Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Konfiguracije
Komponente i sve ostalo - zardjao sam
STRANA 1 OD 1
MACHINE Komponente i sve ostalo - zardjao sam 28.12.2023. 22:17 T69166

status: user
broj poruka: 5696
Moze li mi neko pojednostavljeno reci sta je od PC arhitekture sada `in` posto nisam nista sklapao jod od davne 2015.

Konfiguraciju za `2025` bih poceo da gledam/sklapam naredne godine i mislim da bih je bazirao na AMD-u.

Koji socket gledati, koje memorije, grafiku, NVMe ili kako se sad SSD zove, ploca. Nista gejmerski, potrebna mi je novi workstation is home server, da bude brz, izuzetno stabilan ali jer ce biti to ulaganje do 2030 :D ali da ne kosta kao auto :S




`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Sad cu da navucem na sebe gnev vecine clanova berze 28.12.2023. 23:34 #681054

status: user
broj poruka: 9387
Ali AMD i “izuzetno stabilna konfguracija” ne moze stati u isti post.
Intel 14 generacije, i7 ili i9, Z790 ploca, (moze nesto sa gaming u nazivu), DDR 5 (kolicina po zelji, 32 OK, 64 preporuceno), napajanje modularno 1KW, Samsung 990 Pro serija i to ti je osnova za stabilnost do 2030. Ostalo po svom nahodjenju.

I9-13900K/RYUJIN II 240/64GB/Z790/RTX3090/1TB 990 Pro/Hydro PTM Pro 1200W/H5 Elite/ROG Swift PG349/Dell S2721DGFA/Logitech K280e/Deathadder v.2/AKG K72

PS4 Slim/Logitech G923/Wheel Stand Pro DeLuxe V2/Turtle Beach STEALTH 600 V2

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 AMD radi odlicno u bilo kojoj kombinaciji 29.12.2023. 02:18 #681055

status: user
broj poruka: 4662
@VMARC Eno konektori na Nvidia se tope samo tako i puca PCB. Intel ili AMD procesori, sve uglavnom radi kako treba.


Ako ti treba multicore/single core performanse onda i9, ali i Ryzen 7 i 9 7th gen zavrsava posao.
Ako treba najbrzi disk onda NVMe. RAM sa sto nizim latencijama ako ima, ddr5 platforma.
Ako ti ne treba neka jaca graficka, onda bilo koja basic lvl graficka zavrsava posao. Radeon 6600, 7600, nvidia 3060, 4060.



Ryzen7 5700x 4,6Ghz
Asus Tuf Gaming B450 Plus II
G. Skill Aegis 32gb 3000mhz
WD20PURZ 2TB
WD1003FZEX 1TB
Biostar SSD 480gb
Kingston 1tb m2
PowerColor rx 6800 16gb
FSP Hydro 700w
Windows 10 Pro 64-bit


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: Komponente i sve ostalo - zardjao sam 29.12.2023. 08:11 #681056

status: user
broj poruka: 1329
Ako nije za igranje onda AM5 socket jer Novi Ryzen imaju odličnu grafiku, dovoljnu za sve izuzev za ozbiljno igranje. daleko bolje nego Intel tako da uštedu za grafičku možeš da iskorostiš za što bolji processor. Za sledću godinu. verovatno Q3 AMD izbacuje i nove APU sa još boljom grafikom. Po prvim procenama, ugrađena grafika če moći da parira srednjoj klasi grafičkih kartica.
Ploče za AM5 imaju bar PCIe v4 i neke v5 koje ubrzavaju NVMe SSD do neviđenih granica. M.2 NVMe SSD ne koštaju ništa više nego SATA ali su daleko brži (i do 10 puta) nego SATA a nemaju ni kablove da smetaju i prave probleme. NVMe sa PCIe v4 su trenutno `best buy` jer su v5 još uvek retki i jako skuplji. Bez NVMe, bar za OS i programe moderan system je parktično nezamisliv. Recimo Samsung 990 pro kao naj bolji ali ima dosta dobrih od Kingdtona, DDR5 koji AMD isključivo koristi (sa nekim Intel systemima ima opcija za DDR4) je jedino dugoročno rešenje jer če DDR4 praktično nestati za par godina a DDR6 je već na pomolu. DDR5 pored brzine ima i druge pogodnosti kao moduli većeg kapaciteta i dual channel na svakom stiku. Za server ti više memorije znači više nego brzina a i niža latencija na sporijim memorija isto tako. To ostavlja mogućnost kasnijeg dodavanja memorije daleko lakše.
Ryzen R9 7950x je prava životinja od processora sa manje problema sa hlađenjem i snagom struje nego Intel pandan 13900 ili 14900 intel.
Ps. 14a generacija Intela se trenutno ne isplati preko 13e jer su dobitci manji nego razlika u ceni. Svi ga grde zbog toga.

Ryzen R7 5800x. Asus Prime x470 Pro. Arctic Liquid Freezer II 360, 2x8GB Kingston 3600MHz, Asus Rog Rx 570 oc, Samsung 970 evo plus (500GB), Samsung 970 evo (250GB, Adata nvme 1TB,.

:: Moze li mi neko pojednostavljeno reci sta je od PC arhitekture sada `in` posto nisam nista sklapao jod od davne 2015
::
:: Konfiguraciju za `2025` bih poceo da gledam/sklapam naredne godine i mislim da bih je bazirao na AMD-u
::
:: Koji socket gledati, koje memorije, grafiku, NVMe ili kako se sad SSD zove, ploca. Nista gejmerski, potrebna mi je novi workstation is home server, da bude brz, izuzetno stabilan ali jer ce biti to ulaganje do 2030 :D ali da ne kosta kao auto :
::
::
::
::
:: `Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 29.12.2023. 12:30 #681057

status: user
broj poruka: 1992
https://justpaste.it/40cj1

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Slabo ce se igrati 29.12.2023. 14:04 #681059

status: user
broj poruka: 5696
Masina ce pre svega biti HomeLab, znaci vrtece verovatno Windows Server 2022 ili Windows 11 sa Hyper-V masinama (ne vise od 4 u paraleli) zato je pozeljno da CPU bude sto brzi i sa sto vise jezgara (naravno u bestbuy omeru), da ima RAID-0 sa SSD/NVM a ploca i memorija moraju da rade 24/7 bez greske, znaci memorija mora biti u dual channel i da prolazi svaki moguci MemTest a ploca da ima dobar VRM sa nekim firmiranim kondenzatorima. Usput, da li neko zna koji kapacitori idu na GA Aourus Elite, MSI PRO i Asus Prime Pro ploce?


`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: Slabo ce se igrati 29.12.2023. 14:46 #681060

status: user
broj poruka: 7700
Tebi treba CPU koji podrzava ECC (error correction )ram ,posto su u pitanju virtuelni serveri .Ryzen pro CPU podrzava ECC. Proverene elektrolite imas na Asus TUF seriji .

Ovo ti nije lose :
https://www.novicomp.rs/kupi/cpu-amd-ryzen-5-pro-4650g-3-7ghz-4-2ghz-radeon%E2%84%A2-graphics-6c-12t-am4-1663




:: Masina ce pre svega biti HomeLab, znaci vrtece verovatno Windows Server 2022 ili Windows 11 sa Hyper-V masinama (ne vise od 4 u paraleli) zato je pozeljno da CPU bude sto brzi i sa sto vise jezgara (naravno u bestbuy omeru), da ima RAID-0 sa SSD/NVM a ploca i memorija moraju da rade 24/7 bez greske, znaci memorija mora biti u dual channel i da prolazi svaki moguci MemTest a ploca da ima dobar VRM sa nekim firmiranim kondenzatorima. Usput, da li neko zna koji kapacitori idu na GA Aourus Elite, MSI PRO i Asus Prime Pro ploce
::
::
:: `Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffe
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE @all 29.12.2023. 16:34 #681061

status: user
broj poruka: 5696
A koja je prakticna razlika Ryzen 7/9 vs PRO verzija?


`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: @all 29.12.2023. 16:41 #681062

status: user
broj poruka: 7700
Sve je isto ,samo sto klasicni Ryzen ne podrzava ECC memoriju.Pro je za biznis ,non-pro je za klasicni desktop.


:: A koja je prakticna razlika Ryzen 7/9 vs PRO verzija
::
::
:: `Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffe
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
siki069 Hdd 29.12.2023. 19:10 #681063

status: user
broj poruka: 323
SSD će na serveru u raid-u riknuti za par meseci.
Ako ti treba server onda kupi server.
Biće jeftinije i sigurnije.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Podpitanja 29.12.2023. 19:46 #681064

status: user
broj poruka: 5696
Ko sada pravi kvalitetne EATX big towere da moze da se montira onaj gotovi liquid cooling: CPU heatpipie block i radijator sa ventilatorima? Ima li nesto bolje od Corsaira za tu cenu?

Kad sam sve poubacivao u listu (kao da sam gejmer :D zakrpilo bi 3500e za napunjeno kuciste:


https://file.io/jOAt4VutWecr

`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: Podpitanja 30.12.2023. 09:01 #681066

status: user
broj poruka: 1329
Može sada AIO vodeno na svakom kućištu, 120mm ili 240 čak i na mini kućištima.

Ryzen R7 5800x. Asus Prime x470 Pro. Arctic Liquid Freezer II 360, 2x8GB Kingston 3600MHz, Asus Rog Rx 570 oc, Samsung 970 evo plus (500GB), Samsung 970 evo (250GB, Adata nvme 1TB,.

:: Ko sada pravi kvalitetne EATX big towere da moze da se montira onaj gotovi liquid cooling: CPU heatpipie block i radijator sa ventilatorima? Ima li nesto bolje od Corsaira za tu cenu
::
:: Kad sam sve poubacivao u listu (kao da sam gejmer :D zakrpilo bi 3500e za napunjeno kuciste
::
::
:: https://file.io/jOAt4VutWec
::
:: `Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffe
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: Re: @all 30.12.2023. 11:01 #681067

status: user
broj poruka: 1620
Trebalo bi da većina Ryzen-a podržava ECC (`Unbuffered DIMM`), samo što to iz nekih `političkih` razloga nije ozvaničeno. Pitanje je samo odgovarajuće ploče (većina Gigabyte-ovih ima podršku, dosta Asus-ovih, nijedna MSI - ako sam dobro upućen...).

Ako pričamo o pravim, `Registered DIMM` ECC modulima, to je svakako rezervisano isključivo za serverske CPU - odnosno EPYC, u slučaju AMD-a.

Ako računar služi samo za kojekakve vežbe i testiranja u kućnoj laboratoriji, bespotrebno je zamarati se tim detaljima - previše skupo za neko neprodukciono okruženje.

Ako će mašina da pravi pare, onda podržavam ideju - samo rokaj sve najkvalitetnije!

@MACHINE,
Imaj u vidu da je neko generalno pravilo sa memorijom, to da stabilnost i brzina obično ne idu u istoj rečenici (nevezano za ECC, koji naročito u slučaju RDIMM-a ima dodatnog uticaja na brzinu).

Ja sam dugo godina bez problema vrteo virtuelne mašine na FX-8320 i `ne-ECC` DDR3 memoriji - nikada nisam naišao na problem koji bih čak i u teoriji mogao povezati sa memorijom, a ozbiljno sam se igrao sa serverima na tom računaru (2008-2016)... ako je generalno stabilna mašina, ne vidim zašto bi u slučajevima sa DDR4 ili DDR5 bilo išta drugačije.

:: Sve je isto ,samo sto klasicni Ryzen ne podrzava ECC memoriju.Pro je za biznis ,non-pro je za klasicni desktop
::
::
:: :: A koja je prakticna razlika Ryzen 7/9 vs PRO verzija
:: ::
:: ::
:: :: `Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffe
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi ECC ima uticaj na stabilnost 30.12.2023. 11:44 #681068

status: user
broj poruka: 7700
narocito na multiuser sistemima ,gde se smanjuje broj krahiranja upotrebom
ECC memorije (sistem je imun na jednobitne greske).
ECC sistem je sporiji za 2 % sa ECC zbog tog 9 og chipa koji kontrolise
ostale chipove .Zen 3 i 4 imaju svi podrsku za ECC pre njih samo pro verzije.
Ryzen 4650 koji sam predlozio koristi Zen 2 arhikteturu ,Svaka Asus ws ploca podrzava ECC .Covek hoce da mu sve radi besprekorno ja sam mu predlozio .Kolliko para toliko muzike .
Moze i sa non `ECC ,ali to vec nije besprekorno .
Da ne bude zabune kod Intela ECC podrska je striktno vezana za chipset,dok je AMD to ostavio
proizvodjacima ploca ,pretpostavljam zbog biznisa .Po meni Intel je tu ispao posteniji .Inace ove laicke komentare stabilnost i AMD necu da komentarisem .Realnost sve to demantuje.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
siki069 Server 30.12.2023. 13:00 #681069

status: user
broj poruka: 323
I vodeno hlađenje?
Baš čudna kombinacija.

Šta podrazumevaš pod Home server?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad Re: Server 30.12.2023. 13:57 #681070

status: user
broj poruka: 4747

Serviraće po homu vork stejšnom.

:: Šta podrazumevaš pod Home server
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE ECC 30.12.2023. 14:55 #681076

status: user
broj poruka: 5696
Nije ECC Bog zna sta skuplji it to sa istom freq i vrlo slicnim latencijama kao gejmerski moduli

https://www.crucial.com/memory/server-ddr5/mtc20c2085s1ec56br


Zapravo je kod AMD na ploci da podrzi ili ne ECC

https://www.youtube.com/watch?v=pPeCNrNTr3k

`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Server 30.12.2023. 15:06 #681077

status: user
broj poruka: 5696
Stvar je u tome sto mi treba block (nisam rekao vodeno vec liquid/freon...hladjenje) kako ne bih morao da razmontiram cooler sa socketa kako bih ocistio prasinu sa vent(ov)a. Ovaj pristup koriste i serveri sada, ranije su serveri i profi radne stance imale samo Cu-Alu blockove sa rebrima preko kojih duva vazduh iz ventova izmestenih dalje od VRM segmenta ploce.

Tako da je najbolja i najjednostavnija varijanta za odrzavanje ovakav frigo system koji ima cirkulaciju sa pasivnog elementa do radijatora za ventilatorima koji izbacuju topao vazduh van kucista.


`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: I vodeno hlađenje
:: Baš čudna kombinacija
::
:: Šta podrazumevaš pod Home server
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Slabo ce se igrati 30.12.2023. 18:27 #681085

status: user
broj poruka: 18941
Углавном је Nichicon, aли погледај неку од великих слика и зумирај, ако видиш FP, то је то.

Знаш и сам да је најбоља виртуализација `barebone`. У другом случају није битно да ли имаш ЕСС меморију, већ само да је стабилан комп и да ради без проблема. Мој савет је да не узимаш ЕСС за десктоп. Зашто, зато што је то десктоп, нити је сервер, нити је права радна станица.

Ја сам код себе правио лаб на десктопу и стварао сам годинама хаос, на крају сам то све средио и набавио полован сервер, направио рејд са дисковима, и на њему инсталирао KVM, а одвојено је десктоп, у било ком облику. Није никакво лудило, јер мени требају само `headless` машине, перфектно ради све.

Иначе, EKWB је квалитетна фирма за водено.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: Masina ce pre svega biti HomeLab, znaci vrtece verovatno Windows Server 2022 ili Windows 11 sa Hyper-V masinama (ne vise od 4 u paraleli) zato je pozeljno da CPU bude sto brzi i sa sto vise jezgara (naravno u bestbuy omeru), da ima RAID-0 sa SSD/NVM a ploca i memorija moraju da rade 24/7 bez greske, znaci memorija mora biti u dual channel i da prolazi svaki moguci MemTest a ploca da ima dobar VRM sa nekim firmiranim kondenzatorima. Usput, da li neko zna koji kapacitori idu na GA Aourus Elite, MSI PRO i Asus Prime Pro ploce
::
::
:: `Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffe
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: ECC ima uticaj na stabilnost 31.12.2023. 10:11 #681093

status: user
broj poruka: 1620
:: narocito na multiuser sistemima ,gde se smanjuje broj krahiranja upotrebom

Nisam rekao da nema uticaja na stabilnost. Moja poenta je bila da je to `stabilnost` koja mu verovatno nije neophodna, a koju naspram `ne-ECC` sistema najverovatnije neće primetiti u slučaju kućne laboratorije, ili da mu verovatno nije bitno to što će MOŽDA imati poneki grešku zbog takvog sistema, a sve pod uslovom da nije u pitanju produkciono okruženje koje pravi lovu (ako jeste u pitanju takvo okruženje, od samog starta se ide u pogrešnom smeru).

:: ECC memorije (sistem je imun na jednobitne greske).
:: ECC sistem je sporiji za 2 % sa ECC zbog tog 9 og chipa koji kontrolis
:: ostale chipove .Zen 3 i 4 imaju svi podrsku za ECC pre njih samo pro verzije
:: Ryzen 4650 koji sam predlozio koristi Zen 2 arhikteturu ,Svaka Asus ws ploca podrzava ECC .Covek hoce da mu sve radi besprekorno ja sam mu predlozio .Kolliko para toliko muzike
:: Moze i sa non `ECC ,ali to vec nije besprekorno
:: Da ne bude zabune kod Intela ECC podrska je striktno vezana za chipset,dok je AMD to ostavio
:: proizvodjacima ploca ,pretpostavljam zbog biznisa .Po meni Intel je tu ispao posteniji

I sa jedne, a i sa druge strane su ispali džukele po pitanju ECC podrške, pa tu nema šta drugo da se kaže... nije u potpunosti ni na proizvođaču ploče, ako s druge strane postoji uslovljenost korišćenja određenog čipseta (koji proizvodi, gle čuda, vendor CPU-a...).

:: Inace ove laicke komentare stabilnost i AMD necu da komentarisem .Realnost sve to demantuje

Realnost je takva da i jedni i drugi mogu biti stabilni, ali i nestabilni, a naročito u mašinama kućne radinosti.

Eto, kolega Marković se mučio sa desktop/ws, pa prešao na server, dok sam i ja svojevremeno posedovao enterprajz serversko rešenje, ali bilo mi je mukotrpno da ga slušam u stanu - shvatio sam da mi je za lične potrebe desktop itekako završavao posao, a ne smeta mom sluhu kao server (jasno je da nemaju svi iste prohteve, naravno).

Ako pričamo o profesionalnoj/enterprajz upotrebi, čak ni tu nema veze da li je AMD ili Intel... npr. kod mene u firmi je najvažniji klaster DB servera prebačen na EPYC 73F3 i kao takav rastura (ovde se radi o par stotina vrtuelnih mašina, ne 2-3-5 komada) - ako smem da primetim ikakvu razliku u odnosu na prethodno korišćene Xeon E5-2690v4, a kasnije i Gold 6244, onda bi to išlo u korist AMD-a.
I pored toga, na poslu i dalje imam `konzervativce` koji pljuju po AMD-u iz razloga koje ni sami ne znaju, a niko od nas nije iskusio problem zbog AMD-a tokom sada već skoro 2 godine korišćenja.

E sad, čovek je tražio rešenje za 2025. (*do 2030.), a ti si predložio Ryzen 5... Stabilno? Možda, ali rekao bih da 2 generacije star procesor ne ide uz tzv. `future-proofing` sa svojih 6 jezgara. Slična priča je i sa 5650G - jeste za generaciju noviji, ali i dalje 6 jezgara.

U nedostatku integrisanog GPU-a kod jačih procesora, bilo koja grafička karta od 50€ može da radi posao, ako se ispostavi da je neophodna (ni meni ne treba više od integruše, ali je boljka jačih CPU-a to što je ne poseduju).

@MACHINE,
Kada sam gore rekao `previše skupo`, ciljao sam na RDIMM i serverska rešenja .
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
siki069 Server 31.12.2023. 12:24 #681096

status: user
broj poruka: 323
Da li Windows server može uopšte da se instalira na Ryzen ili I9?
I kako će da radi?
Nekad se samo Xeon CPU ugrađivao u servere.
Obavezno ECC memorija.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Ryzen pro je poznat po stabilnosti i zastiti podataka 31.12.2023. 14:37 #681100

status: user
broj poruka: 7700
2 generacije star ? pa pazi to jeste Zen2 ,ali ga je AMD prepakovao na 7 nm finfet proces CPU je
star 2-3 godine uz 32 GB rama moja pretpostavka je da bi islo dobro za 4 VM.Sam sam imao
tu varijantu 6c 12 t i 4 VM.
Uvek je pozeljno vise jezgara kada su u pitanju VM ,ali to nisu te pare vise ,napisao sam
koliko para toliko muzike.......Ako bi se ja pitao ne bi ni stavljao Windows server.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646130.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs