalna razlika u ceni - promenom provajdera može da se desi da te prebace na drugi/problematičan port na DSLAM-u (čak i uz prelazak sa migracionim kodom, iako je malo verovatno).

Na temu promene cena, svi su uradili isto, u istom mesecu... monopolističko-kartelska g***a, da izvinete na izrazu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zdebeli @luja 04.07.2024. 21:45 #682063

status: user
broj poruka: 1379
Proverio za optiku, niko još nije uveo od operatera. Nije mi preterano bitna brzina, imam 50 sada i skroz mi je ok, bilo mi je ok i sa 30.

Jesu svi, ali koliko sam shvatio drugi operateri su obavestili svoje korisnike na neki način, dok je mts to krajnje govnarski uradio, i dok sam shvatio da je povećano oni su rekli da je istekao rok za žalbu...
Nakon prepucavanja sa njima, rešeno je pravnim putem pa su me sada zvali da mi nude kao neke bolje uslove ako pre vremena produžim ugovor.
Želim da ih izbegnem jer očigledno da ugovor kod njih nema nikakvu težinu, tako da zbog toga gledam koje su mi opcije.

__________________
fetket.portfoliobox.net

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
blackwolf - - - - - 04.07.2024. 21:46 #682064

status: user
broj poruka: 1496
Zar za adsl ne koriste svi telekomovu infrastrukturu, tako da ako pređeš na nekoga drugog može samo da bude isto ili gore.
Black Wolf

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Paaa... 05.07.2024. 00:32 #682065

status: user
broj poruka: 1634
Ne bih rekao da je infrastruktura Telekomova, ali da, oni je direktno održavaju.

Svodi se na cenu - ranije se u dosta slučajeva događalo da manji provajderi ADSL interneta imaju bržu i kvalitetniju reakciju po pitanju prijava kvarova.
Kako to, kad Telekom održava hardver, pitamo se? Tako što neki podprovajder, koji od Telekoma `kupuje` uslugu, kao pravno lice u održavanju ima prioritet nad fizičkim licima koja istu uslugu kupuju direktno od Telekoma. Pored toga, sa manjim provajderima se često preskaču oni glupi pozivi od po pola sata (restartuj ovo, isključi ono, probaj bez splitera, stavi poseban filter na fiksni telefon koji fizički ni nemaš pa nam se javi itd.).

@Zdebeli,
Pitanje ugovora ti ništa ne predstavlja ni sa drugima.
Ja sam isto doživeo kod Telekoma, Yettel-a i SBB-a.
Kod Telekoma sam primetio na vreme, kod Yettel-a nisam, ali je bilo u redu to što sam `prebacio` oko nedelju dana preko roka, dok je SBB-u morao da se obrati moj advokat da bi se opametili - rešeno u moju korist, naravno.

Svi su obavestili korisnike, na ovaj ili onaj način. Poenta je što to nisu uradili na adekvatan način (neki na sajtu, nepersonalizovanim obaveštenjem, neki kroz račun, a protivzakonito manjom veličinom slova od ostatka teksta na računu, neki prekasno da bi bilo primenjeno u okviru zakonskog roka, neki na četvrti/peti način... a svi oni vole da pozovu ili pošalju beskoristan SMS u vezi gluposti koja nikog ne zanima, ali ne i po pitanju značajne promene u vezi sa ugovorom.

Sve u svemu, nisam mišljenja da su jedni mnogo drugačiji od drugih, iako su u mojim primerima različito reagovali. Svi oni rade samo u svoju korist, pa ugovori su s tim na umu primarno i sačinjeni, pa ne očekuj ni od manjih, a ni od većih da će biti na tvojoj strani (strana je samo jedna - finansijska dobit, a pitanje je jedino koliko su `gladni` u datom trenutku, da se tako izrazim).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zdebeli 05.07.2024. 01:31 #682066

status: user
broj poruka: 1379
Ja kod njih imam box preko 10 godina sigurno, mobilni sigurno 20, i pre toga nisam imao nikakvih problema, ovo je prvi put da ugovor nije ispoštovan.
Videću svakako da li će nuditi nešto bolje od onoga što su ponudili sada, ugovor mi ističe u novembru, a pred kraj godine uvek daju bolje ponude.
Naravno da znam da im je jedino profit bitan, pa u skladu sa time ću i ja gledati ko daje bolju ponudu, samo što džabe da mi ponude nešto kad mogu da promene ako im se ćefne...
__________________
fetket.portfoliobox.net

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Hmmm... 09.08.2024. 19:05 #682248

status: user
broj poruka: 7766
Nije mi jasno zasto si toliko kivan...

Isto su uradili u sve tri mreze ne znam za one virtuelne provajdere koji koriste tudju infrastukturu...

Ja sam u Vip-u od kad su se pojavili bukvalno od prvog dana i nikad nisam dobio ni jednu promociju, neki benefit od njih ili nesto slicno,..

ALI sam zato dobio povecanje cene paketa u toku ugovorne obaveze... bas u priodu kada su i ostala tri operatera uradila isto...

Meni je cudno da RATEL koji treba da stiti interese drzave tj. gradjana da se posluje posteno i savesno nije reagovao povodom kartelskog udruzivanja...

Po meni je to bio razlog zbog koga su svi u RATEL-u trebali da dobiju otkaz i traze novi posao ALI to se nije desilo verovatno zato sto su dobili direktivu/dojavu da se ne mesaju u svoj posao...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
siki069 Yettel 10.08.2024. 18:46 #682251

status: user
broj poruka: 377
Uzmi bilo koji Total ili Biznis paket.
Prvih 12 meseci imaš dodatnih 99GB.
Mislim da je više nego dovoljno.
Brzine su vrhunske.
Na 4G konvergiraju ka 100Mbps.
I na 3G je upotrebljivo.

Vidim da i A1 ima reklamu za net.
Sa njima nemam iskustva.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Vip ili A1 pitanje je sad... 18.08.2024. 13:41 #682280

status: user
broj poruka: 7766
Kad bi uporedio sva tri fizicka pruzalaca usluga mobilne telefonije i interneta iznenadio bi se slicnosti paketa i usluga...

Ja konkretno koristim paket A1 Neo 20+3 i brzina je DL 180 / UL 60 Mbps...
ALI me strasno nervira njihova politika ROMINGA koji pocinje na 20km od granice...

U grckoj hebeni Cosmote prepaid ima 5G koji sabija u svakoj hebenoj uvali na obali mora i to za svega 13E mesecno pici flat 200/200 Mbps i signal nikad ispod 3 od mogucih 5 crtica.

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator Re 19.08.2024. 15:19 #682282

status: user
broj poruka: 4255
Otkako su svi operateri povećali cijene, ja se u Beču dogovorim koliko će mi biti paketi ovdje u Srbiji i total data kod Yettel-a plaćam 2099 dinara.
Kad odeš direktno kod operatera, sa popustom je 3199 dinara isti paket.
Bolje trenutno nema. Malo je 199 GB u odnosu na ranije 500 GB sa prenosim mifi ruterom,ali kad u Srbiji nema bolje. Jedino da provjeriš da li ima onih MTS prenosnih mifi rutera sa 500 GB Neta za 2199 dinara.
Za A1 ne pratim odavno, tako da nemam pojma.
Najgore od svega na 3G mreži sam imao 500GB za 1499 dinara 3 godine, a sada ni jedan operater nema takav paket.
Za more bilo gdje u Evropi koristim pripaid karticu iz Rumunije 12 eura 400 GB i radi bilo gdje u Evropi, osim Turskoj, Luxemburgu, Vatikanu i Irskoj, koliko znam.
Ima i ruska da se dopuni u Promenadi za 17 eura 200 GB, ali radi i u Hrvatskoj, Italiji, Maroku, Alžiru, Tunisu, Grčkoj i Turskoj. U Bugarskoj i Rumuniji ne radi.
Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60318. Broj poslatih odgovora: 646661.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs