Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Laptop i Tablet PC
Provera blututana lap-topu?
STRANA 1 OD 1
dragan06 Provera blututana lap-topu? 25.04.2023. 20:54 T68987

status: user
broj poruka: 291
Na laptopu sam upravo instalirao WINDOWS10 i u settingsu/Bluetooth i other devices ne mogu da utvrdim da li mi radi blutut ili ne, mislim da ne radi. Kako da to proverim?
Dragan06
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 RE: 26.04.2023. 00:40 #679085

status: user
broj poruka: 1621
Pre svega, pokreni Device manager i vidi da li imaš instaliran drajver za Bluetooth.

Koji laptop je u pitanju?

Možda je BT isključen u BIOS-u, možda je isključen preko kombinacije tastera na tastaturi (Fn+F[nešto] ili poseban taster za BT ili/i WiFi - zavisi od modela laptopa).

Da bi uopšte instalirao drajver, moraš da se pobrineš da je BT adapter aktiviran.

I bez haotiočnog pritiskanja tog(tih) tastera. Dosta ljudi to radi, a u konkretnom primeru se ništa ne postiže, jer ukoliko nisu već instalirani drajveri, OS-u je ipak potrebno malo vremena da prepozna da je hardver uopšte prisutan (nakon uključenja pritiskom tastera) i prvo pokuša sam da instalira drajver(e). Ako u tome ne uspe, trebaće mu tvoja pomoć - ručno preuzimanje drajvera sa sajta proizvođača laptopa ili sa sajta vendora, pa onda i instalacija.

Naravno, vraćam se na početak - preduslov za instalaciju drajvera je da BT adapter bude aktiviran, dok ćeš u uputstvu za svoj laptop pronaći postupak za to (ako nemaš uputstvo, pravac sajt proizvođača ili YouTube).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
filni .. 26.04.2023. 11:39 #679089

status: user
broj poruka: 1199
Da je samo dao model laptop-a znalo bi se odmah sve... al dobro.

ASROCK AB350 Pro4
Ryzen 5 1600 AF
2 x 8gb DDR4
256GB A2000 Kingston NVME, 120GB SSD Patriot Blast,1 TB Segate, WD blue 320GB
ASUS Expedition OC RX 570 4GB
Thermaltake Litepower 550W RGB


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Ma nema tu model ili sta 26.04.2023. 21:22 #679101

status: user
broj poruka: 1043
Tako i meni na desktop računaru, WiFi bt kartica, bt je prestao da radi, ništa ne pomaže nikakvo nameštanje ne postoji. A wifi radi odmah nakon instalacije


Gigabyte kartica neka. A prso je nakon apdejta nekog pre godinu dana


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
krkub Re: Provera blututana lap-topu? 27.04.2023. 21:51 #679110

status: user
broj poruka: 1006
Блутутан :))
Спој `бруталан` и `блутут` - блутутан
:)

:: Na laptopu sam upravo instalirao WINDOWS10 i u settingsu/Bluetooth i other devices ne mogu da utvrdim da li mi radi blutut ili ne, mislim da ne radi. Kako da to proverim
:: Dragan06
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60281. Broj poslatih odgovora: 646157.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs