Preshao na ADSL sa Sbb-a, dobio sam wrouter i tri meseca interneta fraj. Interesuje me da li i dalje treba da imam firewall program ili ovaj router ima taj hardverski koji bi trebalo da je dovoljan? Josh neshto, Sbb-ov paket 1024/128 pichi oko 120 kila download a ADSLov trenutno oko 106 kila. Treba li neshto podesiti kako bi se brzina ADSL-a priblizila granici od 120 kila ili je to to? Bode mi to ochi jer sam pre godinu dana SBB-ov paket(128/16) koji je ishao 16 kila placao 1400 dinara, a sad mi Telekom krade minimum 14 kila!!!
Što se brzine tiče, možda ćeš dobti još 2-3 kb/s prebacivanjem rutera u G.DMT mod i to je to. U svakom slučaju nećeš dostići brzinu kablovskog interneta. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Hoping for the best but expecting the worst.
kad imas ruter ti si iza NAT-a ,imas opseg lokalnih ip ,ne javnih NAT ti je barijera prema javnim IP ,jedino stavi firewall ako ti treba zbog kontrole izlaza programa na net,pretpostavljam da ce ti zbog toga trebati.
Meni na 2048 kb/s ide između 210 i 220. Više ne može. Jedino imam problem sa upload - om koji, po Speedtest.net - u, nikad ne prelazi preko 70 kb/s. Doduše ništa ne upload - ujem, sem što povremeno sinu nešto prebacim na njegov server.
Nightbird ISKUSTVO - Proporcionalno količini uništene opreme. HOBI - Način umaranja tokom slobodnog vremena.
HG 520s je router valjda a i video sam u konfiguraciji firewall.
`Ne obra se bostan dok shljive ne popadaju`
:: kad imas ruter ti si iza NAT-a ,imas opseg lokalnih ip ,ne javnih NAT ti je barijera prema javnim IP ,jedino stavi firewall ako ti treba zbog kontrole izlaza programa na net,pretpostavljam da ce ti zbog toga trebati.
Treba da blokiraš većinu shareware programa koje si `kupio`, da ne bi provalili način `kupovine`. Svima, sem AV, Malwarebytes i sl., ubi u opcijama Auto update, a blokiraj i u Firewall - u za svaki slučaj. Doduše, ima nekih programa koji moraju na Net, ako hoćeš da koristiš sve funkcije, a i dobro im je urađen `lek`. Sam proceni šta ti treba i da li je izlazak na Net bezbolan.
Nightbird ISKUSTVO - Proporcionalno količini uništene opreme. HOBI - Način umaranja tokom slobodnog vremena.
:: Nisi se valjda naljutio :: Jedino znachi zbog kontrole izlaza. Sad treba da vidim shta imam kritichno da blokiram :: :: `Ne obra se bostan dok shljive ne popadaju` :: ::
Mislim da Comodo neshto i ne usporava komp. Moram probati bez firewalla. A shto se tiche programa kod mene su svi placeni i nisu lecheni, al kad bi se gadjali tramvajima. Hvala. `Ne obra se bostan dok shljive ne popadaju`
Po defaultu, NAT (i G.dmt mod, kad je vec pomenut) je ukljucen, a cini mi se i firewall. Ako hoces nesto dodatno da blokiras, imas odgovarajuci meni u konfiguraciji. Brzina ADSL je uvijek na nivou 82-83% od nominalne, zbog tehnickih razloga, tako da ne moras da se opterecujes teorijama zavjere.
Vise bi trebalo da obratis paznju na to sta pise ovaj rasha44 - rijec je o dokazanom paranoiku i vrlo bezobraznom covjeku.
Cepni neki software firewall, tipa Comodo. Kod kuće, firewall - disable.
Firewall je aplikacija koja kontrolise saobracaj izmedju lokalnog racunara i ostatka mreze. Pomocu njega ostalim programima kao sto su MSN, FF, IE, mail-klijenti itd. dozvoljava se ili uskraćuje komunikacija (TCP/IP) sa udaljenim servisima od strane lokalne aplikacije odnosno lokalnim resursima od strane udaljene aplikacije (pr.netbios).
Korišćenje odredjenog pravila vezuje se za aplikaciju odnosno port kojeg ce ista koristiti. Termin port se vezuje za odredjenu aplikaciju i koristiti se za medjusobnu komunikaciju: lokalna aplikacija udaljena aplikacija.
Pravila koja se odnose na podešavanja vezana su za aplikaciju odnosno port koji će da koristiti tako da funkcionalnost zastitnog zida (firewall-a) iskljucivo zavisi od podesavanaja koja se namecu od strane korisnika.
Firewall korisnika, upozorava ga na nelaegalne aktivnosti od strane nepoznatih aplikacija, ako je DOBRO podesen, ako nije, on gubi svoj osnovnu funkcijonalnost i postaje neupotrebljiv.
Portovi: TCP/IP browser(IE) 80 open TCP/IP SMTP 25 open TCP/IP pop3 110 open TCP/IP instant_m. default open TCP/IP ostalo iznad 1024 block _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Hoping for the best but expecting the worst.
:: Nisi se valjda naljutio :: Jedino znachi zbog kontrole izlaza. Sad treba da vidim shta imam kritichno da blokiram :: :: `Ne obra se bostan dok shljive ne popadaju` :: ::
Ne razumem ovo `kod kuce`? Mislish na Win firewall ili... I shta sa ovim portovima? Portovi: TCP/IP browser(IE) 80 open TCP/IP SMTP 25 open TCP/IP pop3 110 open TCP/IP instant_m. default open TCP/IP ostalo iznad 1024 block `Ne obra se bostan dok shljive ne popadaju`
:: :: Cepni neki software firewall, tipa Comodo. Kod kuće, firewall - disable ::
:: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ :: Hoping for the best but expecting the worst.
Ja sam 4 godine na adsl. Imam ruter i ne koristi firewall osim Xo defolt firewalla. Ne treba ti(to je moje misljenje) imas ga hardversi u ruteru tako da....
Registruj se za speedUP, posle 24 sata bice ti omogucena usluga. Posle toga NEMOJ nikad da aktiviras speedup uslugu. Imaces 2 mbps (2048) i download oko 210 kila za iste pare(tvoj paket ce i dalje biti 1024/128).
Broj postavljenih tema: 60383. Broj poslatih odgovora: 647301. Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.