Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
Snimanje na dve lokacije, instalacija drugog OS-a
STRANA 1 OD 1
zmajBG Snimanje na dve lokacije, instalacija drugog OS-a 26.04.2023. 09:23 T68988

status: user
broj poruka: 190
Pozdrav,

1. Kako mogu da namestim da mi se fajlovi tj projekti koje radim u Maya-i snimaju na dva mesta?
Dakle kada mi automatski radi save projekta ili ja sam sacuvam projekat da on snimi na master -
folder na primarnoj particiji (disku) i na slave - folder na sekundarnioj particiji (disku), ali ako
nesto obrisem slucjano na masteru da mi se ne brise i na slave-u (bacup-u). Ovo bih namestio za
sve software u kojima projekte radim. Blender, MAX, Cad etc pa i word i excel dokumente.

2. Instalacija linux-a na NVM-e ali da ne moram fizicki da vadim dva NVM-e na kome je windows iz
ploce koji su u raid vezani. Hteo bih poseban bootloader za svaki os tj da biram disk sa kojeg
bootujem. Znam da moze to da se resi tako sto fizick ixivadim iz ploce NVMe i sve raskacim od
diskova sto immam i to je ok ali je cimanje, da li ma fora da se disable-uje u biosu sve od diskova i
da ostavim disk samo na koji zelim da nesto uradim, u toku instalcije svi ovi ostali da se ne vide?

Hvala svima unapred na odgovorima i na idejama.




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Instaliraj 26.04.2023. 12:01 #679090

status: user
broj poruka: 1043
Freefilesync

Napraviš skriptu da iz sourcee foldera kopira u taj novi drugi ima milion varijanti


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zmajBG Re_Instaliraj 26.04.2023. 13:07 #679093

status: user
broj poruka: 190
Ovo deluje dobro resnje, ima i za linux.
Hvala.

I UI mi se dopada.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Pa da 26.04.2023. 17:40 #679099

status: user
broj poruka: 1043
Super stvar a rešava razne potrebe. Moglo je i nekom bat skriptom da dvoklik rokas kad sačuvaš jednom pa da iskopira, može na razne načine ali ovako je jednostavno i kao što kažeš može Linux


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 27.04.2023. 15:58 #679103

status: user
broj poruka: 4232
@Vexlord
Hvala. Baš korisno za početnike.

Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 27.04.2023. 16:04 #679104

status: user
broj poruka: 4760

Konačno priznanje i bar jedna istina.

:: Hvala. Baš korisno za početnike.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 27.04.2023. 19:54 #679108

status: user
broj poruka: 2001
neko je pomenuo skripte, khmm, evo jedne skorije testirane:

https://pastebin.com/DRJ8ebM9

naci vec negde
pdfxchange portabilac (npr. 8.0 build 336.0)
+
calibre nativan install (5.20)

mozda se moglo resiti preko mime asocijacija, ali ovako mi bilo brze
za archivarius je vec objavljeno ranije (wine-8.0.1+auto-indeksiranje), kako se moze koristi (bila neka operjeter-ova tema), ovo je samo nadogradnja interne open with asocijacije

kombinacijom gore pomenute 2 skripte lagano se postize skor od 150 usko-povezanih knjiga za par sati saltanja i vadjena materijala od interesa iliti 1 prepodne (cak iako se covek time nije nesto preterano bavio, 600 din. za 100g, jos uvoze iz Nemacke, sramota, https://tinyurl.com/2kbbde4k ),

https://pastebin.com/FpnatZAz

IT knjiga ima na sve strane tako da nije problem naci koga sta vec interesuje, ukljucujuci kopiranje fajlova


`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60285. Broj poslatih odgovora: 646199.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs