Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
Baterije za UPS
STRANA 1 OD 1
xenox Baterije za UPS 27.06.2024. 14:51 T69256

status: user
broj poruka: 1398
Imate li kakvo misljenje o baterijama za APC UPS, 12v 17/18Ah...

Triax, CSB, Ultracell, sta valja, ili od cega bezati...

Cini mi se da su ACP baterije proizvedene od CSB-a (bar nekad bile)...

Cene su sarene do bola, tako da je svaki savet dobrodosao. Ide 4 komada, tako da cena nije bas beznacajna stavka.

Hvala!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Ja koristim Triax 27.06.2024. 22:55 #682042

status: user
broj poruka: 9403
Iskreno, nisu nesto ali rade posao. Ako izdrze 3 godine, premija. Uglavnom bude 2-3 godine u Musteku, u APCu rekao bih duze, ali su toliko jeftine da nikog nije briga. Svakako se vise isplate od original APC.
Da napomenem, radi se o gomili firmi u opticaju , preko 500 upsova raznih brendova. Nemam bas kontakta sa korisnicima koji imaju po jedan ili dva UPSa, tako da cesto ni ja sam niti radnici tih firmi ne znamo kada je na kom UPSu zamenjena baterija. Kako koji zapisti, tako menjamo….

I9-13900K/RYUJIN II 240/64GB/Z790/RTX3090/1TB 990 Pro/Hydro PTM Pro 1200W/H5 Elite/ROG Swift PG349/Dell S2721DGFA/Logitech K280e/Deathadder v.2/AKG K72

PS4 Slim/Logitech G923/Wheel Stand Pro DeLuxe V2/Turtle Beach STEALTH 600 V2

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dorabi1 u APC je Vision 28.06.2024. 18:42 #682048

status: user
broj poruka: 939
uglavnom bio, meni su se bolje pokazale MHB, konkretno 12v20Ah, ista je dimenzija kao 18Ah, a mala razlika u ceni. Imas odlican izbor u BG u radnji Borik plus, kod Arene. Rade i servis ups-eva, test baterija i sl. Odlicne cene i asortiman. Obrati paznju na godinu proizvodnje, vidim da ima svakakvih po netu.
Malo bacih reklamu, nadam se da ce admini oprostiti
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 29.06.2024. 19:58 #682051

status: user
broj poruka: 3350
APC koristi razne proizvodjace za baterije. Mislim da su moje bile CSB. Dobre su ti SB iliti SBat baterije. Te sam uzeo i veoma su kvalitetne. E sad, mislim da ta firma koja je prodavala baterije se zatvorila, jer vlasnik je odlucio da predje na neku drugu vrstu posla. Ako nadjes nekog da prodaje, preporucujem.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
xenox Hvala!!! 30.06.2024. 21:22 #682053

status: user
broj poruka: 1398
Uzeo MHB u Boriku... Samo sto su sada u Partizanske avijacije... Otkupljuju stare za 30din kilogram...

CSB su u ovom (APC 2200va) bile od sredine 2019, ali su ostavili UPS sa praznim baterijama duzi period pa su sulfirale i sad mogu da sluze kao zvecka :)

U proncipu je i moje razmisljanje bilo kao VMARC-ovo... Kupiti neke jeftine i cesce menjati...

Primetio sam da su dve baterije na + bile u losijem stanju od druge u seriji (te su se stabilizovale na 12.85 posle punjenja).

Da li neko menja raspored u seriji ili ih terate do kraja?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60318. Broj poslatih odgovora: 646661.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs