Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Laptop i Tablet PC
Lenovo IdeaPad S145 kupovina
STRANA 1 OD 1
Plamen Lenovo IdeaPad S145 kupovina 23.12.2019. 12:54 T67248

status: user
broj poruka: 2836
Doslo je vreme da se pazari laptop, ali sa skromnim budzetom do 40k.

Izbor je suzen na ovaj model S145 sa sledecim karakteristikama:
i3 8130U ili Athlon 300U
8GB DDR4
256GB SSD
Full HD ekran

Model mi na oko deluje pristojno.
S obzirom da na netu su komentari razni ali nigde ne mogu da nadjem veran opis,review, (svuda je blag) imam par pitanja.
Kakav je model sam po sebi, da li je solidna kupovina za kucnu varijantu, kakav mu je ekran (da nije neki krs sa losim osvetljenjem), i u globalu kako su se pokazali lenovo laptopov entry level-a?

ako postoji bolja kupovina predlozite.

Takodje se lomim da li mozda da napravim pc konfiguraciju, nesto tipa i3-9100f, 8GB DDR4, R580, SSD 256GB... u kombinaciji sa dell/HP IPS 24`, mada vise mi odgovara trenutno laptop, jedino ako bas ne moze pristojna masina da se nadje za navedeni novac.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Jamire Ja sa razocaran 24.12.2019. 12:04 #660227

status: user
broj poruka: 1066
Sto se tice laptopova karakteristika i same optimizacije. i3 za nijansu bolje radi od obicnog nekih jefitnije pentiuma ili celerona. Vec i sama otpimizacija tih postojecih ssd uzas su. Normalan laptop pristojih performansi da bude nema ispod 100000. Za te pare ces da sklopis biranu masinu. Da ne pricamo o samom izdrizljvoscu laptopova.
Jedino ako neces da ga koristis u poslovne svrhe pa ti ni za sta drugo ne treba pc sem da ga koristis u pokretu.
Ako ides idi na neki i5 ali quad core da bude ili na Ryzen 5.
Ostalo je bacanje para.


AMD FX-8320, 4300 MHz (21.5 x 200)
Cooler Master 212 EVO
Motherboard MSI 990FXA-GD80
Kingston HyperX Blue 12gb 1600
MSI GeForce GTX 1660 ARMOR 6G OC
SSD OCZ Agility 3 60gb
1.5 WD+500gb WD
Chiftec CX-05B-B
Chiftec 850 Nitr

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Frantic84 ... 24.12.2019. 13:46 #660228

status: user
broj poruka: 587
@Jamire: Molim te da nam prvo kazes koji Lenovo laptop imas?
@Plamen: Imam Lenovo V130 sa N4000 i Intel SSD-om i mogu da ti kazem da sam ga kupio na brzinu (najjeftiniji u tom trenutku, a da ima SSD) ,jer mi je hitno trebao za pisanje nekih projekata. Dakle kupljen je samo za net i office. Sve sto mogu da ti kazem da sam iznenadjen koliko lepo radi! Ovo sranjce od CPU-a moze da pokrene 4K@60fps sa YT u full screen-u bez problema...
Kvalitet izrade je bzvz, ali za 28k nisam nista drugo ni ocekivao. Tu mislim na plastiku i teksture na istoj, jer je meka i lako se grebe... Tastatura je dobra, kao i touchpad...
Stvari koje su me prijatno iznenadile za u cenu su displej, zvucnici i baterija...
Sada mogu samo da pretpostavljam da je S145 bolji po pitanju same izrade, jer je i skuplji... Sto se performansi tice, za to se ne bih brinuo da sam na tvom mestu... Radio sam par dana i na jednom Lenovo lapu slicne specifikacije onome sto ti trazis i bio sam odusevljen i radom i izradom... Vrlo moguce daje S145 i bio u pitanju...
Eto tako... :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Jamire Re: ... 25.12.2019. 15:08 #660242

status: user
broj poruka: 1066
Trenutno imam Asus laptop i koristim ga samo zbog posla i teran.
Ali radi u firmi za prodaju racunarske opreme i servis racunara i racunarske opreme. Bukvalno dnevno mi prodje kroz sake 4-5 laptopova sto novih sto polovnih u serivisu. Prodvali smo od najskupljih dopo 3000-4000 eura do laptopove o po 240e. Ne pricam napameti ne pricam za lenovo pricam za sve proizvodjace laptpova. Kod svih je isto stanje. Nekad kada bi uzeo laptop (2-3 godine) i5 znacajno je odskakao od npr citog pentijuma quad core dok sada ni nema tolike razlike. Jer su sve ujebali sa turbo boost koji bi trebao da radi od 1.6ghz do 4.2ghz. Ali on u 90% slucjava radi na ispod 2Ghz. Zbog toga sam i coveku napisao bez nekig i5 sa quad core ili ryzen 5 ili7 nebi kupovao ni pod razno za kucnu upotrebu.
I neznam za sta si ti kkoristio ti taj laptop. Ako koristio za gledanje filmova ili neke prezentacije. Rekao sam da nema toliko razlike izmedju Pentiuma i i3 cak se pri radu standarnog korisnika ni ne primecuje neka razlika i da je mozda kupovina i3 najlosija kupovina za ulozeni novac!

AMD FX-8320, 4300 MHz (21.5 x 200)
Cooler Master 212 EVO
Motherboard MSI 990FXA-GD80
Kingston HyperX Blue 12gb 1600
MSI GeForce GTX 1660 ARMOR 6G OC
SSD OCZ Agility 3 60gb
1.5 WD+500gb WD
Chiftec CX-05B-B
Chiftec 850 Nitr

:: @Jamire: Molim te da nam prvo kazes koji Lenovo laptop imas
:: @Plamen: Imam Lenovo V130 sa N4000 i Intel SSD-om i mogu da ti kazem da sam ga kupio na brzinu (najjeftiniji u tom trenutku, a da ima SSD) ,jer mi je hitno trebao za pisanje nekih projekata. Dakle kupljen je samo za net i office. Sve sto mogu da ti kazem da sam iznenadjen koliko lepo radi! Ovo sranjce od CPU-a moze da pokrene 4K@60fps sa YT u full screen-u bez problema..
:: Kvalitet izrade je bzvz, ali za 28k nisam nista drugo ni ocekivao. Tu mislim na plastiku i teksture na istoj, jer je meka i lako se grebe... Tastatura je dobra, kao i touchpad..
:: Stvari koje su me prijatno iznenadile za u cenu su displej, zvucnici i baterija..
:: Sada mogu samo da pretpostavljam da je S145 bolji po pitanju same izrade, jer je i skuplji... Sto se performansi tice, za to se ne bih brinuo da sam na tvom mestu... Radio sam par dana i na jednom Lenovo lapu slicne specifikacije onome sto ti trazis i bio sam odusevljen i radom i izradom... Vrlo moguce daje S145 i bio u pitanju..
:: Eto tako... :
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Frantic84 @Jamire 26.12.2019. 00:19 #660254

status: user
broj poruka: 587
Brate, izvini ako je moj ton bio malo cudan, nije mi bila namera da te uvredim.
Svi tvoji stavovi su potpuno ispravni. Ja sam lap uzeo za net i office i za to super zavrsava posao... Cinjenica je da tek sa boljim i5 ili Ryzen 5 ili 7 tek vidis razliku... Sva ova boranija sa Celeron, Pentium i i3 procesorima je gotovo istih performansi u nekom realnom kucnom radu...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Jamire Re: @Jamire 26.12.2019. 10:56 #660260

status: user
broj poruka: 1066
Sve je ok.
Nego
`Takodje se lomim da li mozda da napravim pc konfiguraciju, nesto tipa i3-9100f, 8GB DDR4, R580, SSD 256GB... u kombinaciji sa dell/HP IPS 24`, mada vise mi odgovara trenutno laptop, jedino ako bas ne moze pristojna masina da se nadje za navedeni novac.`
Cisto zbog ovog sto je napisao covek. Jer cim uzima RX580 vervatno planira nesto da radi na njemu.

AMD FX-8320, 4300 MHz (21.5 x 200)
Cooler Master 212 EVO
Motherboard MSI 990FXA-GD80
Kingston HyperX Blue 12gb 1600
MSI GeForce GTX 1660 ARMOR 6G OC
SSD OCZ Agility 3 60gb
1.5 WD+500gb WD
Chiftec CX-05B-B
Chiftec 850 Nitr

:: Brate, izvini ako je moj ton bio malo cudan, nije mi bila namera da te uvredim
:: Svi tvoji stavovi su potpuno ispravni. Ja sam lap uzeo za net i office i za to super zavrsava posao... Cinjenica je da tek sa boljim i5 ili Ryzen 5 ili 7 tek vidis razliku... Sva ova boranija sa Celeron, Pentium i i3 procesorima je gotovo istih performansi u nekom realnom kucnom radu..
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ Re 26.12.2019. 20:51 #660262

status: user
broj poruka: 3000
Za tu cifru, ja bih sastavljao konfu.

I uzeo Ryzen-a umesto i3.

Budget verzija:
Ryzen 1600, 8/16gb ram, a320 ploca ako neces overclock i jaci cpu i ovaj gpu koji si predlozio. Mislim da je na duze staze isplativije od intela. Ako se nategnes za jos para, mozes da ides na bolju ploci ili jaci cpu

Ako ces da samo gledas filmove/office/net isao bih na laptop za tu cifru.

Koliko sam video laptopovi sa amd cpu imaju malo bolju grafiku u toj cenovnoj grupi, ali su energetski mnogo manje efikasni.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Plamen ree 28.12.2019. 22:47 #660283

status: user
broj poruka: 2836
Velika nedoumica oko kupovine...

Laptop trenutno izlazi oko 300e ,a PC koji je u opticaju 400e,
Ryzen 1600
AsRock B450
Geil 8GB 2666MHz
SSD m.2 240GB pitanje koji(ili Biosta A100 240GB)
kuciste nadjeno za 2.5K (corsair)
napajanje (LC power 550W imam ga vec)
RX 570 / RX 580 potrazicu polovnu, budzet mi je oko 50-60e za graficku
monitor HP Monitor 3WL44AA 21,5` / IPS, Dell Monitor SE2219H, 21,5`, IPS ili ako se naidje na akciju isti samo 24`

Jedino sto moze da bude presudan faktor jeste da jeste cena, u slucaju da snize laptop za jos nekih 30-50e u toku praznika.
Koliko sam skapirao iz vasih odgovora nije Lenovo S145 los laptop, sto mi je bitno, vrv bi neko napisao da je imao negativno iskustvo.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60285. Broj poslatih odgovora: 646199.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs