Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Kućna tehnika
Kuhinjski blender i kuhinjska seckalica
STRANA 1 OD 1
acanen Kuhinjski blender i kuhinjska seckalica 28.07.2023. 20:29 T69052

status: user
broj poruka: 921
Potrebni su mi saveti pre kupovine ovih kuhinjskih aparata.
Trenutno u Lidlu moze da se kupi blender sa staklenim bokalom za 5000 dinara.
Potrosio bih oko 30e na kuhinjsku seckalicu.

Unapred hvala na pomoci.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Negativac 30.07.2023. 21:04 #679815

status: user
broj poruka: 6643
Jedna seckalica je zapekla na najvišoj polici kuhinjskih elemenata, godinama nekorišćena. Druga je (isto toliko koriščena), diskretno transferovana na selo i zaboravljena.
Moje je iskustvo, (a takvih aparata sam nakupovao i bacio gomilu) da razne skalamerije koje nam se u nekom trenutku učine neophodne, neizbežne, presudne za opsanak porodice... predstavljaju ono što u stvari i jesu: nove plastične bezidejne igračke koje tako i prolaze - izakaš ih dva tri puta i onda ti dopizdi da ih čistiš, da stvaraju nered u kuhinji, zapinješ za kablove, ispadnu ti pa puknu, brzo se istupe, i, naravno, skoro nikad ne rade kako je reklamirano.
Pizde iz tvoje okoline skoro uvek, kada se same z da kupe tako nešto, progutaju g, otresu prašinu, i onda besomučno nabijaju na nos i podjebavaju nekog kao ti kako je ta neka wondersprava super, kako su dobo prošli, šta su sve sa njom radili itd. Pa ko nasedne, nasedne.
Kupi dobre noževe, bruseve, i nauči i uvežbaj da seckaš ručno. To je bar 300% brže od upotrebe secka. A verovatno i više.

Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
krkub Pisko, care :D 30.07.2023. 21:34 #679816

status: user
broj poruka: 1006
Potpis, pečat

:: Jedna seckalica je zapekla na najvišoj polici kuhinjskih elemenata, godinama nekorišćena. Druga je (isto toliko koriščena), diskretno transferovana na selo i zaboravljena.
:: Moje je iskustvo, (a takvih aparata sam nakupovao i bacio gomilu) da razne skalamerije koje nam se u nekom trenutku učine neophodne, neizbežne, presudne za opsanak porodice... predstavljaju ono što u stvari i jesu: nove plastične bezidejne igračke koje tako i prolaze - izakaš ih dva tri puta i onda ti dopizdi da ih čistiš, da stvaraju nered u kuhinji, zapinješ za kablove, ispadnu ti pa puknu, brzo se istupe, i, naravno, skoro nikad ne rade kako je reklamirano
:: Pizde iz tvoje okoline skoro uvek, kada se same z da kupe tako nešto, progutaju g, otresu prašinu, i onda besomučno nabijaju na nos i podjebavaju nekog kao ti kako je ta neka wondersprava super, kako su dobo prošli, šta su sve sa njom radili itd. Pa ko nasedne, nasedne
:: Kupi dobre noževe, bruseve, i nauči i uvežbaj da seckaš ručno. To je bar 300% brže od upotrebe secka. A verovatno i više
::
:: Budale računaju na sreću.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Negativac 30.07.2023. 23:20 #679818

status: user
broj poruka: 18944
Није тако из мог искуства. Сецкалица је неопходна за сваког, веома ефикасно и брзо исецкаш најситније и переш у машини за прање посуђа, знам да имаш, помињао си.
Никад ножем не можеш то исецкати тако ситно за 2-3 мин.

Али 5.000дин. је превише за то, ја сам једну купио пре 3г. у Грчкој у Лидлу за 10е, коришћена је 200 пута и ножеви су јој и даље оштри, посуда пластична, није стаклена. Једном сам купио Горење са стакленом посудом, платио је око 4 сома и црко јој је мотор после 5 коришћења. Имам у резерви још једну са стакленом посудом купљена у лидлу, плаћена исто нешто џабалеску.

Али нешто најкорисније у ту сврху, мала ручна сецкалица коју смо купили у лидлу за 500дин., има `курблу`, вучеш, оно сецка ко бесно, за бели лук, црни, шта год.

Овако нешто:
https://novi.kupujemprodajem.com/bela-tehnika-i-kucni-aparati/blenderi-i-seckalice/mini-rucna-seckalica-yg-722-novo/oglas/7140814?filterId=2767263957

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: Jedna seckalica je zapekla na najvišoj polici kuhinjskih elemenata, godinama nekorišćena. Druga je (isto toliko koriščena), diskretno transferovana na selo i zaboravljena.
:: Moje je iskustvo, (a takvih aparata sam nakupovao i bacio gomilu) da razne skalamerije koje nam se u nekom trenutku učine neophodne, neizbežne, presudne za opsanak porodice... predstavljaju ono što u stvari i jesu: nove plastične bezidejne igračke koje tako i prolaze - izakaš ih dva tri puta i onda ti dopizdi da ih čistiš, da stvaraju nered u kuhinji, zapinješ za kablove, ispadnu ti pa puknu, brzo se istupe, i, naravno, skoro nikad ne rade kako je reklamirano
:: Pizde iz tvoje okoline skoro uvek, kada se same z da kupe tako nešto, progutaju g, otresu prašinu, i onda besomučno nabijaju na nos i podjebavaju nekog kao ti kako je ta neka wondersprava super, kako su dobo prošli, šta su sve sa njom radili itd. Pa ko nasedne, nasedne
:: Kupi dobre noževe, bruseve, i nauči i uvežbaj da seckaš ručno. To je bar 300% brže od upotrebe secka. A verovatno i više
::
:: Budale računaju na sreću.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord ... 30.07.2023. 23:35 #679819

status: user
broj poruka: 1043
Silvercrest se zadimio nakon 5 napravljeni smutija. Djubre

Bosch kombinacija stalni mikser blender i secko, bila 6000 na nekoj akciji evo ušla u treću godinu a da ne preteram i kažem svaki dan za nešto se koristi, neka bude dva dana pa 1 dan preskočimo, bez greške, oduševljeni smo.

Prijatelji neka kopija nutribullet razdrndala se unutra negde nakon godinu dana umereno korišćenje.

Tako da Bosch i Bosch I nista osim Bosch i nema glavobolje.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 30.07.2023. 23:55 #679821

status: user
broj poruka: 4753

Da li je moguće?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Elfusion sencor 31.07.2023. 00:37 #679822

status: user
broj poruka: 414
secko sencor sa titanijumskim nozevima se odlicno pokazao. Kupi vecu posudu jer kad seckas nesto poput kupusa dobro dodje da je posuda velika i da imas 4 noza a ne 2. Luk meso, keks za tortu, ma svasta nesto seckamo svaki dan tako da je apsolutno neophodan aparat u kuhinji.
Elektrofusion
Powered by ReactorSuperial

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 31.07.2023. 09:56 #679823

status: user
broj poruka: 1997
nema za te pare ista da valja:

https://www.ctshop.rs/nutribullet-nb907cp-original-pro-900w.html

testiran je model od 600w i blenduje bolje od bilo kog klasicnog kupastog, pravi relativno brzo kasicu za bebe i smuti bude u formi soka/kase bez nesamlevenih ostataka
gore pomenuti model bih uzeo u obzir pre zbog vece vataze/snage mlevenja i veceg bokala,
staklo ne igra nikakvu ulogu sem ako se radi sa bujonima i vrucim napicima, a i tu ti treba nesto sto ima lim/metal pri dnu bokala (russell hobbs je imao modela), a ne klasicno plastika,
pravilo je da se posle upotrebe odmah opere plastika (cetkica za zube za finiju obradu) i nema problema, niti dodatnih mirisa, kao i da se ne ostavlja nista da stoji posle blednovanja u plastici vec vatrostalnom staklu npr. kod chajnamena se moglo naci vatro staklo polu-vakuum zatvaranje iz Turske tolerancije od -40 do 100 cetepeni celzijusa, radjeni su testovi na -18 i 100 stepeni celzijusa sa sve poklopcem uspesno
test je isto radjen i na povrcu/vocu susenom do 4% vlage mlevenje i pravljenje praha (sito za brasno), za 10-15s imas prah
orasi, bademi, lesnici, sve sto je malo krupnije se melje direktno bez problema,
minus - mozda mlevenje sitnijih zrnevlja tipa, cije, lan-a, crnog susama, itd. tu bi vec trabalo nesto sa horizontalnim nisko postavljenim nozem, sto se zove dodatak za zrnevlje i sl.
minus - nemogucnost koriscenja duze/koktel kasicice ako zaglavi (bez odvrtanja), ali za one koji znaju kako da slazu sastojke, tako nesto se nikad nece desiti
po meni blender koji ostavlja gromuljice i ne pravi finu homogenizovanu masu je gubljenje vremena i para, a i ukusa

od seckalica, ovo radi dobro, Gemüsehobel PROFESSIONAL:

https://www.kuechenprofi.de/produkte/kuechenhelfer/zerkleinern/205/gemuesehobel-professional?number=0900431000

testirana, pozeljno je imati zastitnu rukavicu ili hvataljku, pravi pristojan zilijen (3.5mm i 7.5mm), kao i klasicno fino - 1.5mm 1/16in, srednje - 2.5mm 1/12in, grubo(taman) - 3.5mm 1/8in,
po meni simetrija je bitna pri aranziranju salate, sto klasicne bosh seckalice tesko mogu pogoditi tacno
ako bih i jurio neku elektricnu seckalicu to bi bila mesoreznica, tu bar mozes da pogodis tacan rez i da ne brines mnogo o prstima, https://youtu.be/no-0lgKQiB4

https://www.dick.de/messer/en/cutting/series/premier-plus

testiran, noz je pozeljno nauciti kako koristiti, ali ako se radi seckanje vece kolicine, ma koliko bio vest, otice ti prsti pre ili kasnije, tako da je opet bolje raditi kombinaciju mandolina + noz tamo gde bi pojedinacno pravilo probleme

toliko za geJmere, super napucanih kompova koji uzaludno zvrdaju .)

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Antilohije ok 31.07.2023. 22:55 #679828

status: user
broj poruka: 684
Neki od nas smo orijentisani na drugu vrstu hrane kao - cvarci, slanina, svargla, dzigernjaca, kavurma...
Uz to ide luk na kriske i feferone ucelo a beli luk i biber su vec ubaceni (pre embedded)...
Tako da su te razne seckalice skroz bacanje para. Jednom sam posedovao nekakvu seckalicu koju sam dobio kao bonus uz kupovinu neceg drugog. Na keca ubacim cveklu, to se zaglavi i ja ga bacim.
Mislim uopste kao ideja... Muskarac u kuhinji sa seckalicom i masinom za sudove... Totalno ste `moderni`...
Pomenuta hrana se jede van kuhinje, na gradilistu kad si radio ceo dan na mesalici pa pravis pauzu. Ili si bio u drvima, radio sa motorkom ceo dan. Kakva bre crna kuhinja...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: Kuhinjski blender i kuhinjska seckalica 01.08.2023. 00:50 #679829

status: user
broj poruka: 1621
Na temu blendera iz `Linde` - kupio sam ga pre neki dan i stvarno deluje odlično, ALI... ja ga nisam ni uključio, već ga odmah spakovao nazad u kutiju i vratiću ga ovih dana.
Razlog?
Paa... pri spremanju hrane izbegavam aluminijum i plastiku na svakom mogućem koraku. Koristim isključivo drvo, staklo, porcelan, emajlirano i prohromsko posuđe. Ono gde se provuče poneki komad `plastike`, jesu silikonske gumice na ketleru (na spoju porcelan-prohrom) i sličnim mestima. Presa i cediljke za citruse su mi takođe prohromske, ne koristim plastične cediljke za paste itd. Svi noževi su mi sa drvenim drškama, daske za sečenje takođe drvene (iz jednog komada, ne lepljene daščice).

E sad... sa svim tim na umu, problem ovog blendera iz Lidla je u tome što je dno potpuno plastično.
Kome ne smeta, izuzetno je praktično za čišćenje, jer se samo odvrne, ali ja ću radije dati još 10-15.000 RSD za potpuno staklenu posudu, kojoj ću da oprostim teže održavanje (i nezaobilaznu silikonsku gumicu na osovini `noževa`, naravno ).

Inače, nisam ga uključivao, ali 600W je možda i malo za ovakav uređaj. Meni jači ni nije bio neophodan, a piše i da bez problema krcka led, ali snagu treba imati u vidu za one koji planiraju svakodnevno da ga izrabljuju.


:: Potrebni su mi saveti pre kupovine ovih kuhinjskih aparata
:: Trenutno u Lidlu moze da se kupi blender sa staklenim bokalom za 5000 dinara
:: Potrosio bih oko 30e na kuhinjsku seckalicu
::
:: Unapred hvala na pomoci
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Lidl prodaje donju srednju klasu tehnickih aparata 01.08.2023. 07:54 #679830

status: user
broj poruka: 7700
Tako ti je od alata do malih kucnih aparata.Blender mozes da koristis i kao seckalicu ,ali sto kaze luja-88 najbolje je kad je staklena posuda.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 Re: ok 01.08.2023. 10:26 #679832

status: user
broj poruka: 1997
ne bih znao za tu modernu notu (pre koji mesec jesam pomagao u zidanju poljskog WC-a sa pogledom na kupaliste sa sve postavljanjem vrata i krova, onaj rad natovaris 2 kante jupola pune maltera za pod misku i vozi, uz pravljenje istog i odabir i prenos cigli), ali nije na odmet znati sta jedes:

https://takecontrol.substack.com/p/linoleic-acid?utm_source=%2Fsearch%2Fmercola&utm_medium=reader2
`6 years to replace 95% of the LA in your body with healthy fats`

posto se ti zidari/fizikalci super dobro/inteligentno hrane, mislim jesti stvari pre industrijske `revolucije` je nesto tipa naci `jednoroga` u danasnje vreme, ne znam da li vredi pominjati visoko-inteligente `programere`/doktore koji izedaju uzicke lepinje / narucuju po mesarama koje usluzno peku mesiste, a nista teze od chikoni tastature nisu dotakli, koliko njih ce sami (+- zenska pomoc, ako zna sta radi) pripremiti sebi neki kvalitetni `bento`/uzinu za poneti, jos manje, tako da osnove kuhinjske vestine gde se i blendovanje/seckanje ubraja su moranje za one koje zele da zive koliko toliko big-farma free, a za ostale, pa mislim,1 je bolja nego nista, 2 su bolje od 1, 3 su bolje 2, 4 su bolje od 3 itd. zavrni rukav i osmeh na lice (50% placebo, 40% razblazene - rak/sterilitet, 10% super smrtonosne, pa koju ruku izvuces)


`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: Mislim uopste kao ideja... Muskarac u kuhinji sa seckalicom i masinom za sudove... Totalno ste `moderni`..
:: Pomenuta hrana se jede van kuhinje, na gradilistu kad si radio ceo dan na mesalici pa pravis pauzu. Ili si bio u drvima, radio sa motorkom ceo dan. Kakva bre crna kuhinja...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60281. Broj poslatih odgovora: 646157.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs