Da li moze neko da mi pomogne i da mi kaze koja tv kartica ima najbolje performanse tj. kvalitet ?Dvoumim se izmedju TV TUNER LEADTEK PVR2000 (TV-card PCI FM+Teletext, Winfast PVR2000) ili MSI TV@nywhere Master.!
Imao sam MSI karticu totalno je sranje. Slika ima gomilu horiyontalnih linija valjda ybog interpolacije i digitalnog tjunera, na kraju je zvuk zbog 8 oma otpora u kablu od kablovske, prebacivanje kanala je sporo, softver je idiotski.
Ja mam Leadtek (WinFast tv 200 xp deluxe) vec par godina i radi super bez ikakvih problema. I to cak na pII 350 mhz (naravno bez snimanja u vecoj rezoluciji).
Napomena kad stavis noviji PVR softver za nju dobijes moucnost gasenja racunara daljinskim ali se melo usporava menjanje kanala koji mi je pre bilo brze nego na pravom tv-u.
:: Definitivno Leadte :: :: Imao sam MSI karticu totalno je sranje. Slika ima gomilu horiyontalnih linija valjda ybog interpolacije i digitalnog tjunera, na kraju je zvuk zbog 8 oma otpora u kablu od kablovske, prebacivanje kanala je sporo, softver je idiotski :: :: Uzmi Leadtek i nema glava da te boli :: `digitalni tjuner` velika greska taj termin u stvari ne postoji, pre bih se izrazio `integrisani tjuner` jer oba istu stvar rade, demodulisu modulisan signal, i modulisan i demodulisan signal su analognog oblika. Od istih su komponenti nacinjeni te su im shodno tome ekvivalentne elektronske seme na papiru manje-vise iste, razlika je jedino sto je kod klasicnog tjunera svaka komponenta deo za sebe (otpornik, kalem, kondenzator, oprer. pojacavac ... i td.) dok je kod integrisanog sve to `izliveno` u jednom silicijumskom supstratu. Do dan danas integrisana tehnika je dovoljno uznapredovala da se pasivne el. komponente (otpornik, kalem, kondenzator) mogu napraviti u cipu. Nije svako integrisano kolo digitalno, ali je sve digitalno u obliku integrisanog kola.
`digitalni tjuner` velika greska taj termin u stvari ne postoji, pre bih se izrazio `integrisani tjuner` jer oba istu stvar rade, demodulisu modulisan signal, i modulisan i demodulisan signal su analognog oblika. Od istih su komponenti nacinjeni te su im shodno tome ekvivalentne elektronske seme na papiru manje-vise iste, razlika je jedino sto je kod klasicnog tjunera svaka komponenta deo za sebe (otpornik, kalem, kondenzator, oprer. pojacavac ... i td.)
heheheehe
Zapravo ovo gore nije tacno,.. POSTOJE digitalni tv tjuneri i njih mozete razlikovati od obicnih analognih po tome sto nemaju onaj veliki kondenzator na sebi vec jednu malu "kockicu" velicine 0.7x0.7 cm - digitalni tjuner. Nedavno su se pojavili digitalni tjuneri u PCIE varijanti (4x)...razlikovaces digitalni od analognog tako sto digitalni prosledjuje zvuk preko magistrale i vise mu nije potreban kablic koji bi kacio na maticnu plocu,...
o kakvom kondenzatoru pricas ??? kako moze kondenzator biti na tjuneru ??? od tjunera mi samo vidimo izolacioni oklop. Moze biti u illi pored, postoje dva veca i 3 manja elekrtrolita na kartici. Ajde ti to pojasni. I tu "kockicu" mi pojasni ili jos bolje daj mi link ka slici TV kartice sa analognim integrisanim tjunerom i digitalnim tjunerom.
:: Covek je u pravu, postoje digitalni tjuneri, skoro su se pojavili.Mislim da je i ATI nedavno izbacio novi tjuner :: :: ::
pa u cemu se njegov princip rada i obradjivanja signala razlikuje od klasicnog tjunera to mi objasni. koliko je meni poznato iz modulisanog signala moraju se filtriranjem vaditi nemodulisani e sad to se radi tako sto se filtrom propusta samo jedna frekvencija i potom pojacava a njen zvucni zapis se u analognom obliku salje na `line in` ili `aux`, zatim kad promenimo kanal to se radi s drugom frekvencijom i tako dalje ... a tada se doticni signal pretvara u digitalni i kao takav se preko pci slota salje ka magistrali. dakle svaki tuner mora iz kabla da izvadi analogni signal trenutno trazenog skanala a potom da ga cipset pretvori u digitalni i kao takav salje na magistralu. e sad tuner i cipset to su uvek bila dva fizicki odvojena sklopa, moguce je to sto pricas da je uradio ati da su oni u isti cip smestili klasican integrisani tuner i cipset za analogno/digitalnu konverziju. jedini oblik digitalnog tunera meni logican bio bi da se kompletan signal iz kabla odma na ulazu preko A/D konvertora pretvori u digitalan te da se obradom tog digitalnog signala `vadi` slika sa trazene frekvencije. i jos jednom ponavljam ako je nesto u obliku integralnog kola to ne mora da znaci da je ono digitalno.
Da se ne udubljujemo previshe u materiju.ATI je izbacio Theatre 550 i pre neki dan 650 koji su digitalni tjuneri (http://www.anandtech.com/multimedia/showdoc.aspx?i=2778), ako citash SK u broju 1/2006 imash opis TV kartice sa Philips TDA8275 digitalnim tjunerom i audio-video dekoderom SAA7135.Sam pogled na karticu je dovoljan da se vidi razlika u odnosu na analogne, umesto one budze, digitalni tjuner je dimenzija svega 5x5 mm.
za ludog verovatno si upravu da dig tuner- samo je izveden u integrisanoj tehnici, ali mislim da se prvo vrsi blokada nezeljenog dela opsega (osim opsega jednog kanala)-filter, potom demodulise i pojacava, dalje konvertuje u dig signal i salje magistrali (u ovom slucaju zajedno sa zvukom)
ali ovo> Nije svako integrisano kolo digitalno, ali je sve digitalno u obliku integrisanog kola.
definitivno nije tacno, seti se samo prvog dig kompjutera svaki tranzistor proizveden pojedinacno ili integrisano moze da se koristi i kao pojacivac (aktivno stanje) ili kao prekidac (cut off stanje i rad u zasicenju)
I ja imam Leadtek, onaj najjeftiniji sa daljincem bez FM i radi extra snima jos bolje. Imao sam Prolink i njesra je najstrasnije.
Eto Garson vidis da sam bio u pravu, oba tjunera rade na isti nacim samo im je hardverska izvedba drugacija, umesto `budze` tj. oklopa ispod kojeg su komponente imamo sve to integrisano na jednu silicijumsku plocicu. Princip filtriranja i pojacavanja zeljenog signala iz gomile koja tece kablom je apsolutno isti kao kod `budze`.
:: I ja imam Leadtek, onaj najjeftiniji sa daljincem bez FM i radi extra snima jos bolje. Imao sam Prolink i njesra je najstrasnije :: :: Eto Garson vidis da sam bio u pravu, oba tjunera rade na isti nacim samo im je hardverska izvedba drugacija, umesto `budze` tj. oklopa ispod kojeg su komponente imamo sve to integrisano na jednu silicijumsku plocicu :: Princip filtriranja i pojacavanja zeljenog signala iz gomile koja tece kablom je apsolutno isti kao kod `budze` :: :: Licence to kil :: :: Nisam ja rekao da nisi u pravu shto se tice funkcionisanja ali digitalni tjuneri postoje i kao takvi donose dosta prednosti: manji su, manje zagravanje, manja potroshnja, jednostavnija izrada, shto bi trebalo da utice na nizu cenu, brza promena kanala i najbitnije kvalitetnija slika. Pogledaj ovo o ATI Theater 550 Pro digitalnom tjuneru:http://www.benchmark.co.yu/vidito.php?sid=8234&oliver=2683
Broj postavljenih tema: 60373. Broj poslatih odgovora: 647169. Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.