Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
Izbor monitora
STRANA 1 OD 1
mkukic Izbor monitora 07.05.2024. 23:09 T69239

status: user
broj poruka: 2590
1. Monitor bi se povezivao na Macbook Pro 16 2019, dakle treba da ima Thunderbolt 3 port
2. Odlucio sam se za zakrviljeni monitor, ali bih svakako zeleo da cujem vase misljenje kakvi su u odnosu na ravne pri duzem koriscenju.
3. Da ne bih kupovao dva monitora uzeo bih jedan ultra wide 21:9 od najmanje 34 inca
4. Koristice za vise stvari: programiranje, operativne sisteme, posebno Linux, znaci vise terminala odjednom, vise prozora generalno odjednom, virtuelne masine, manja audio/video obrada, kao i obrada grafike itd.. I naravno klasicno Office, net i po neka igra.
5. Vidim preko Thunderbolt kabla moze i da puni Macbook Pro. Pise punjenje do 94W, a moj adapter od Macbook-a je 96W? Je l` to neki problem?

Izbor mi je pao na:
https://gigatron.rs/monitori/lg-ultrawide-38%22-ips-38wn95cpw-monitor-543713

Zbog rezolucije sam gledao ovaj od 40 inca. Da li se isplati dati dati 30 000 RSD vise zbog dosta bolje rezolucije, mada vidim da je refresh rate umesto 144Hz, samo 72Hz.

https://gigatron.rs/monitori/lg-40wp95cpw-40%22-40wp95cp-waeu-ultrawide-zakrivljen-monitor-547211

Da li po vama ima bolji izbor za taj budzet?

Hvala i pozz!

********************************

MacBook Pro 16` 2019
macOS Ventura
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60283. Broj poslatih odgovora: 646180.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs