Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Igrački rekviziti i konzole
JoyPad/GamePad
STRANA 1 OD 1
MACHINE JoyPad/GamePad 09.05.2023. 08:55 T68997

status: user
broj poruka: 5696
Cao narode, opet ja.

Treba mi vas savet sta da uzmem za ovu situaciju. Naime, kcerka od 4g hoce povremeno da igra neke jednostavne igre (tipa Space Invaders, neki fire boy/ise girl. racing igre za decu...) i teze joj je preko moje tastature ili daljinca na TV-u.

Ja sam odavno ispao iz ovog fazona, ako sam ikada i bio, pa mi treba preporuka za jednostavan setup u pocetku dok ne navrsi 5-6g za nesto dugotrajnije tipa Nintendo/PS/xBox jer je jos uvek mala za ovo.

Ideja je da okacim neki gamepad (zicni ili bezicni) na Sony Bravia AndroidTV (v10) koji ima QudCore Cortex-A73 (MT5893) i 4GB DDR4. Sta bi bila preporuka koji model nekog jednostavnog game-pada uzeti a da podrzava vecinu funkcija na Adroid OSu ali i na PCu (unify, BT, wire...)? Idealno bi bilo nesto tipa bT/RF ali nisam siguran koliko su stabilne konekcije i brzo reaguje, kabl bi bio malo nezgodan jer je radna stanica tipa 4m od monitora a nemam 2 HDMI izlaza na grafici (neka smesna R230 iz 2015)


Znaci nista hard-core gejmersko jer mi to ne bismo umeli da koristimo :D

Thx


`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Evo 09.05.2023. 12:06 #679186

status: user
broj poruka: 1043
https://www.amazon.com/Wireless-Controller-Compatible-6-Axis-PlayStation-4/dp/B0B71YVR63/ref=mp_s_a_1_19?keywords=game%2Bcontrollers%2Bfor%2Bkids&qid=1683626591&sr=8-19&th=1&psc=1

Imas i belih i crnih i crvenih. Ali kad pomenu devojčica 4g evo taman ovako pa kad treba džojstik imas i ti :D

Osim ovoga bih išao na onaj Xbox carbon 50ak eur, logi i ne gledamo, ima razer onaj njihov namunjen ali to nećeš


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: JoyPad/GamePad 09.05.2023. 14:58 #679187

status: user
broj poruka: 18945
https://shorturl.at/fGN58

За ове паре сјајан контролер и по изгледу исти као ретро из `90-их од америчке фирме retro-bit. Није блутут, него има бољу конекцију 2.4Г, ово је бољи модел, постоји и блутут. Добија се квалитетна кутија уз њега за чување, УСБ адаптер и адаптер за сега конзоле (требало или не). Као што пише, може се користити и за switch.

Отварао сам га, веома добро је урађен, са позлаћеним контактима. Једино што нема су аналогне палице, ја то никад не користим, али ко је навикао на то, вероватно не може без тога.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: Cao narode, opet ja
::
:: Treba mi vas savet sta da uzmem za ovu situaciju. Naime, kcerka od 4g hoce povremeno da igra neke jednostavne igre (tipa Space Invaders, neki fire boy/ise girl. racing igre za decu...) i teze joj je preko moje tastature ili daljinca na TV-u.
::
:: Ja sam odavno ispao iz ovog fazona, ako sam ikada i bio, pa mi treba preporuka za jednostavan setup u pocetku dok ne navrsi 5-6g za nesto dugotrajnije tipa Nintendo/PS/xBox jer je jos uvek mala za ovo
::
:: Ideja je da okacim neki gamepad (zicni ili bezicni) na Sony Bravia AndroidTV (v10) koji ima QudCore Cortex-A73 (MT5893) i 4GB DDR4. Sta bi bila preporuka koji model nekog jednostavnog game-pada uzeti a da podrzava vecinu funkcija na Adroid OSu ali i na PCu (unify, BT, wire...)? Idealno bi bilo nesto tipa bT/RF ali nisam siguran koliko su stabilne konekcije i brzo reaguje, kabl bi bio malo nezgodan jer je radna stanica tipa 4m od monitora a nemam 2 HDMI izlaza na grafici (neka smesna R230 iz 2015
::
::
:: Znaci nista hard-core gejmersko jer mi to ne bismo umeli da koristimo :
::
:: Th
::
::
:: `Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Rii? 09.05.2023. 20:57 #679189

status: user
broj poruka: 5696
Posto gledam i dodatak u vidu neke `gaming TV` tastature (treba neka manja i za povremeno kucanje, tesko ide preko daljinca/OSK) za isti AndroidTV (nikako nisam mogao nabaviti meni tako dobar Logitech K600) sta mislite da umesto joypada padne neki Rii tipa ovih dole i tako dobijem hybridno resenje? Znam da je to neki kinez ali pojma nemam kakvi su. Treba da bude kompatabilan sa prostim igricama gde ima napred-nazad, levo-desno i eventualno start/shoot u vidu space ili OK tastera.

https://www.amazon.de/-/en/Mini-Wireless-Bluetooth-Italian-Layout/dp/B0814FTJ1R/ref=sr_1_11?crid=35T7FNJHC5EEH&keywords=rii+tv+keyboard&qid=1683658369&sprefix=rii+tv+keyboard%2Caps%2C94&sr=8-11

https://www.amazon.de/-/en/Bluetooth-Keyboard-Touchpad-Blacklit-Portable/dp/B00WQG6A8C/ref=sr_1_1?crid=1MEXA6NXZKDU4&keywords=rii%2Bqwerty%2Bkeyboard&qid=1683658548&sprefix=rii%2Bqwerty%2Bkeyboard%2Caps%2C89&sr=8-1&th=1




`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Bolje džojstik od ovoga 10.05.2023. 09:39 #679193

status: user
broj poruka: 1043
Ili klasična tastatura sa TouchPad neka

Neće se na ovome naigrati a da se navikava na rii po meni je bzvz


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 24.05.2023. 00:07 #679315

status: user
broj poruka: 12785
Bilo šta od 8bitDo. Jako kvalitetni kontroleri koji rade na svemu, i puno modela da možeš da se odlučiš. Nekoliko godina koristim SN30 Pro+, i pre par meseci sam kupio njihov arcade stick. Ne mogu dovoljno da ih preporučim.

https://www.8bitdo.com/


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Retro-Bit 31.05.2023. 20:06 #679348

status: user
broj poruka: 5696
Uzeh kako imarkovic rece Retro-Bit Sega Saturn 8 Bluetooth, bio nesto jeftin, tipa 18e a podrzan je od strane vecine platformi (PC, Android, Sega, PS, Nintendo...). Posto se ja ne igram, za sada, za malu ce biti i vise nego dovoljno. Jedino je for asto ona to okrece/vrti kao da je volan, bolje da sam uzeo volan umesto toga :D

`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60285. Broj poslatih odgovora: 646200.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs