Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Telefoni: mobilni, fiksni, ...
Note 9 problem?
STRANA 1 OD 1
Mikishon89 Note 9 problem? 10.12.2020. 00:08 T67911

status: user
broj poruka: 2413
Pozz svima imam problem sa ekranom,dešava mi se od kako sam instalirao poslednji software update da mi ekran postane žućkastiji i vodoravne linije se pojave i boja walpapera bude svetlija i razmazana. Da li je do samog softwera ili ipak nešto hardwerski? Kad restartujem telefon problem nestane.

http://www.speedtest.net/my-result/6307136832
http://valid.x86.fr/v6q36g

Mikishon
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC A da li ti problem nestane ako samo ugasis ekran (zakljucas telefon) 10.12.2020. 01:20 #666724

status: user
broj poruka: 9395
Meni se slicno desavalo na iPhone 6 plus sa kineskim ekranom od 15$. Srecom, brzo sam i taj polupao i zamenio (opet za isti od 15$, od istog prodavca sa alija), pa vise nemam problem :) Onda sam i taj polupao, ali ne tako strasno, radi i odustao od daljih zamena... :)

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

i9 7920X/MasterLiquid Pro 120/GA-X299 UD4 Pro/32GB/2x250GB 970EVO-RAID0/STRIX GTX1080TI O11G GAMING/CM 750W/HP 27xq (3WL54AA)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Mikishon89 Re: 10.12.2020. 03:11 #666728

status: user
broj poruka: 2413
Ne,moram da restartujem telefon.Nekada i nakon restarta ne pomaže.Dešava se da moram i ponekad 3x i više da restartujem fon.

http://www.speedtest.net/my-result/6307136832
http://valid.x86.fr/v6q36g

Mikishon

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Upisi drugi fw sa odinom 10.12.2020. 03:49 #666729

status: user
broj poruka: 3466

Neki custom Rom
Ako ne pomogne menjaj ekran ili razbij shljamtzujg o zid

Je moze to bas od apdejta, moze biti neko slucajno gnjecenje u dzepu dzepu ili tako neka paranormalna aktivnost

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Heisenberg Re: Upisi drugi fw sa odinom 10.12.2020. 11:25 #666737

status: user
broj poruka: 113
Olupaj to o betonski pod samo skini masku, greota i maska da strada, izgazilo je vrijeme taj mobitel.


::
:: Neki custom Rom
:: Ako ne pomogne menjaj ekran ili razbij shljamtzujg o zi
::
:: Je moze to bas od apdejta, moze biti neko slucajno gnjecenje u dzepu dzepu ili tako neka paranormalna aktivnos
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Re: 10.12.2020. 13:05 #666741

status: user
broj poruka: 9395
Onda postoji sansa da je SW problem. Probaj da vratis tu prethodnu verziju SW sa kojom je radio.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

i9 7920X/MasterLiquid Pro 120/GA-X299 UD4 Pro/32GB/2x250GB 970EVO-RAID0/STRIX GTX1080TI O11G GAMING/CM 750W/HP 27xq (3WL54AA)

:: Ne,moram da restartujem telefon.Nekada i nakon restarta ne pomaže.Dešava se da moram i ponekad 3x i više da restartujem fon
::
:: http://www.speedtest.net/my-result/630713683
:: http://valid.x86.fr/v6q36
::
:: Mikishon
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sakall .. 11.12.2020. 21:15 #666779

status: user
broj poruka: 101
sinoc mi drugar rece da imas samsung s20 fe i da ima slican problem.Zeleni ekran i neke linije,nosio u servis jer je pod garancijom i rekli mu da je do softvera



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Mikishon89 Re:.. 12.12.2020. 01:07 #666781

status: user
broj poruka: 2413
Da,takav je isti slučaj i kod mene.

http://www.speedtest.net/my-result/6307136832
http://valid.x86.fr/v6q36g

Mikishon

:: sinoc mi drugar rece da imas samsung s20 fe i da ima slican problem.Zeleni ekran i neke linije,nosio u servis jer je pod garancijom i rekli mu da je do softver
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ... 12.12.2020. 05:54 #666786

status: user
broj poruka: 3797
Ne zajebavaj bratic. Devetke su i dalje zverine od telefona. Mrak zakrivljen ekran i rezolucija koju nemaju i dalje najbolji Huawei i Ajfon telefoni, odlicna baterija, odlican hardver, sjajne kamere i brutalni 4k 60fps snimci, vodootporan, najlepsi softver, ikonice, interfejs.... Ja uopste ne patim od marke, boli me uvo sta nosim, samo zelim najbolje za svoj novac. Ajfon i Huawei sam koristio 24 sata, i ratosiljao se.... Do sada je za mene Samsung bio dve klase iznad sto se tice mobilnih telefona u svakom smislu. Videcemo za dalje.


Finalna masina konacno sastavljena:
Ryzen 3600 OC
G.Skill Trident Z Neo 3800
MSI B450 Tomahawk Max
RX 5700 xt
Acer KG251QDbmiipx 240hz

:: Olupaj to o betonski pod samo skini masku, greota i maska da strada, izgazilo je vrijeme taj mobitel
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Onda neka mu rese taj sw 12.12.2020. 10:17 #666788

status: user
broj poruka: 3466

Problem a ne da nosi prugast telefon za 500e

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 12.12.2020. 12:59 #666791

status: user
broj poruka: 18945
@Adzem, zar Samsung nema dil sa Apple, pa im isporucuje kvalitetnije ekrane, nego sto sebi stavlja...? Pare su u pitanju ipak.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dorabi1 ... 12.12.2020. 13:16 #666792

status: user
broj poruka: 938

kod ajfona je bar siguran da za takvo nesto nije softver u pitanju

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki069 Aple-Samsung 12.12.2020. 14:48 #666793

status: user
broj poruka: 1234
Aple ne koristi Samsung ekrane, vec LG. I to dno kvaliteta.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp 80% ekrana za apple 12.12.2020. 17:18 #666795

status: user
broj poruka: 3466

Budalastina ali, ip12 i ip12 pro ekrane pravi LG a za ip mini i, ip 12 procmax samsung
Isto tako za ipad, macbook i satove imaju cak 3 proizvodjaca. Verovatno neka fora sa patentima i nekim stvarcicama da bi sve imali na gomili i da svi uzimaju deo kolača i nema ljutnje.
firma BOE koja radi sve ekrane po kini, za bukvalno svaki uredjaj ima saradnju i sa apple.
Huawei ekrani su BOE, anonimusi otprilike ali po pitanju kvaliteta neprevazidjeni. Cak neku saradnju sa jabukom imaju

2001 cini mi se da ih je kupio hynix i da vrlo ozbiljno rade bar to po pitanju ekrana. Cak su im foldable ekrani bolji od samsungovih.

Samsung je otisao u q kad su poceli sve zivo da rade, od wc skoljki na touch screen pa do tenkova

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Budweiser Re: ... 13.12.2020. 05:05 #666805

status: user
broj poruka: 11
Ne znam Dzemo moj, evo sestra ima sluzbeni S8 ili S8+, jedino sto mi se stvarno svidelo su AKG sluske ali eto ne mogu za njih da nadjem tj. ona ne moze da nadje one gumice za milimetar sire pa nisam ni cuo kako zvuce iskreno, full su to telefoni i dizajnerski i ovako ali brate, pogledam ovaj najjadniji OnePlus 7 koji ja imam, jeste 12 GB rama to me Bog pogledao, brate, ne mogu celu noc od Asphalt-a 9-tke da se odlepim, jedino me nerviraju donji zvucnici jer ih zapusim desnom sakom pa nista ne cujem a mrzi me na bluetooth slusalice da slusam drndanje motorcica, sve u svemu ne kazem nista, ja da sam i dalje u Samsung svetu sebe bih ispostovao sa jednim SG S20 FE, to garantovano, ali jako je to skup telefon naspram ovoga sto nude OP7 Pro i OP7T i OP7T Pro, OP8 telefoni su vec dosta skuplji a nista ne nude.

Svidja mi se Huawei P40 Pro zbog onih kamera ali ja ne umem da budzim Google PlayStore, inace sve ostalo drugo osim S20 FE, P40 Pro i OP8 u krajnjoj liniji me ne zanima.

Eto da dodam, dal ova mala iz CG sto blejimo svake godine ima S20, S20+ ili koji god kako god, meni se stvarno taj telefon ne dopada recimo, S8 sam video skoro pa unisten kod drugara koji ga pazi kao da ga je nasao na ulici, bas lepa kombinacija metala i stakla, lep fon nema sta, S9 sigurno isto ali gazi ih Dzemo vreme, izlaze novi chipsetovi, izlaze novi procesori, 7nm proizvodni proces i tako to, sve ovo sto imamo u ratu Intel vs AMD vs nVidia se preselilo i na telefone, po meni Exynos nema sta da trazi protiv Snapdragon-a ali opet otkud znam, neka duqp dopuni, on je covek telefonista stari, uspeo je po n-ti put da me najuri sa foruma, mozda ce i danas iako niti vise imam nameru da vredjam, niti da mracim, nije ovo moje privatno vlasnistvo a nalog210 slobodno nek udari svim silama, ignorisacu ga kao da ne postoji.

Iju sad videh da covek sa SG S20 FE ima isti problem... Dakle taj Samsung resio da najuri sve goste iz kafane. Uzas. Nista, suzavamo izbor mada se nadam da im se ``omaklo``. FE mi je prelep telefon, onaj zlatni je bombona, da nije ove dosadne korone otisao bih da ga prepipam negde uzivo, ko zna mozda bih ga i ``zaratio`` na rate, jedini normalni ``trokameras`` koji mi se svidja, malo ga upucava 6/8 GB rama ali to je Fan Edition, nije Pro Plus w/e...

:: Ne zajebavaj bratic. Devetke su i dalje zverine od telefona. Mrak zakrivljen ekran i rezolucija koju nemaju i dalje najbolji Huawei i Ajfon telefoni, odlicna baterija, odlican hardver, sjajne kamere i brutalni 4k 60fps snimci, vodootporan, najlepsi softver, ikonice, interfejs.... Ja uopste ne patim od marke, boli me uvo sta nosim, samo zelim najbolje za svoj novac. Ajfon i Huawei sam koristio 24 sata, i ratosiljao se.... Do sada je za mene Samsung bio dve klase iznad sto se tice mobilnih telefona u svakom smislu. Videcemo za dalje.
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Ne mogu 13.12.2020. 08:12 #666809

status: user
broj poruka: 3466

Da se bavim sa ovom banned osobom neka radi sta hoce i neka prica sta hoce. Kad sam raspolozen reagovacu normalno kao i uvek ali sad bas nesto nisam za to.

Samsung je jedno ime, veliko, poznato, ali odavno su ga razni neki prestigli sa mnogo nekih sitnica.

Secam se pojave iphone x i masovnog prelaska na android i to ljudi kojima je prvi i jedini uredjaj bio ajfon. To je znacilo nesto zar ne.
E pa sad vidjam prelazak sa note 20 ultra na ip12 pro max i bude mi smesno, jave se ljudi da im ne moze share photo na insta direkt iz galerije, nego mora kroz aplikaciju.
Ustvari moze ali ko je slikao 1:1 ali portrait mode zbog kog otprilike i kupuju uredjaj e pa mora peske i kroz aplikaciju.
Onda uzjasu istyle i hoce da se problem resi. I tako ima milion sitnica koje su jednostavno iritantne.

@adzem brate iskreno samsung touchwiz je najodvratniji ui na telefonu po mom misljenju, previše sminke, ne znam :)

Dopada mi se npr dark nova icon pack, mislim da ne postoji aplikacija na playstore koju nisu uradili, slucajno otkrio pack i koristio uz nova launcher ali radi za svaki (nova, niagara, apex) i naravno mpj novi omiljeni smart launcher. Stvarno neverovatno uradjena aplikacija.
Ali eto, nadjem manu, niagara mi se dopala onako minimalistickog dizajna i opcija da se bilo kojoj ikonici doda swipe akcija, npr koristimo telefon normalno, 1 tap palcem otvara vajber chrome ili nesto ali tap i swipe neke ikone jednostavno uradi lock ekrana ili lock plus hibernate. To mi se nekako dopalo mada smart launcher to daje drugacije, u opcijama od ikone 1 tap otvara aplikaciju a moze da se dodeli da double tap zakljucava ekran i hibernira sve :)
Eto malo off topic ali mozda nekome zatreba

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ... 13.12.2020. 08:51 #666812

status: user
broj poruka: 3797
Mene je pocelo uzasno da smara prepiranje sa obicnim ljudima oko tih telefona. Ovde ljudi znaju materiju mnogo vise, pa volim da napisem po koju rec. Evo recimo, kada se pokrene prica o kamerama, rezoluciji itd. Pa kada krenu u kaficu da se kurce i mere ciji je duzi i deblji... Samo cu vam nesto reci, koji god telefon da sam uzeo u ruke, sve je bilo namesteno po deff. tako i ta smrdljiva 1080p rezolucija, i onda takva osoba pocne da prica kako njegov telefon snima 4k ili 8k, a pojma nema ni sta je to, niti kako to namestiti. Ili recimo kako njegov najbolji Samsung model u tom trenutku ima jaku rezoluciju, a njemu po deffu uopste ne stoji ta rezolucija, vec niza... Ili recimo kako su klipovi na you tubu brutalni, a nema pojma da stavi kvalitet, vec mu stoji na 480 piskela ili 720. I tako sam odustao polako od bilo kakve rasprave, samo kazem kupi brate to sto ti se svidja i teraj. Vise ni savete ne dajem oko toga. Sta su naumili, to obicno i kupe, pa neka i bude tako.

A tek da pocnem da pricam o nekim opcijama u developeru samog androida softvera i gasenju nekih stvari, gde note9 postaje brzi i od 20 ultra i to primetno u realnom radu...


Finalna masina konacno sastavljena:
Ryzen 3600 OC
G.Skill Trident Z Neo 3800
MSI B450 Tomahawk Max
RX 5700 xt
Acer KG251QDbmiipx 240hz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shortee pazi sad 15.12.2020. 19:01 #666885

status: user
broj poruka: 570
ja nisam fanboy al sticajem okolnosti nosim Samsung vec 9 godina dakle od pojave samih androida zbog posla sta ces to nam izabrani brend.
Imao sam od mucenih ST modela preko S4 mini koji i dalje nosim sa sobom jerbo ima infrared port , preko S5, do note8 ( koji prodajem ako neko oce , sa milion i jednim dodatkom ) , Note9 i sad sam na Note10plus a ceka me Note20 ultra al posto mi je sve podeseno zaista me mrzi da prelazim na 20cu i pritom ne dobijam golu Soraju uz njega tako da ne mogu da me ubede tek tako.
Zena s druge strane ko svaka zena njoj je Ifon najbolji tel zato sto to i jeste za amere i zene, dakle upali koristi i ne brini nista, placaj 50gb ili 200gb mesecno storage i svi srecni slike se bekapuju , fejzbuk radi , instagram slika ma milina.. meni je to govno i ostajem pri tome mada moram da priznam da su ozbiljni i da imaju opet svoj cip tako da videcemo sta ce u sledecim godinama smisliti...
al sto sam sve ovo pisao je da se meni na Note9 posle vracanja u fabricko stanje posle 18 meseci koriscenja, odjednom pojavili duhovi na ekranu koji do pre 10 min dok nije formatiran nisam ni video, a nisam pio ni duvo nista.
sta znam...verovatno i samsung i iphone imaju suvise dobar hardwer pa moraju apdejtima da ga kvare da bi proizvodili nesto novo.
pozdrav,
CPU:Phenom II X4 955 @3.2
MB:Gigabyte 790 XD4
RAM: 2 X 4GB Mushkin DDR3@1600
HDD: 2x250 RAID 0 + 2X500 RAID 1 + 1TB BACKUP
VGA: ATI RADEON HD 5850 1GB
CASE: CHAMBRO SPIDER
POWER: 750 CORSAIR TRUE POWER
:)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60285. Broj poslatih odgovora: 646199.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs