Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
6650 XT cudan problem
STRANA 1 OD 1
Ognjeni 6650 XT cudan problem 17.10.2024. 14:34 T69304

status: user
broj poruka: 4507
Poz ljudi,

Uzeo power color 6650 XT, pre toga isto rx bio. Ocistio drajvere sa DDU kao sto i uvek radim. Grafa radi normalno,hladna tiha u igrama sve ok ali kad upalim neki app, browser preko celog ekran se pojavi plavi tint. Kao overlay da je neko upalio. Nekad je preko celog ekrana a nekad samo taj prozor od upaljene aplikacije
https://ibb.co/qrkVVNS

Cisto sumnjam da je do podesavanja nekih iako sam pokusao pixel format promenim u radeon sw na full RGB. Grafa mora da radi odmah out of box

- vratio svoju grafu nazad i sve normalno opet.
- Desava su Chromu a u operi i FF ne
- Desava se na discordu, viberu a na telegramu i whatsapp ne
- desava se na Figmi a na svim adobe alatima ne

znaci ima veze sa vrstom graficke akceleracije koju app koristi..nisam siguran da li je to do hardwera nesto otislo ili mogu softwerski sredim.

update: iskljucivanje gpu akceleracije u chromu i discordu resilo problem ali to onda znaci da je ipak graficka otisla ?

- reinstalacija ovih programa koji imaju problem nije pomoglo.
- probao 5 verzija starijih drajvera, nije pomoglo
- probao bez drajvera, pustio sam windows da instalira svoje.. nije pomoglo

razmisljam se da nije ostecen nekako hdmi port ali imam samo 1 x 2.1 hdmi port i 3 DP ali na monitoru imam samo hdmi. Razmisljam se da uzmem DP na hdmi adapter i da probam





Sta je moglo da rikne ?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60336. Broj poslatih odgovora: 646781.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs