Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
SBB-Torenti + internet - problem
STRANA 1 OD 1
savatije SBB-Torenti + internet - problem 05.02.2021. 21:19 T68045

status: user
broj poruka: 1121
SBB
ruter UBEE, model EVW32C-0N
speed test ookla :ping 8ms, download 489 Mbps, upload 49.50 Mbps

Puca mi internet posle 10tak minuta (na svim uređajima (i LAN i WI-FI)) ako skidam torente. Koristim u-torrent kome sam sam limitirao download na 200Mbps i upload na 20Mbps misleći da će to rešiti problem, ali ne (isto se ponaša i sa Qbit torrent klijentom). Prestaje pristup internetu (bilo koji Browser (koristim uglavnom Operu, ali i u Edge, chromu i ff) . Pri tome, torrent klijent nastavlja normalno da radi (na limitiranim protocima), kao i EON box i gledanje ".u nazad)...

Da ga bem,...u čemu je fora?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
harry87 re 05.02.2021. 21:37 #668200

status: user
broj poruka: 853
Isti problem na fajlovima vecim od 10gb, puca net mora restart modema, proradi pa jos jednom pukne.
Nisam ih zvao, jer kapiram da bi rekli da je skidanje torenta ilegalno i slicno, a ko ce sa njima da se objasnajva o FreeNet-u :).

Ako nadjes resenje, pratim temu :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
savatije SBB-Torenti + internet - problem 05.02.2021. 21:47 #668201

status: user
broj poruka: 1121
Ako me sećanje dobro služi...Mislim da taj problem nisam imao sa prethodnm ruterom (mislim da bejaše Tehnicolor). on je zamenjen jer mu je pucao WI FI...





:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Seerauber re 06.02.2021. 09:08 #668212

status: user
broj poruka: 946

imao sam isti problem, samo sam ja koristio Epic Privacy Browser da tražim torente. menjao sam torent klijente, kao i ti ali nije pomagalo. na kraju sam prestao da koristim taj Epic Browser i vratio se na Operu i uTorrent 3.5.5 (build 45852). sad više nemam tih problema sa pucanjem interneta. možda mi je Firewall pravio problem zbog tog Epic Browsera, ne znam.

internet SBB
ruter Cisco EPC 3928S Hardware Revision: 2.00


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
EREMIC RE:SBB-Torenti + internet - problem 06.02.2021. 12:00 #668215

status: user
broj poruka: 168

Evo ovako:
Iskljucis modem iz struje. Nazoves SBB i kazes da ti je riknuo modem (daljinski vide modem ako je na mrezi). Onda sledi njihovo ukljuci iskljuci . Naravno ti nista ne radis. Onda ti oni posalju tehnicara i on ti zameni modem. Provereno

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 06.02.2021. 13:52 #668222

status: user
broj poruka: 1996
sta kaze posle 10min.

https:--windscribe.com/download

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Jel ja nisam normalan 06.02.2021. 15:35 #668227

status: user
broj poruka: 3466


Sto i dan danas koristim utorrent od pre 10g verziju onu neku hvaljenu i cuvanu kao oci u glavi? Sve mi radi uvek i svuda
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 06.02.2021. 16:00 #668231

status: user
broj poruka: 4230
ili stari utorrent 2.2.1 ili qbittorrent. Opera se podrazumjeva.

Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Na tog i mislim :) 06.02.2021. 17:36 #668234

status: user
broj poruka: 3466

Opera me nekad iznervira, da uzmem cak i edge na telefonu ili maxthon pa vrtim tako citam sviram onoj stvari
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
savatije Re: re 06.02.2021. 20:37 #668236

status: user
broj poruka: 1121

tu verziju u-torrent i koristim...



::
:: imao sam isti problem, samo sam ja koristio Epic Privacy Browser da tražim torente. menjao sam torent klijente, kao i ti ali nije pomagalo. na kraju sam prestao da koristim taj Epic Browser i vratio se na Operu i uTorrent 3.5.5 (build 45852). sad više nemam tih problema sa pucanjem interneta. možda mi je Firewall pravio problem zbog tog Epic Browsera, ne znam
::
:: internet SB
:: ruter Cisco EPC 3928S Hardware Revision: 2.0
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
savatije Re: re 06.02.2021. 20:39 #668237

status: user
broj poruka: 1121
piše u inicijalnom postu da se ponaša isto i sa q-bit-om - - ali probaću stariju verziju u-torrent





:: ili stari utorrent 2.2.1 ili qbittorrent. Opera se podrazumjeva
::
:: Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
savatije re @operator 06.02.2021. 21:47 #668239

status: user
broj poruka: 1121
testirao...
u torrent 2.2.1 nema grafičku podršku za 4K rezoluciju (interfejs izgleda katastrofalno), a transport je ubitačno spor. na torentu koji ide i do 40 Mb/s na novijim verzijama, na ovoj je jedva "..iščupao".. 4Mb/s. Ipak je to verzija stara 1o godina (release date 2011)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gatekeeper 2.21 06.02.2021. 22:08 #668240

status: user
broj poruka: 503

2.21 koristim i radi u fulu

Probaj-Option->.prefernces->.bitTorrent->.od checkiraj Enable bandwith managment(utp)

poz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Neba Modem 07.02.2021. 10:33 #668243

status: user
broj poruka: 1196
Menjaj modem/ruter. Pre toga probaj da smanjiš Max connections u opcijama torrent klijenta, na neku cifru tipa 20, 40, 50. Samo za testiranje. Posle restartuj modem/ruter i probaj koristiti torrent+net.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bojke1 re 07.02.2021. 15:03 #668253

status: user
broj poruka: 479
Isti problem je i kod mene.Sbb mreza,ubee ruter i koristim tri torent klijenta ali koliko vidim samo utorent mi pravi problem u smislu pucanja neta na svakih 15-20 minuta i onda pomaze samo reset rutera.Koristim bittorent,utorent i qbittorent.
Trazio sam da mi otkljucaju portove posto dva desktop racunara mi koriste mrezni kabl plus eon box.
I na bilo kom portu se desava da net samo pukne i na kablu i na wifi mrezi na oba desktop racunara i na telefonima.
Dolazili su i menjali ubee ruter i pojacali signal u zgradi ali je problem i daje postojao.
Ono sto mi je cudno je to da kad je ugasen moj racunar a upaljen drugi na kom je isto instaliran utorent net radi normalno i ne puca.
Na drugom racunaru se ne radi seedovanje filmova sa privatnih trackera nego sluzi da se samo skine neki materijal i to se obrise iz torenta.
Onda sam nasao ovde ovu temu i jos jednu na netu i polako sam poceo da sklapam kockice problema.
Ono sto me buni je to da je do pre dve nedelje sve to savrseno funkcionisalo a bili su svi ovi torenti instalirani i sve je radilo na ubee ruteru kako treba.
Kako se to odjednom sada pojavio problem ne ide mi u glavu.
Inace problem je nastao kad su mi zamenjena dva d3 mini risivera i doneta dva pds2100 risivera i onda odradjen reset svih uredjaja,od tog trenutka mi je nastao problem.Koji se na kraju ispoljio sa utorent klijentom.
Tema koju sam nasao je ova

https:forum.xboxrepublika.com/t/torrent-klijent-problem-sa-usporavanjem-interneta/14106


I u toj temi poslednja poruka koja glasi
Uvek unchekiraj “enable DHT”
I u mom slucaju je barem za sada to pomoglo,odstiklirao sam enable dht network i enable dht for new torrents u utorent klijentu.I koliko vidim problem je nestao barem za sada.
Inace sam odcekirao i ovu opciju
Enable bandwith managment(utp
po savetu usera@gatekeeper
pa cemo videti kako ce se ponasati.
Sve sam ovo odcekirao i u ova dva druga torent klijenta zlu ne trebalo sto se kaze.
Inace verzija utorenta mi je 3.5.5
bittorent je verzija 7.10.5
qbittorent mi je verzija 4.3.3
I evo za sada radi.
duqp@ispravljeno da te ne nervira. :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Ako nemamo taj simbol 07.02.2021. 15:43 #668255

status: user
broj poruka: 3466

Aj bar da ga zovemo mitorrent lepo bi bilo bar po pravopisu/gramatici haha a ne y :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
savatije Re: Ako nemamo taj simbol 07.02.2021. 18:46 #668259

status: user
broj poruka: 1121
a može li ".mikro-torrent".

re Bojke1... probaću





::
:: Aj bar da ga zovemo mitorrent lepo bi bilo bar po pravopisu/gramatici haha a ne y :)
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Predrag55 DHT network 07.02.2021. 19:11 #668260

status: user
broj poruka: 261

Bojke1 je u pravu.
Treba ".Disable DHT". za UBEE ruter, jadničak ne može da podrži veliki broj konekcija.
Bio na SBB i imao taj problem, sada na ORionu imam Huawei i tog problema nema.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: Re: Ako nemamo taj simbol 07.02.2021. 19:55 #668261

status: user
broj poruka: 3466

Moze ali podugacko la ja reko` ovo mi samo :)
Svejedno je, uvek znamo na sta se misli

:: a može li "..mikro-torrent"..
::
:: re Bojke1... probać
::
::
::
::
::
:: ::
:: :: Aj bar da ga zovemo mitorrent lepo bi bilo bar po pravopisu/gramatici haha a ne y :)
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
savatije RE: Bojke 1 07.02.2021. 20:23 #668262

status: user
broj poruka: 1121
Biće da je to to... bez limitiranja down i up loada ili broja konekcija , skinuo je za 1 sat i 10min GTA 5 ISO (59 GB) bez prekida interneta

µTorrent 3.5.5 (smo za duqp)

Hvala na rešenju



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Super kad si resio 08.02.2021. 03:18 #668270

status: user
broj poruka: 3466

Problem i lepo procitati ono. Hvala :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bojke1 re 08.02.2021. 10:41 #668273

status: user
broj poruka: 479
savatije@
Nema na cemu.
Najbitnije od svega je to da smo uspeli da resimo problem,naravno za tu svrhu ovaj forum i sluzi.
Evo meni juce ceo dan nijednom nije pukao net a do tada je pucao na svakih 20 minuta da kazemo.
Sitnica ali zna da iritira da ubee ne moze da se izbori sa velikim brojem konekcija i da zato zakucava.
Ali dobro sad znamo sta je problem i kako mozemo da ga resimo.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 08.02.2021. 11:34 #668275

status: user
broj poruka: 1996
nego, kakvo je stanje ovoga danas, win10, ostala familija server varijacija i sl.

http:--smallvoid.com/article/winnt-tcpip-max-limit.html
http:--www.serverframework.com/asynchronousevents/2010/12/one-million-tcp-connections.html

takodje, mozda se neko igrao sa nekim tipom bechmarka/load test/stress test na nivou rutera/uredjaja/klijenta i zasto vecina download managera stavlja limit na 20 paralelnih...

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Antimatery Signal 09.02.2021. 15:28 #668299

status: user
broj poruka: 997
Hajde vidi ti signal u momentima kada puca
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60281. Broj poslatih odgovora: 646177.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs