Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
Ima li smisla?
STRANA 1 OD 2  
peterpan Ima li smisla? 28.07.2024. 14:13 T69269

status: user
broj poruka: 786

Deceniju sam off HW/SW price.

Elem, resih da malo odigram naslove koji su izasli u zadnjih 6-7 godina ali matora konfiguracija ne dozvoljava:
I5-2500K
Asus P8P67, PCIe 2.0 x16
2x4 DDR3 @1600mHz
MSI R9-270x Gaming 2GB DDR5 @256bit
SSD + HDD
Chieftec 600W

Svestan sam da je ovo prilicno matoro i zrelo za kompletan refresh, medjutim finansije traze neko izmedju resenje. Totalni upgrade bih svakako radio za 1.5-2 godine, a za sada bih ovo gore (ako je moguce) malo upgrade-ovao da se poigra koja igra na neki medium settings na 1920x1080p (full HD only).
Naslove koje bih igrao su: Assassins Creed, Far Cry, GTA, Metro exodus, Wolfenstrein i nesto na taj kalup.

Imam ponudu prijatelja za novu RX580 sa 8GB DDR5 za 140e, da li bi ova GPU mogla da omoguci neki normalan gaming sa stabilnih 30-40 FPS i da li bi bila compatible? Nisam uopste zahtevan user, samo malo da se poigram a da ne secka, koci itd. Moze i preporuka za neku drugu GPU, ali da ima smisla jer PCIe radi na verziji 2.0.
Eventualno bih mogao da dodam jos 2x4GB DDR3 ako mislite da bi to uticalo na rad kompa u gamingu. Sta mislite?

Ovo jeste nekada bio klokerski CPU, nikada ga nisam klokovao vec je radio na 3.7gHz, da li clocking ovoga moze znacajnije da utice na gaming performanse ili ne?

Na kraju, ukupan trenutni budzet za mini upgrade je 180e i preferiram novo, zbog garancije.



Drugo, potpuno odvojeno pitanje, ali u istom postu, dajte preporuku za sto jeftiniji laptop na kome stabilno radi dual boot Linux+Windows. Acer nikako jer ne podrzava legacy BIOS. Koristice se samo za surf netom, google products, MS office (word, excel i powerpoint), i mozda neki basic crtacki program, tipa Corel draw isl. Moze i refurbished, moze i nov, samo da nije neki polovnjak. Budzet max 250e. Naleteo sam na nov HP Laptop 250 G8 15.6inch FHD i3-1115250 /8GB RAM/512GB SSD, prelazi malo budzet, oko 32K RSD, da li je ovo dobro resenje?

Hvala svima unapred!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 RX580 sa 8GB DDR5 za 140e??? 28.07.2024. 15:33 #682184

status: user
broj poruka: 6096
Smesta ga stavi u listu neprijatelja! RX580 može da košta samo pola od tih para koje traži.
Drugo, 2500K nije u stanju da isprati RX 580. Imao sam ga u kombinaciji sa RX 480, klokovanog na 4,3GHz i nije bio u stanju da je isprati.
Svakako ćeš dobiti nešto prelaskom na RX 580, ali ni slučajno za 140 evra. Za te pare mogu da se kupe sigurno osetno jače grafičke.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peterpan Re 28.07.2024. 17:13 #682185

status: user
broj poruka: 786
Hvala puno druze, nisam znao kako se krecu cene grafika koje bi bile kompatibilne sa mojom konfiguracijom. A od prijatelja nije lepo da dere, no jbg, takav smo narod.
Imas li mozda predlog gde naci jeftiniju rx580, novu?
Ili neku drugu grafiku po tvom izboru za slican budzet? Preferiram novo zbog dve godine garancije, da izdrzi do full upgrade-a, a opet da moze normalno da se igraju naslovi koje sam naveo?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 28.07.2024. 17:45 #682186

status: user
broj poruka: 4257
Novo nema jeftinije. Ko god misli da ima, treba da otvori svoju radnju i razmisli da li bi poslovao sa gubitkom.
Ulazna cena za tu grafičku i to ubogi Biostar oko 12000 dinara. Svi ostali modeli su skuplji.
Uzmi prvo bar AMD 5500, b550 ploču i 16 gb ddr4. Imaš novo za 210 na KP.
CPU 80e, ploča 90e, memorija 40e.
Da se igraš sa tim 2500k pa da ga držiš na 5.2 GHz, treba baš ozbiljno hlađenje, a nećeš baš puno dobiti na frejmovima, posebno da ne sjecka.
Što se tiče grafičke uzmi Gigashit rx 580 8 GB do 4500-5000 dinara polovno i probaj je bar 15 minuta u furmarku.
Ništa slično iz NVIdia tabora nema u tom cjenovnom rangu.
Intel varijanta je da uzmeš i5 11400f za 60-70 eura polovan, ploču za 40 e i memoriju opet za 40 eura i kupiš rx 580 8 GB, sve polovno osim memorije(10 godina garancije).
Tako stvari stoje i to jew jedino da možeš odigrati nešto na medium detaljima na full HD.
Sve ostalo je preskupo.

Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic RX580 28.07.2024. 20:46 #682187

status: user
broj poruka: 18976
Треба погледати мало по кп, има гомила, не треба ти `радња`:
https://www.kupujemprodajem.com/kompjuteri-desktop/graficke-kartice/sapphire-nitro-rx580-8gb-full-pack/oglas/164854459?filterId=2027674874

https://www.kupujemprodajem.com/kompjuteri-desktop/graficke-kartice/sapphire-pulse-rx580-8gb/oglas/169278690?filterId=2027674874

Има још пуно других огласа... За те пара вала узми је, па нека буде тај процесор уско грло, играћеш како-тако..

За ово друго питање, мислим да си већ отварао тему, али можда ниси разумео шта треба да урадиш. За Линукс не мора да буде МБР, може и ЕФИ, ако те мрзи да се поиграш, ти купуј други лаптоп само због тога. АСЕР је свакако најгори по том питању због њихових биоса, али има решење.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 28.07.2024. 22:46 #682188

status: user
broj poruka: 4793

Ne mogu da verujem da dajete linkove ka prevarantima sa 5 negativnih.
Očigledan otpad iz nemačkog kontejnera što i piše u obrazloženjima negativnih ocena.

Ona prva još i da se usudi čovek da uzme mada bih ga razumeo i duplo da da za novu sa garancijom.

Moj savet ti je da zaboraviš taj prelazni upgrade jer bi bacio pare na već zastarelo i da skupljaš za pravi.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: 28.07.2024. 23:02 #682189

status: user
broj poruka: 18976
Што си буквалиста, ухватио си се за први линк, дао сам само пример, то је прво изашло, нека потражи, наћи ће то што му треба.
Можда човек нема или неће тренутно да даје паре, свакако и он сигурно зна да је најбоље ново.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

::
:: Ne mogu da verujem da dajete linkove ka prevarantima sa 5 negativnih.
:: Očigledan otpad iz nemačkog kontejnera što i piše u obrazloženjima negativnih ocena
::
:: Ona prva još i da se usudi čovek da uzme mada bih ga razumeo i duplo da da za novu
::
:: Moj savet ti je da zaboraviš taj prelazni upgrade jer bi bacio pare na već zastarelo i da skupljaš za pravi.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 28.07.2024. 23:10 #682190

status: user
broj poruka: 4793

Onda zna i da ima polovno na KP pa ne znam zašto bi mu neko predočavao tako banalnu činjenicu.
Svejedno, nikad nije naodmet ponoviti kakvog đubreta ima tamo, u čelo bi mu nabio onaj prolupani krš.
Možda ovo čita i neko ko nije svestan šta se sve prodaje i koliko znače ocene.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: 28.07.2024. 23:35 #682191

status: user
broj poruka: 18976
Има кршева, има и добрих ствари.
Некад неком треба предочити да би видео, небитно, нека ради како мисли да треба.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

::
:: Onda zna i da ima polovno na KP pa ne znam zašto bi mu neko predočavao tako banalnu činjenicu
:: Svejedno, nikad nije naodmet ponoviti kakvog đubreta ima tamo, u čelo bi mu nabio onaj prolupani krš
:: Možda ovo čita i neko ko nije svestan šta se sve prodaje i koliko znače ocene
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IvanNo1 580 8GB da, za 140€ ne 29.07.2024. 10:40 #682193

status: user
broj poruka: 462
580 8GB bi bila ok za ono što želiš, ali, kao što kolege rekoše, ne po toj ceni. Za 140 imaš već i 5700XT.

Inače, imao sam 580 8GB, pa kraće 5700 XT, pa čak i 6700 XT na 4790K na 4.4GHz i na tome je moglo i dalje pristojno da se igra, čak i Cyberpunk (580 8GB je terao na 1080p High, stabilnih 45-50 fps, što je meni bilo ok, uključio sam neki anti-lag u AMD podešavanjima, isključio brojač fps-a i pičio bez problema. CS2 ne igram mnogo, ali sam isprobao i išao je sa konstatno trocifrenim framerateom), međutim, bilo je primetno da ta platforma postaje ozbiljan bottleneck.

Tipa imao sam DDR3 koji je godinama radio na 1600MHz iako je memorija mogla više jer, kad sam sastavio komp, nisam primećivao razliku u performansama, a procesor se nešto više grejao. Međutim, promenim grafičku i vidim da mi se recimo benchmark u AC Odyssey jedva pomakao nagore, i to u 1440p i onda najzad namestim RAM na 2133MHz i dobijem skok od 15-20%.

Međutim, još veći skok je bio kad sam prešao na novu platformu (Ryzen 7500F), tako da mislim da ti je situacija malo nategnuta, ali da će dosta toga raditi, a i da bi i OC procesora pomogao tamo gde bude čupavo. Sandy Bridge se dobro klokovao, pa ako imaš išta bolje od stock kulera, mislim da bi trebalo da dobaci do 4.4 - 4.5, tako da bi trebalo da možeš da napraviš opipljivu razliku.

Sa 8GB bi, koliko sam upućen, trebalo da možeš da se provučeš u iznenađujućem broju igara.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peterpan Re: 580 8GB da, za 140€ ne 29.07.2024. 14:43 #682195

status: user
broj poruka: 786
Hvala puno svima!
Sada moje dileme idu u tri smera posto zamena konfiguracije (pa cak privremeno) je daleko van budzeta:

1) 580 nova mi se finansijski uklapa, medjutim 5700 nisam nasao novu, a 6700 nema ispod 300€. Vi me ispravite, nadam se da gresim. Posebno jer 6700 sa 12GB je super. Pitanje je da li su sve tri kartice kompatibilne sa mojom P8P67 koja ima pcie 2.0?
2) Da li i koji DDR3 stavljati a da ostane stabilnost. Nasao sam novo, set 4x8GB za 30€: https://postimg.cc/gallery/1yQZK1m 4x8GB DDR3 na 1600mhz i cl9. Da li bi ovo radilo na mojoj maticnoj, jer mi nije bas najjasnije koji je maximum po slotu, 4 ili 8 GB. Ako se odlucim za ovo, postojeca 2x4GB (1600mhz, cl11, 1.5v) bih stavio u drugi sandy i3, office masina. Samo mi recite, znate bolje od mene, da li ovo ima smisla upgrade-ovati?
3) Clocking i5-2500k, radi mi sa stock coolerom na 3.7 gHz. Ne znam da li ce znacajno uticati na gaming performanse i koliko bi bio izdatak clocker cpu cooler? I koji u tom slucaju?


Izvinite jos jednom na opsirnom postu. Posebno jer zakljucujem da se od polivnog necu dugo naigrati jer nikada komponente (osim ram) kupovao na KP, nit sam u praksi testirao gpu itd. Polovno je krajnja solucija, a za oko dve godine ceo set ide na refresh, a trenutni ce raditi kao local server.



:: 580 8GB bi bila ok za ono što želiš, ali, kao što kolege rekoše, ne po toj ceni. Za 140 imaš već i 5700XT
::
:: Inače, imao sam 580 8GB, pa kraće 5700 XT, pa čak i 6700 XT na 4790K na 4.4GHz i na tome je moglo i dalje pristojno da se igra, čak i Cyberpunk (580 8GB je terao na 1080p High, stabilnih 45-50 fps, što je meni bilo ok, uključio sam neki anti-lag u AMD podešavanjima, isključio brojač fps-a i pičio bez problema. CS2 ne igram mnogo, ali sam isprobao i išao je sa konstatno trocifrenim framerateom), međutim, bilo je primetno da ta platforma postaje ozbiljan bottleneck.
::
:: Tipa imao sam DDR3 koji je godinama radio na 1600MHz iako je memorija mogla više jer, kad sam sastavio komp, nisam primećivao razliku u performansama, a procesor se nešto više grejao. Međutim, promenim grafičku i vidim da mi se recimo benchmark u AC Odyssey jedva pomakao nagore, i to u 1440p i onda najzad namestim RAM na 2133MHz i dobijem skok od 15-20%
::
:: Međutim, još veći skok je bio kad sam prešao na novu platformu (Ryzen 7500F), tako da mislim da ti je situacija malo nategnuta, ali da će dosta toga raditi, a i da bi i OC procesora pomogao tamo gde bude čupavo. Sandy Bridge se dobro klokovao, pa ako imaš išta bolje od stock kulera, mislim da bi trebalo da dobaci do 4.4 - 4.5, tako da bi trebalo da možeš da napraviš opipljivu razliku
::
:: Sa 8GB bi, koliko sam upućen, trebalo da možeš da se provučeš u iznenađujućem broju igara.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IvanNo1 Ok 29.07.2024. 15:18 #682196

status: user
broj poruka: 462
Ako ti radi na 4,7, ne menjaj ništa što se tiče hlađenja, nema šta da se stavi, a da procesor može da se podigne na mnogo više - čak i da stigneš do 5GHz, a nije garantovano da bi mogao da podigneš toliko i da bude za 24/7 upotrebu, to je 6-7% više nego 4,7.

Za grafičku ne znam da te posavetujem jer su mi poslednje 4 bile polovne i onda su mi cene novih visoke. (uzgred, jedino sa 5700XT nisam bio najzadovoljniji, a ni to nije imalo veze sa tim što je bila korišćena)

580 nov za 130€ možda i nije tako užasna cena (a vidim da ima i normalnih i onih kineskih verzija sa manje stream procesora). Isto tako je 6700XT fina karta koja bi mogao da preneseš i na novu platformu, vidim Biostar sa tri ventilatora za 35700. Patiće malo na PCIe 2.0 (to bi bila četvrtina protoka koji bi kartica imala na 4.0), ali za 1080p bi trebalo da bude više nego dovoljno performansi (koristim 6700 XT na 1440p i zadovoljan sam).

Za RAM, sigurno više nema istih čipova kao na pločicama koje već imaš, tako da možeš da probaš da nađeš nešto sa sličnim glavnim tajminzima i da se nadaš najboljem - ja sam uglavnom imao sreće sa mešanjem.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peterpan Hvala svima 30.07.2024. 12:55 #682201

status: user
broj poruka: 786
Sa obzirom na celokupnu situaciju, mislim da cu ici na novu 580 8gb

E sada, pitanje za RAM, nije velik izdatak od 30€, da li bi jaca memorija malo podigla performanse, kako u gamingu tako i ostalom?
I da li bi ova memorija bila dobar izbor i kompatibilna sa asus P8p67? Ili dajte preporuku?

I poslednje, koji jeftin laptop uzeti za surf, office isl?
Da li bi ovaj radio posao? HP Laptop 250 G8 15.6inch FHD i3-1115250 /8GB RAM/512GB SSD
Ili neki drugi model da se trazi?
Novo do max 300€ refurbished do 200€
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
siki069 4.7 GHz 30.07.2024. 22:17 #682208

status: user
broj poruka: 378
Sa fabričkim kulerom taj i5-2500K na 3.7GHz je oko 70 stepeni.
Na 4.7GHz ide odmah na 98 stepeni i trotlovanje.
Ako hoćeš stabilno na 4.7GHz mora kuler koji ćeš platiti koliko i grafičku karticu.

Na toj ploči sam stavljao najviše 4x4GB DDR-3.
Moduli od 8GB su retkost.
Ništa dok ne probaš.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: Hvala svima 31.07.2024. 20:40 #682211

status: user
broj poruka: 7710
znacio bi ti taj ram svakako to je pomak sa 8 gb na 32 gb .8gb je neki minimum za win 11,
ali bolje ulagati ovo sto ti je preporucio Operater .I ddr4 nije skup toliko .Na brzini ne
bi dobio nesto spektakularno ,brze podizanje sistema i manje drljanja po disku .


:: Sa obzirom na celokupnu situaciju, mislim da cu ici na novu 580 8g
::
:: E sada, pitanje za RAM, nije velik izdatak od 30€, da li bi jaca memorija malo podigla performanse, kako u gamingu tako i ostalom
:: I da li bi ova memorija bila dobar izbor i kompatibilna sa asus P8p67? Ili dajte preporuku
::
:: I poslednje, koji jeftin laptop uzeti za surf, office isl?
:: Da li bi ovaj radio posao? HP Laptop 250 G8 15.6inch FHD i3-1115250 /8GB RAM/512GB SS
:: Ili neki drugi model da se trazi
:: Novo do max 300€ refurbished do 200€
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Hvala svima 31.07.2024. 22:10 #682212

status: user
broj poruka: 18976
Имај у виду да је то веома стара плоча, доста је прешла сигурно, али свакако боље би било наравно да се дода меморије на истој брзини.. Ниси написао која меморија, али та плоча је компатибилна са много меморија.. Из мог искуства, Кингстон, OCz, Corsair, GEIL, идеално на 1600Mhz.

Оно што бих ја купио је један ССД, то би дало велики ајншпритцццц.

Што се тиче лаптопа, није лош тај hp, само било би лепо да има 16Gb меморије.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: Sa obzirom na celokupnu situaciju, mislim da cu ici na novu 580 8g
::
:: E sada, pitanje za RAM, nije velik izdatak od 30€, da li bi jaca memorija malo podigla performanse, kako u gamingu tako i ostalom
:: I da li bi ova memorija bila dobar izbor i kompatibilna sa asus P8p67? Ili dajte preporuku
::
:: I poslednje, koji jeftin laptop uzeti za surf, office isl?
:: Da li bi ovaj radio posao? HP Laptop 250 G8 15.6inch FHD i3-1115250 /8GB RAM/512GB SS
:: Ili neki drugi model da se trazi
:: Novo do max 300€ refurbished do 200€
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peterpan Re: Re: Hvala svima 31.07.2024. 22:42 #682214

status: user
broj poruka: 786
Mislio sam ovu: https://postimg.cc/gallery/1yQZK1m
Corsair vengance 4x8GB DDR3 1600mhz cl9. A moju trancend 2x4gb cl11 da izbacim. Moje je pitanje ako neko zna, da li je kompatibilna sa plocom jer asus support ne odgovara.

Inace, Intel 330i SSD je u ovom kompu od 2011, zamenjen je pre mesec dana Kingstonom jer je intel crkao.
A igre vuce sa HDDa WD Black, sad da li bih nesto u samom gameplay dobio ako bi igre pomerio na SSD na kome je i sistem.




:: Имај у виду да је то веома стара плоча, доста је прешла сигурно, али свакако боље би било наравно да се дода меморије на истој брзини.. Ниси написао која меморија, али та плоча је компатибилна са много меморија.. Из мог искуства, Кингстон, OCz, Corsair, GEIL, идеално на 1600Mhz
::
:: Оно што бих ја купио је један ССД, то би дало велики ајншпритцццц
::
:: Што се тиче лаптопа, није лош тај hp, само било би лепо да има 16Gb меморије
::
:: “La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.
::
:: :: Sa obzirom na celokupnu situaciju, mislim da cu ici na novu 580 8g
:: ::
:: :: E sada, pitanje za RAM, nije velik izdatak od 30€, da li bi jaca memorija malo podigla performanse, kako u gamingu tako i ostalom
:: :: I da li bi ova memorija bila dobar izbor i kompatibilna sa asus P8p67? Ili dajte preporuku
:: ::
:: :: I poslednje, koji jeftin laptop uzeti za surf, office isl?
:: :: Da li bi ovaj radio posao? HP Laptop 250 G8 15.6inch FHD i3-1115250 /8GB RAM/512GB SS
:: :: Ili neki drugi model da se trazi
:: :: Novo do max 300€ refurbished do 200€
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zerocool55 Re 01.08.2024. 04:27 #682215

status: user
broj poruka: 1131
Ovo je u sustini jako zeznuta situacija jer umesto da dobijes kako god da okrenes gubis jer s jedne atrane si sjeban sa procesorom sa druge strane sa karticom jer nemas para za nista ozbiljno.
Ja da sam na tvom mestu uzeo bi najeftiniju 580 seticu od pouzdanog nekoga ko ima pozitivne i tu se zaustavio za dalje jer ako uzmes novu bacas pare koje bi na darugoj strani bile super neophodne tako da malo tvoji stav ne razumem pogotovo kada ti je budzet takav da ga skoro ni nemas, bacati pare na novo u ovom slucaju je kao da sam sebi pucas u obe ruke i noge bespotrebno bacanje para zarad necega sto ni nemozes da dobijes.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
siki069 580 02.08.2024. 00:21 #682216

status: user
broj poruka: 378
Prvi link koji mu je dao i Marković.
Prodavac ima 1.500 pozitivnih ocena.
Ja bih kupio na prvu da mi treba.
Mislim da bi to vršilo posao.

Ulaganje u RAM?
Nikako ako ne možeš da probaš.

Overklokovanje samo ako imaš ozbiljan kuler.

Za Acer laptop. U BIOS-u postavi supervizor password.
Otvoriće ti se neke opcije koje su trenutno nedostupne.
Najverovatnije ćeš moći da instaliraš Linux na način kako ti hoćeš.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peterpan Re: 580 02.08.2024. 10:10 #682217

status: user
broj poruka: 786
Jasno, hvala puno za info
Vidim da je mozda 580 zastareli, iako u budzetu.

A sto se tice RAM memorije, da li iko zna da li bi plocs podrzala 8GB po slotu?

Acer sam sredio i radi sa manjaro bez problema. Hteo sam jedan sa windows-om koji ce normalno da radi, acer nikada nije mogao sa w10, zato mi je trebala preporuka koji laptop bi bio ok za ms office rad i malo surf.


:: Prvi link koji mu je dao i Marković
:: Prodavac ima 1.500 pozitivnih ocena
:: Ja bih kupio na prvu da mi treba
:: Mislim da bi to vršilo posao
::
:: Ulaganje u RAM
:: Nikako ako ne možeš da probaš
::
:: Overklokovanje samo ako imaš ozbiljan kuler
::
:: Za Acer laptop. U BIOS-u postavi supervizor password
:: Otvoriće ti se neke opcije koje su trenutno nedostupne
:: Najverovatnije ćeš moći da instaliraš Linux na način kako ti hoćeš.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
siki069 RAM 02.08.2024. 10:47 #682218

status: user
broj poruka: 378
Ploča sigurno vidi module od 8GB.
Može se desiti da stabilno radi sa 2 modula, a da se sa 4 modula zakucava.

Ja bih tražio još 2 modula od po 4GB.
Time bi imao 16GB.

To sam probao na identičnoj konfiguraciji.
Mislim da su sve memorije bile različite.
Radi stabilno.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Omladinac opis ploce 03.08.2024. 08:50 #682220

status: user
broj poruka: 107


ASUS P8P67 opis
Procesor LGA 1155 (core i7 / core i5 / core i3)
chipset Intel P67 Express chipset
Memorija 32 GB max, 2-kanalni DDR3 2200, 2133,1866 (O.c.) / 1600 / 1333 / 1066, 4 slota
Skladistenje podataka 4 x SATA 3Gb/s, 2 x Extra SATA 6Gb/s, 2 x eSATA 4 x USB 3.0, 12 x USB 2.0
RAID podrska RAID 0, 1, 5, 10
FireWire 2 x 1394a
Slotovi za prosirenja 2 x PcI Express 2.0 x16, 1 x PcIe 2.0 x16, 2 x PcI Express 1.0 x1, 2 x PcI
Audio ALc892 8-kanala HD
LAN / WLAN GbitLAN (Realtek 8111E)
Format ATX

Podrzava max 32gb

moze da kupi memoriju i procesor na aliexpres.
da osvezi komp za buduce igranje.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
siki069 Ram 04.08.2024. 12:34 #682222

status: user
broj poruka: 378
CPU nema razloga da menja.

Na Asus sajtu ima da su od 8 GB testirali samo jednu vrstu a-data i jednu vrstu Samsung memorije.
Nije testirana ova što hoće da kupi.

Teoretski bi trebalo da radi.
Može da se desi da i ne radi.

Na poslu imam nekoliko računara identične konfiguracije. Rade sigurno sa 4 modula po 4GB.
16GB je dovoljno. Ako ne radi obradu video materijala, razliku do 32 neće ni osetiti.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peterpan 580 vs 6600 na PCIe 2.0 17.08.2024. 11:51 #682276

status: user
broj poruka: 786

I5-2500K sam uspesno klokovao na 4.2gHz bez povecanja napona i radi stabilno trenutno. Upgrade-ovan hladnjak: Coolermaster hyper 212 halo black RGB.

Hvala svima, odluka za GPU je pala na jednu od ove dve pa mi treba mala pomoc:
1) BIOSTAR Radeon RX 580 2048SP 8GB GDDR5
2) XFX Speedster SWFT 210 AMD Radeon RX6600 8GB GDDR6

Svakako je 6600 daleko naprednija od 580, ali saznao sam da 6600 radi samo sa 8-lanes sto znaci da nece moci ni x16 na 2.0 pcie da iskoristi. Dok 580 radi sa svih x16.

Stoga, da li mozda neko zna koja ce dati bolje performanse na mojoj konfiguraciji u realnosti?
Igram singleplayer dominantno, AC, FC, Cyberpunk, Metro exodus isl.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 Re: 580 vs 6600 na PCIe 2.0 17.08.2024. 13:25 #682277

status: user
broj poruka: 4683
Ima da se slikas sa tim procesorom u novim igrama ima da dropuje fps samo tako. Ako uspes da izguras medium na FHD (jer FHD zahteva zapravo jaci CPU) da ne pada ispod 30fps dobro je. Ja sam morao da zamenim taj RX za gtx 1080 (sto bi preporucio umesto RX, duplo je jaca) jer je RX kartica prevazidjena.



Ryzen7 5700x 4,6Ghz
Asus Tuf Gaming B450 Plus II
G. Skill Aegis 32gb 3000mhz
WD20PURZ 2TB
WD1003FZEX 1TB
Biostar SSD 480gb
Kingston 1tb m2
PowerColor rx 6800 16gb
FSP Hydro 700w
Windows 10 Pro 64-bit


::
:: I5-2500K sam uspesno klokovao na 4.2gHz bez povecanja napona i radi stabilno trenutno. Upgrade-ovan hladnjak: Coolermaster hyper 212 halo black RGB
::
:: Hvala svima, odluka za GPU je pala na jednu od ove dve pa mi treba mala pomoc
:: 1) BIOSTAR Radeon RX 580 2048SP 8GB GDDR
:: 2) XFX Speedster SWFT 210 AMD Radeon RX6600 8GB GDDR
::
:: Svakako je 6600 daleko naprednija od 580, ali saznao sam da 6600 radi samo sa 8-lanes sto znaci da nece moci ni x16 na 2.0 pcie da iskoristi. Dok 580 radi sa svih x16
::
:: Stoga, da li mozda neko zna koja ce dati bolje performanse na mojoj konfiguraciji u realnosti
:: Igram singleplayer dominantno, AC, FC, Cyberpunk, Metro exodus isl
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
siki069 212 17.08.2024. 19:22 #682278

status: user
broj poruka: 378
Koliko je plaćen Coolermaster hyper 212 halo black RGB?
Za te pare si najverovatnije mogao da kupiš grafičku koju ti je predložio iMarković.
Ako vrši posao, ti je to.
Ako ne vrši, onda zamena cele platforme kako ti je predložio Operator.

Ovako samo bacaš pare.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60326. Broj poslatih odgovora: 646708.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs