Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Tips and Tricks
Kompaktna Aku busilica/set
STRANA 1 OD 1
MACHINE Kompaktna Aku busilica/set 06.01.2020. 13:39 T67259

status: user
broj poruka: 5696
Da li neko ima da preporuci neki model accu busilice koja je kompaktnih dimenzija ali da ima udarni cekic? Tipa, treba mi za po koju rubu u drvetu, metali ali i na zidu (plocice, beton, cigla) u koje bi isli tiplovi. Necu busiti rupe vecih promera recimo oko 10mm. To bih radio sa vremena na vreme dakle hobby alat a ne profi od koga se zaradjuje i zivi.


Ima li DeWalt, Bosch, Metabo...nesto takvo i posto je okvirno?

Hvala


`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 ... 06.01.2020. 17:32 #660382

status: user
broj poruka: 3347
Oko 20K ti je uglavnom jeftinije:

https://tinyurl.com/yj5to3dg

Mozda ima negde i jeftinije, ovo sam izvukao na brzaka.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vica666 acu 06.01.2020. 19:30 #660384

status: user
broj poruka: 51

Ovo je na granici tvojih potreba :

https://najpovoljnijialati.rs/shop/akumulatorski-alat/akumulatorske-busilice-srafilice/bosch-akumulatorska-vibraciona-busilica-odvrtac-solo-gsb-12v-30-06019g9102/

a odavde pa nadalje ( 18V i vise ) je moja preporuka .. naravno BOSH , METABO, MAKITA etc

https://najpovoljnijialati.rs/shop/akumulatorski-alat/akumulatorske-busilice-srafilice/einhell-akumulatorska-udarna-busilica-te-cd-18-2-li-i-brushless-solo-4513860/
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 RE: 07.01.2020. 09:55 #660397

status: user
broj poruka: 1621
Ako ti je potrebno samo povremeno, najbolje je da ne kupuješ bilo kakav aku-alat (zbog baterijа), a ako si baš zapeo, čekaj da ovako nešto ponovo bude na akciji u Lidlu:
https://www.youtube.com/watch?v=WxJKQVDtK10

To je hobi alat - dakle, nije kao plavi Bosch i bilo šta sl. ali završava posao. Ja imam nekoliko Parkside mašina i prezadovoljan sam (za neprofesionalnu upotrebu!).
Proći ćeš 3x jeftinije (konkretan primerak je bio oko 6000 RSD), a ne lošije od kineskih kopija Bosch-a i Makite, koje se kod nas prodaju + imaš garanciju 3 godine, za razliku od većine drugih...
Što se tiče kvaliteta (ako ne gledamo cenu), Metabo je možda i najbolji izbor (po pitanju korišćene tehnologije), ali samo je jedan ovlašćeni serviser u našoj lepoj zemlji, a ljudi koji tamo rade su mi rekli da preskočim Metabo zbog praktičnih razloga (ne zato što je loš ili neće da ga popravljaju, već zato što tog alata kod nas ima veoma malo, i samim tim retko delove za popravku drže na stanju pa se na iste čeka dugo vremena onda kada zatrebaju)...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Mora biti bezicna i udarna 08.01.2020. 15:00 #660421

status: user
broj poruka: 5696
Ova prva nije.

Bitno je da mogu da nabavim zamensku bateriju (isao bih na 12-18V), kapiram da one traju u proesku 3 godine, a koristio bih je za hobi ali ne bih uzimao nista nefirmirano jer za 50e gole dole nista mi ne znaci, bolje da dam 150e pa da znam sta imam nego 50e za nesto sto ne znam da li ce u svakom momentu da upali i dokle ce raditi. Video sam su Makita i Metabo cak i bolje od DeWalt.

`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 ... 08.01.2020. 22:38 #660429

status: user
broj poruka: 3347
Da je udarna - hamer, a kompaktna i na bateriju, nesto ovako bi mozda godilo:

https://tinyurl.com/yhg24bbg


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djalex Re: ... 12.01.2020. 13:27 #660464

status: user
broj poruka: 61
Jeste ovo odličan predlog i ja bi je uzeo za te pare ali mora da se naglasi da je ovo cena bez punjive baterije i punjača i kao takva se prodaje svuda. Ja bi ipak uzeo takođe Bosch PBH 2100 Re, ali na žicu za oko 90 evropskih novčanica na akciji do 13.01.2020.


Intel Xeon E5440@3,3GHz, Thermalright Venomous-X, Asus P5K Premium, Patriot Viper 4x2GB 1066MHz, Kingston SSD HyperX 3K/120G+WD Scorpio Black 750GB, Asus GTX560, SeaSonic SS-760XP, Samsung 961BF, LG Blu-ray BH16NS40

:: Da je udarna - hamer, a kompaktna i na bateriju, nesto ovako bi mozda godilo
::
:: https://tinyurl.com/yhg24bb
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tomma99 Поздрав 12.01.2020. 20:20 #660473

status: user
broj poruka: 23
Друже, основно ниси написао, или ја не видех, ценовни ранг. Ако лова није проблем, имаш на Бежанији DeWALT 18V DCD-796, то јe њихова compact, додуше само са 2Ah батеријом, 41900 дин. Као дугогодишњи корисник електро и аку алата, могу ти дати један савет, купи квалитетно, наравно ако можеш. Једном када видиш шта све може, радићеш са њом стално тј. колико има потребе. Немој се зезати, купи машину која ће прихватити све до 13mm, то до 10mm зна да зајебе. Откако сам купио аку бушилицу, електричну држим за не дај Боже, углавном је у сталку за вертикално или у сталку за шмирглање. Гађај модел са 2 батерије, наравно што већег капацитета.
А избор фирме препуштам теби. Лично, откако сам својевремено купио DeWALT циркулар (заменио дотадашњи EINHELL и у том моменту схватио значај квалитета), у задњих 15 година сам све измењао њиховим алатом, и некако увек идем на варијанту те фирме када купујем нешто. Вреди сваки динар. Лична препорука. Следећи у линији MAKITA, па MILWAKEE (ако добро написах) имаш у Радничкој када се улази од Аде са леве стране после BMW-a, евентуално HILTI, HITACHI, BOSCH, RIDGID, RUYOBI (ова два R су мало хоби мало профи, како која серија), мада и BOSCH зна да изненади у лошем смислу. BLACK & DECKER избегни ако можеш, то је постао пластиканер Ш класе.
Надам се да сам помогао бар мало. Поздрав


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Hvala narode 12.01.2020. 20:47 #660474

status: user
broj poruka: 5696
Gledam nesto sto ste predlozili recimo 12V sa 2Ah, oko 150e za masinu. Meni to zaista treba sa vremena na vreme za po koju rupu, tj. ne zivim od tog rada niti mogu da radim nesto komplikovanije i ozbiljnije, za sta bi bilo opravdano uzimati nesto skuplje od 300e, kako rekoste.

Hvala puno.


`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tonce ... 13.01.2020. 12:12 #660481

status: user
broj poruka: 408
Slucajno sad naleteo na ovo sto se pominje u temi

https://www.youtube.com/watch?v=KoZC0qhO8HU

i5 2320 3.0MHz
Gigabyte GA-Z77M-D3H
DDR3 2x4 GB Kingston Xyper 1333Mhz
Powrecolor R9 270 TurboDuo
Cooler Master 332 Elite
Logitech X-230
Philips 22`
LC Power 650W Green Power V2.3

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60282. Broj poslatih odgovora: 646160.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs