Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Zanimljive Internet adrese
Korona after effect izvestaj
STRANA 1 OD 2  
H-nitro Korona after effect izvestaj 31.01.2021. 12:30 T68027

status: user
broj poruka: 1959
Poz ljudi postavio bih vam jedno pitanje da li ko ima slicna iskustva...

Dobio sam koronu pre pocetka vanrednog stanja prvi put i nekad posle i izgubio sam miris i ukus na 18 dana, bedan osecaj skroz inace moj rodjak koji se isto zarazio njemu se 6 meseci kasnije nije ni vratio miri i ukus vec bas malo oseca jake mirise poput rakije itd

e sad nije ni bitno ti je bilo i proslo imao sam i konfuziju u glavi ali nije korona jedina od koje imam konfuzije hahah

moje pitanje je posto mi se dogodilo i meni i mojoj curi cudna stvar posle korone a to je da nam se promenio miris tela skroz, prvo sam milsio da je do mene onda je i ona primetila a onda i moji ukucani, druga stvar ukus jaja, nekog mesa, kikirikija, i kafe je skroz promenjen od onoga kako ga pamtim ceo zivot

kafu nikad nisam pio ali sam voleo miris kafe sad ima neki cudan jako miris cak neprijatan, jaja imaju i ukus i miris na neko pokvareno mleko pomesano sa metalom ne znam da opisem

ima li iko ovakav simptom?

Ovca ne sme da se brani, vuk se njenim strahom hrani

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 31.01.2021. 13:02 #667940

status: user
broj poruka: 4753

A kako se promenio miris tela, šta se oseća?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
srdjanl ... 31.01.2021. 13:52 #667942

status: user
broj poruka: 1493
Ja pocetkom avgusta nisam osecao ukus i miris hrane i pica to je trajalo mozda 4 dana,nedelju dana sam gutao tabletice cinka i samo odjenom se sve stabilizovalo.Naj veci bedak,dodjem sa posla nacnem pivo,ne osecam ukus...


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Nije to nepoznat fenomen od korone 31.01.2021. 14:08 #667943

status: user
broj poruka: 7700
gubitak cula mirisa i ukusa ili drugaciji osecaj mirisa od onog koji stvarno jeste.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 31.01.2021. 15:12 #667947

status: user
broj poruka: 1998
ja bih se pre zabrinuo za mandatorno DNK spricanje koje ne vredi qrcu i one pasose sto postaju ".normalna stvar". nego za te sporedne pojave, ".grip". sam pregrmeo u januaru sa 2 kante ispljuvaka i 3 noci cajeva, bez ikakve farme i kao rukom odneseno (mada moja ishrana je tada ukljucivala i 15-tak vrsta suplemenata, tako da je to verovatno imalo efekta), nikakvi gubici cula ovoga ili onoga nisu detektovani, a ni oni ".lazni". PCR testovi se nisu usrecili da ista nakaleme kvalitativno gledajuci posto kvantitativno i ne pokazuju nista, sada ce da ih dele ko bombone, posto je masa istrenirana da slusa i usvaja sta god joj se servira, kako ono rekose ispod 16, +75 i trudnice su kriticna masa, ajd da im verujemo, mislim do leta i olimpijade, a posle, ko zna koja pravila vaze i sta ce novo iskociti, mozda novi soj, nesto jos nedefinisano, ali cek ni ovaj trenutni nije izolovan niti postoje ikakve studije/slike elektronmikroskopa da ga podupru, hmmm, stavite 4 maske ili mozda 5, ipak nanometri su pitanju da budemo 1000% sigurni, a O2 kome to jos treba, stavis samo C ispred (CO2) i dodjemo na isto .)

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Ja cu da samo kazem 31.01.2021. 15:43 #667948

status: user
broj poruka: 3466

To oko promene ukusa/mirisa moze biti cisto eto radi onako. Da ne mora biti striktno vezano za covid

Mnogo stvari moze da utice na to, neke promene makar i najmanje koje ste uveli itd itd

Ali samo bez panike i vratice se sve u normalu nekad u nekom momentu :)

Srećno

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 31.01.2021. 16:12 #667950

status: user
broj poruka: 4753

Nisam ni sumnjao da će ugledni mislioci našega doba i vrsni lekari micika i duqp odigrati značajnu ulogu u ovoj temi i dati sve konačne odgovore. Da, micika, vakcinacija je sranje i služi samo da ti ugrade nanobote kojima se upravlja G6 mrežom. Da, duqp, možda se promenio miris onako bezveze, oće to. To bi moglo da se sredi sa malo parfema iz one tvoje bogate kolekcije.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Meni se 31.01.2021. 16:59 #667952

status: user
broj poruka: 3466

To dogodilo zbog problema sa sinusima i gde mi je sve ".mirisalo". na preprzeni kikiriki

Prelezao kovid, nakon nekog vremena se sve vratilo u normalu. Za ovo sto je on naveo jos nigde nisam cuo/pročitao ni slično ali dobro.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC @alrad 31.01.2021. 17:19 #667954

status: user
broj poruka: 9392
Moja majka je pre 7-8 godina izgubila culo ukusa i mirisa i tek pre neke 2-3 godine su joj se tek delimicno vratili. Ni blizu toga da su joj vraceni u potpunosti i pitanje je da li ce ikada.
Dakle, da. Moguce je.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 31.01.2021. 18:18 #667957

status: user
broj poruka: 4753

Ok i žao mi je ali čovek sam kaže da je zbog kovida. Nisam mislio bukvalno da je nemoguće, može i obična prehlada da menja percepciju. Sad, ne znam šta je kod nje bilo.

Ali hteo bih da se on javi za ovo oko mirisa tela, to me više zanima nego gubljenje ukus/miris, imam teoriju šta može da bude.

A tebe duqp kovid u stvari izlečio, imao si problem sa sinusima koji je nestao kad je prošla korona.
Mislim tako ispada po ovom što si napisao.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IvanNo1 Dešava se 31.01.2021. 18:39 #667959

status: user
broj poruka: 454
Poznanik je, nevezano za koronu (oko godinu dana pre korone) zakačio nešto posle čega mu se jako dugo nije vratilo čulo mirisa, a i kada je počelo da se vraća, sve mu je mirisalo isto, i ne baš prijatno. Drugar koji je preležao COVID kaže da mu je mesecima nakon toga ovo čulo bilo poremećeno, da su mu razne stvari mirisale na nešto drugo i da mu se to vrlo postepeno normalizovalo.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: 31.01.2021. 18:54 #667961

status: user
broj poruka: 9392
Ma opusteno, nego samo kazem, da znas :)
Nisam siguran, mislim da je i ona potkcila neki sitan virus ili cak prehladu. Bukvalno nista strasno, ali eto... Godinama ostavilo posledice na miris i ukus, zbog cega najvise ispastaju ukucani... Jelo je retko kada zacinjeno kako treba :)

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina


::
:: Ok i žao mi je ali čovek sam kaže da je zbog kovida. Nisam mislio bukvalno da je nemoguće, može i obična prehlada da menja percepciju. Sad, ne znam šta je kod nje bilo
::
:: Ali hteo bih da se on javi za ovo oko mirisa tela, to me više zanima nego gubljenje ukus/miris, imam teoriju šta može da bude
::
:: A tebe duqp kovid u stvari izlečio, imao si problem sa sinusima koji je nestao kad je prošla korona.
:: Mislim tako ispada po ovom što si napisao
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Veljazin Re: Re: 31.01.2021. 19:09 #667964

status: user
broj poruka: 46
A jesu ga dobro sklepali svaka im cast, vidis ti to, unistava te psihicki, unistava te fizicki, trombovi, ludila, ovo, ono, obostrana pneumonija, odlazi ekonomija, odlazi pravosudje, narod nategnut ko pracka, ... := Gradjanski rat very soon... Malo malo pa neko ubistvo, silovanje, porodicno nasilje... Sto bi rekao jedan mnogo bolji doktor, Dr Iggy u pesmi sa stihovima

GDE DA KRENES SADA,
HLADNA KISA PADA,
SKROZ CES DA POKISNES,
VOLELA BIH KAD BI MOGAO TI
CELU NOC KRAJ MENE DA OSTANES...

Inace kao heavy pusac, evo duqp moze da posvedoci, nikakve probleme ne osecam dok ne stavim masku, prosto me gusi, bez nje normalno disem, masku nosim iskljucivo GDE MORA, na otvorenom nikad, niti imam potrebu za tim, dakle prodavnica, bus, itd., svuda gde je ``zakonom`` propisano... Nikakve tegobe osim u martu sedmodnevnog lezanja u krevetu u transu, proliv, temperatura, cudan neki trip.

Pitam se, da li sam ziv? Mada da nisam ziv onda bi bilo mnogo lepse, kao u nekom snu, mada opet san moze biti i ruzan ali snovi se smenjuju, ne znam, ja mislim da je ovo definitivno jedan tajni bioloski rat, pa pogledajte ko profitira jedini - KINA. Propada sve osim njih.

P.S. Kad me budu zvali za bocku reci cu samo - ako mi posaljete taksi do tamo i nazad, u protivnom sisajte mi palamar. Prijatno i hvala na paznji.

:: Ma opusteno, nego samo kazem, da znas :
:: Nisam siguran, mislim da je i ona potkcila neki sitan virus ili cak prehladu. Bukvalno nista strasno, ali eto... Godinama ostavilo posledice na miris i ukus, zbog cega najvise ispastaju ukucani... Jelo je retko kada zacinjeno kako treba :
::
:: MBP Retina 13` Late 201
:: macOS Catalin
::
::
:: ::
:: :: Ok i žao mi je ali čovek sam kaže da je zbog kovida. Nisam mislio bukvalno da je nemoguće, može i obična prehlada da menja percepciju. Sad, ne znam šta je kod nje bilo
:: ::
:: :: Ali hteo bih da se on javi za ovo oko mirisa tela, to me više zanima nego gubljenje ukus/miris, imam teoriju šta može da bude
:: ::
:: :: A tebe duqp kovid u stvari izlečio, imao si problem sa sinusima koji je nestao kad je prošla korona.
:: :: Mislim tako ispada po ovom što si napisao
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: 31.01.2021. 19:10 #667965

status: user
broj poruka: 3466
Pre 2 ili 3 god sam cak i ovde pisao kad mi se to dogodilo, otprilike celog zivota me muce sinusi ali u tom nekom momentu je glavobolja bila nepodnosljiva i taj neki miris/smr*d
Ispiranje danima mlakom morskom vodom i prestalo. Problemcice imam i dalje ali ne tog obima.
Gledam da izbegnem onu "..hirursku".. intervenciju ciscenja sinusa gde se nagura valjda 12m gaze u nozdrve i kao ocisti i super si, crnog lica i otecen par dana ali skoro svako ko je to radio morao je iznova da odlazi na to isto.

A izmedju toga i covid u jednom periodu gde sam vise izludeo od glavobolja i slucajno dosao do kontakta tj veze sa jednom ženicom, bakicom, oni to porodično rade ustvari radili su. Prestali zbog neke tragedije a i zbog problema sa zakonom gde su imali inspekcije 24/7 jer su trajno resavali problem pa otprilike 80% "..posetilaca".. nikakva tarifa nego daj sta das.
Legnes na kauc, ukapaju ti par kapi u nozdrve i osetis kao brener u lobanji, gubis dah, tapnu te po grudima, prodises i kazu ustani. Daju, ti supenu kasiku nekog sirupa crne boje (ne secam se ukusa) pomenuli su malo da i bronhije napadnemo i rekli ovako "..naredna 3 dana glavobolja, temperatura, groznica, drzi kofu uz sebe stalno i tresi nos a do Bg kesu za smece i samo istresaj. Bices kao nov.
Uradio tako i otprilike 6 meseci sam disao kao novorođenče, kao sa rupom u nosu i celu i grlu. Ali vratilo se ipak, samo u mnogo mnogo blazem obliku.

Necu da pominjem ljude, rekli su mi da vise ne rade ali koga zanima neka gugla za Banatsko karadjordjevo sinusi

Eh da, komentar jednog ludaka iz Bg je bio zasto si isao cak tamo, mogli smo ti ovde sipati sonu kiselinu u nos to je isto. Taj bol i reakcija moze da izazove mozdani udar. Ja ga tapnuo po ramenu i rekao jeste, jbg ja budala.

Sad imam tu neku specificnu migrenu (jos nesto pored sinusa) i epilepsiju i koprcam se.

Cuvajte zdravlje maksimalno i stres bilo koje vrste izbegavajte. To je pokretac za sve.

Izvinite na dugačkom postu.

Edit
Mene samo bensedini nerviraju jer sanjam nenormalne stvari a pre sam retko kad nesto i sanjao.
::
:: Ok i žao mi je ali čovek sam kaže da je zbog kovida. Nisam mislio bukvalno da je nemoguće, može i obična prehlada da menja percepciju. Sad, ne znam šta je kod nje bilo
::
:: Ali hteo bih da se on javi za ovo oko mirisa tela, to me više zanima nego gubljenje ukus/miris, imam teoriju šta može da bude
::
:: A tebe duqp kovid u stvari izlečio, imao si problem sa sinusima koji je nestao kad je prošla korona.
:: Mislim tako ispada po ovom što si napisao
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
H-nitro re 31.01.2021. 20:21 #667973

status: user
broj poruka: 1959
Samo da odg, nije nista onako niti na bazi nekog plasebo efekta 30 god pamtim ukuse i mirise i znas da ih raspoznas

sad su se ti pojedini mirisi stvari promenili posle ovoga sa koronom

jos jedna stvar taj miris tela ne mogu da vam opisem neki cudan odor kao da nije moj mislim i nije osecas se drugim mirisomd a ne kazem smradom kad se oznojis

i da nisam samo ja u pitanju i da ne mislim da sam poludeo i moja cura ima isti miris kad se oznoji sto je ne moguce i ona mi kaze koliko god da se opere ne vredi oseca se skroz drugacije tj pre nisam osecao nista samo kad se oznojim osetca se neprijatan miris i to je ok ali ne ovoliko i ne ovako intenzivno

Ovca ne sme da se brani, vuk se njenim strahom hrani



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 31.01.2021. 20:42 #667974

status: user
broj poruka: 4753

Ovako. Možda vam je virus promenio metabolizam i pokrenuo taloženje trimetilamina jer njegov prethodnik holin više ne oksidira bezmirisno. TMA ima nepriijatan miris koji varira u vrsti i jačini jer se vezuje za druge mirise i zavisi od ishrane. To bi onda bila vrsta sekundarne TMAU.

https: - en.wikipedia.org/wiki/Trimethylaminuria


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Postefekti 31.01.2021. 21:18 #667975

status: user
broj poruka: 6643
To što navodiš, ja ću da prevedem na srpski kao nejebavajući nevažni postefekti koji nisu u centru pažnje. Jesu tebi, jer ih imaš, ali, zdravstvo se bavi prvenstveno, prvenstveno onima koji imaju posledice na kardio vaskularni, nervni i respiratorni sistem. Mene više to brine a gledam i slušam likove oko mene ili u familiji koji na žalost, imaju te probleme. Nisi za q već pola godine od ".preboljevanja".... u stvari si bolestan, hronično ali više nemaš virus, on je svoje napravio i ćao. Sa blesavim njuhom, i dalje si izuzetno radno sposoban ako nisi degustator vina ili kuvar. Gubitak mirisa-okusa je definitivno statistički potvđen kao blaži oblik a ima i još blažeg. Pod tim mislim, da nemaš posledice oštećenja (fibroze) pluća ili srčanog mišića u ožiljcima ili isto to na mozgu. To su slučajevi koji sad već 6 ili 9 meseci nemaju punu radnu (bitno za društvo) a u stvari životnu energiju (bitno za svakog pojedinca i njihove porodice).
Moja je pretpostavka da imaš ".ožiljke". na receptorima ili nekom od nerava mirisa. Možda nikada više neće biti kao nekad. Možda se oporavi, ali, odgovor tela na virus je delomično samouništenje na mestima gde se valjda nagomilao virus, i zamena tog dela vezivnim tkivom. Ako se dešava na plućima kao fibroze, na plućnoj i srčanoj maramici, dokazano MRO-om, a vide se tragovi i na mozgu, onda se može desiti svagde,pa i na čulu mirisa, - receptorima ali i kompletnom nervnom putu ka mozgu, ko zna. Tek će da se vide post efekti verovatno, onda kada se vrate i oni zdravstveni radnici koji su zbrisali na pojavu korone, kad se svi oni vrate svom poslu, baviće se i ovim sada naizgled nevažnim aspektima, koji se zovu kvalitet života. Sada kompletan sistem samo gasi požar, sipa vodu nemilice, posle će se valjda više baviti uzrocima i težim posledicama.
Na nama je da se nadamo kako je to sve privremeno, a antivakserima, veštičarima, i ostalima koji su zapenjeno mesecima negirali i koronu, i mere i sve živo na svetu, da nas ubeđuju kako to ne postoji. Ako se sve vrati na 100% ili tu negde, pa i nakon više meseci ili godina, daj Bože, u suprotnom, govorimo o (nekada invaliditetu u procentima) smanjenoj radnoj sposobnosti.

Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ispicutura Veljazine brate 31.01.2021. 22:30 #667978

status: user
broj poruka: 268
Tvoj stil pisanja evocira uspomene na Carlsa Bukovskog.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
H-nitro reply 31.01.2021. 22:57 #667979

status: user
broj poruka: 1959
Samo da napomenem sta ja mislim ali ovo je samo moje misljenje..

mislim da ovo nije samo virus vec neka vrsta bojnog otrova kao sto je sarin ili iperit ili neki blagi vx neuro agent, en znam sta je ali posle mene zarazio sma nesvesno majku oca i brata
majci su posle prolaska takozvanog virusa stradale oci i dobila je kao neku vrstu glaukoma za koju ne mogu da nadju tacnu dijagnozu, brat ima problema sa spavanjem otac nema nista i mislim da je kako za koga

Ne mora da znaci da na sve utice isto i ne mora da znaci da svi imaju iste tegobe takodje ne treba kriviti virus za sve smetnje
Ali ovo sto sam ja primetio za 32 god zivota nisam lud i znam da se nesto promenilo i ima mi sad drugi smrad i metalni miris u svemu, ovde su dva coveka od 38 i 41 god umrli ne znam kako nisu imali smetnje zdravstvene pored virusa

ja jesam imao uplau pluca kao i majka i kao da su mi radila nekih 40% kad udahnem
ja se nisam lecio i sa cim osim cajem od GAVEZA i to nas je spasilo!!!!
smirilo mi pluca i kasalj koji je trajao danima je nestao



Ovca ne sme da se brani, vuk se njenim strahom hrani



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
H-nitro re 31.01.2021. 23:00 #667980

status: user
broj poruka: 1959
I sto se tice vakcina ne pada mi na pamet da me vakcinisu ljudi koji su nas trovali, malo je sumnjivo kako nema vakcine i onda je napravise i Kinezi I Rusi I Amerikanci i sad Indijci ma sigurno hahaha

Prvi predsednik i zdravstveni radnici nece da se vakcinisu sto bi mi onda, mada bojim se da ce nam udariti veto da ne izlazimo iz zemlje

ne mislim da ce nam biti nesto od vakcine, ali za 15 god nisam bas siguran to je moje misljenje eto...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 RE: 01.02.2021. 07:10 #667987

status: user
broj poruka: 1621
Na stranu temu vaksinisanja, jer joj ovde i nije mesto...

Moje lično iskustvo je takvo da i više od 6 meseci kasnije, ja i dalje ne osećam mirise kao ranije. Fora je što sam pre svega imao veoma istančano čulo mirisa, dok je sada intenzitet mirisa koje osetim u svom okruženju znatno slabiji od pređašnjeg stanja, koje je bilo uobičajeno za mene (recimo da sam na oko 30%, a max 40%, što mi jaaako smeta).

S jedne strane postoji razuman strah da su mi receptori trajno oštećeni zbog kovid smeća, šta god to bilo, a sa druge mislim da će samo biti potrebno još dugo vremena dok sam sebe ne naučim ponovo sve mirise.
Karikiram malo, ali kao kada čovek slomi nogu, pa mesecima posle skidanja gipsa uči da hoda, a u nekim slučajevima i godinama - a jbg, nije ni svaki hendikep privremen, pa manje ili veće posledice mogu da se osete i do kraja života...

Inače, za malo da zapalim kuću kad je sve ovo krenulo, jer dim iz kuhinje nisam osetio dok ga nisam i ugledao... luda sreća pa sam bio u dnevnoj sobi kada se to desilo pa je moglo brzo da se reaguje, inače veoma opasna situacija...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Ume to da bude zaebano 01.02.2021. 07:41 #667988

status: user
broj poruka: 3466

Na duze staze. Po pitanju mozga to mislim. Nije mi plan da te deprimiram.

Imao sam strasnu povredu kolena 2009god, vratilo se to sve na svoje mesto, kvadricepsi radjeni da menjaju ostecene ligamente (desnog kolena koje je povredjeno)

Iako vise ne igram fudbal, rekreativno trcim, mozda nekad traka teretana ali uvek postoji sansa da se uvije izleti otekne s*ebe

A poenta posta, LEVA patika, papuca koji god komad obuce da je u pitanju, ne stigne nista drugo da popusti ali se leva peta bukvalno istrosi da dodjem do momenta kad i carapu oderem o beton.

Nakon par situacija trazio objasnjenje kod lekara i receno mi tako, usled takve povrede, mozak doživotno desnu nogu tretira kao povredjenu i svu tezinu prebacuje na tu zdravu levu (koja me eto boli sad vise nego ona povredjena, pa i kad se menja vreme)
Kolena drze 70% nase tezine a meni je mojih jadnih 80kg sve na jednoj nogici i to se nikad promeniti nece. Nema nacina ni leka.

A ti probaj sve moguce i nemoguce, čajeve, med sa travama (livadski crni sa hajduckom) dve kafene kasike u usta i drzi da se topi, nakapaj 1/4 limuna i sto sporije pusti niz grlo. Posle samo solju mlake vode.
Ujutru i uvece
Samo kontinuitet drzi i budi uporan. Ne mozes da znas ukoliko ne probas sve, a nadamo se da ti ta oštećenja/poremecaji receptora nisu trajni :( Srećno

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Proteini kovida su stabilni od -19C do +49C 01.02.2021. 07:46 #667989

status: user
broj poruka: 7700
tako da su nase nade da ce u leto da ga sijebu temperature otisle u nepovrat.
Ne bih rekao da je bojni otrov ,vec neki namerno napravljen hibrid od vise
virusa.Kolegama sa smanjenim osecajem cula mirisa bih preporucio vitamine C, B ,D kao i med, jer je virus ostetio receptore ,na njih se prvo hvata.
Cak bi mozda bio dobar sprej za nos koji ovlazava sluznicu nosa.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 01.02.2021. 10:09 #667995

status: user
broj poruka: 1998
2021-01-28_god-s-will-a-tale-of-two-states-california-vs-florida-do-lockdowns-work

23:21

dugorocni efekti vakcina na auto imune odgovore ljudi, nepoznato, ali reci cu vam ovo kao trenirani epidemilog i veoma intuitivni naucnik i trenirani politicni naucnik, kladicu se na ovo, uskoro cete videti, stetne efekte od ovih vakcina, kojima ne mozete verovati, i bice zataskano od strane drustvenih mreza, akademika, svih koji zive u novom srednjem veku, zato sto sama nauka je mrtva, istina je mrtva kao razultat korona virusa, u stvari broj 1 uzrok smrti od korona virusa nisu ljudi vec sama istina

zasto necu primiti ovu vakcinu, broj 1 ne znam dugorocne efekte, broj 2 verovatno je 45% efektivna u najboljem slucaju, ali to necemo znati dugo i podaci ce biti skriveni

36:48
oporavljeni kovid 19 pacijenti dozivljavaju niz neuroloskih problema, da li dozivljavaju kompleksne neuroloske probleme od kovida virusa ili od tretmana ? ako sam virus izaziva neurolosku stetu i stetu posle zapaljenja, niz reakcija na zapaljenje, onda ce vakcina uraditi istu stvar onima koji prime vakcinu

Doktor Majkl Sevidz

_____________________________________________________________________________________

p.s.

a za ove momke sto imaju problem sa krvnim sudovima/neuroloski problemi koje je kovid ostetio:

Niacin The Real Story Learn about the Wonderful Healing Properties of Niacin by Abram Hoffer Andrew W. Saul Harold D. Foster.pdf
ima da se iskopa knjigica, znaci B3 unos, Dr. Hoffer-ov standardni recept je bio 3000mg/danu (3 doze podeljene na 1g po obroku), preporuceni RDA je ispod 18mg/danu, 2007. 22 istrazivaca su preporucila unos za odraslu osobu 300mg/danu
ucestali unos, zanci trecina doze dnevnog unosa sa svakim obrokom zarad boje apsorpcije (rastvara se u vodi apsorbuje se cak i za par sati)

Katarakte
Vise nego dijetarne kolicine svih B-kompleks vitamina, ukljucujuci nijacin, sprecavaju kataraktu, kao sto radi i vitamin A. Studija od 2873 ljudi unosenjem suplementarnih doza ovih nutrienasa je pokazala 30 do 60% smanjenje u nuklearnoj ili kortikalnoj katarakti. 47
Antioksidansi kao sto su lutein i vitamini C i E su takodje bitni za sprecavanja katarakte. Pregled literarture je preporucio da ljudi uzimaju "....znacajno vise od trenutno preporucenih dnevnih unosa".... 48 vitamina C i 4 puta RDA vitamina E.

itd. nemam vremena da vam prevodim celu knjigu, ko ima problema, minimum sto moze da uradi je da je procita i na svoju licnu odgovornost testira

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
AndRey Hipersenzitivnost 01.02.2021. 14:15 #668001

status: user
broj poruka: 324
Moguće je da su ti culo mirisa i ukusa ".zbunjeni". još uvek, jer se mozak malo odvikao od istih, zaboravio određene note, pa je sad potrebno malo više vremena da se to sve stabilizuje.


The things you own end up owning you.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Sine, Ali-Rade, ti si kanda spojio one dve Nove Godine 01.02.2021. 16:41 #668004

status: user
broj poruka: 10988
sa predstojecom, kineskom. Malo se vise popilo, bacale se petarde...Mozda otuda i tvoje "...gadjenje"... (mesao si picenca)? Nakon umivanja hladnom vodom, kada (ako) procitas tekst koji sam bio napisao, doci ces do neverovatnog otkrica: rec je bila o ideji za scenario FILMA koji bi snimio nas kolega Nitro (on je "......filmadzija"......, da te samo obavestim, za svaki slucaj). Da je vise kretena poput tebe, autori "...krimi literature"... i reziseri trilera bili bi proglaseni podstrekacima i pozivacima "......na ubistvo"....... Martin Scorceze, Alan Pakula, Brajan de Palma...bili bi proglaseni drzavnim neprijateljima SAD-a (da si ti nesto preshjednik namesto Bajdena)... Krele.
@Nitro: budaletina se prepila, pa mu se "..sve gadi".. a ``i inace``... Bio sam ti predlozio da na osnovu licnog (a i opstenarodnog) iskustva napravis sledeci horor film. Krele nije ukapirao, jerbo mu je tatko Ilija Cvorovic (slabo ga tatko mesao pa je malo zagoreo).
:: O da, konj ti smeta da jebeš. Inače bi rasturao.
::
:: Ja sam te obrisao jer si pozivao na ubistvo. A i inače mi se smučilo tvoje lupetanje. Gadiš mi se.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60282. Broj poslatih odgovora: 646160.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs