Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
mts optika ili ostati na SBB-u?
STRANA 1 OD 2  
phoboskv mts optika ili ostati na SBB-u? 08.12.2019. 14:01 T67216

status: user
broj poruka: 939
Istekao mi je ugovor sa SBB-om, Trio-gold paket, 3890 din mesecno, 150/10 i td. U stanu mi je mts razvukao optiku (50% stanara zgrade je pristalo) i nude mi cak 10 meseci za dinar. Inace, mesecno bih placao 3200-3800din u zavisnosti od paketa, dobio bih brzi net, slabiju ponudu HD kanala u odnosu na SBB i naravno nema N1, gde jedino, doduse povremeno, i pogledam vesti i po koju emisiju.

Glavno pitanje za sve one koji imaju mts optiku: Da li ste zadovoljni stabilnoscu, protokom, pingom?

Do sada sam bio zadovoljan sa SBB-om, stabilno je bilo, uz vrlo retke prekide, full brzina koju sam i potpisao i ping 8-10ms, sto je sasvim ok. Bezobrazni su postali sa ovim eon paketima. Digli cene, a starim korisnicima ne daju promo period za 1din, vec samo novim.

Dakle, da li vredi mts optika? Osim toga sto gubim veci broj HD kanala, sportklub i N1, sve ostalo je na strani mts-a... na papiru naravno. Zato i pitam da li ovde ima korisnika optike i kako su zadovoljni.



Tell the Spartans, stranger passing by,
that here obedient to their laws we lie

`I`m the best there is at what I do, but what I do isn`t very nice`
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shkomi Pitanje 08.12.2019. 16:44 #659943

status: user
broj poruka: 841
Da li si razmatrao da uz optiku nakacis i fiksni telefon i mobilne pa da bude neki veci popst a da kod SBBa uzmes EON TV
I onda imas i Arenu i SK i N1 i Utisak Nedelje

Samo da li se matematika uklapa?



https://www.youtube.com/watch?v=m6kFCNsnQpQ

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Ranije sam imao 100/10, sada imam 50/8, par milisekundi. 08.12.2019. 18:07 #659945

status: user
broj poruka: 4227
Nemam primedbi. Za više od godinu dana bilo je par puta problem koji je rešen u roku od jednog dana ili kraće.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
phoboskv Re: Pitanje 08.12.2019. 21:33 #659946

status: user
broj poruka: 939
Mobilni ne, jer sam kod Telenora i ne bih menjao. Fiksni mi ne treba, ali zbog drugih pogodnosti trio paketa sam ga uzimao. A da uzmem i MTS i eon, to mi je ipak previše. Ne bih placao više od 4000 din pretplatu. Toliko je srednji eon paket.

@vladarko

Hvala na informaciji. Hteo sam da čujem iz prve ruke kako radi MTS optika i da li je stabilno.


Tell the Spartans, stranger passing by,
that here obedient to their laws we lie

`I`m the best there is at what I do, but what I do isn`t very nice`


:: Da li si razmatrao da uz optiku nakacis i fiksni telefon i mobilne pa da bude neki veci popst a da kod SBBa uzmes EON T
:: I onda imas i Arenu i SK i N1 i Utisak Nedelj
::
:: Samo da li se matematika uklapa
::
::
::
:: https://www.youtube.com/watch?v=m6kFCNsnQp
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Ja razmisljam o MTS oprici... 08.12.2019. 22:26 #659948

status: user
broj poruka: 7761
Iskreno N1 ne gledam (bas kao ni RTS) tako da mi to ne bi bila negativa...
Jedino sto bi mi sa SBB-a nedostajalo je SK... mada su u poslednje vreme poceli opasno da smaraju sa gringo sportovima...

ALI zato MTS BOX 4 plavi ima net 200/80 gde je ova druga brojka misaona imenica za SBB i pravi je game changer za korisnike koji bi da rade od kuce a kojih je svakim danom sve vise i vise...

A cena je kod MTS-a povoljnija od onoga sto trenutno koristim od SBB-a Trio Gold Extra...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Hvala, @Mali Abner 08.12.2019. 22:44 #659950

status: user
broj poruka: 4227
Da nisi pisao o ovom paketu ne bih video da imaju nove uslove i da paket koji trenutno koristim (BOX4 Crveni) mogu da nadogradim sa 50/8 na 100/20 !

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DarkDawn re 09.12.2019. 13:27 #659954

status: user
broj poruka: 697
https://www.speedtest.net/result/8837159952.png

Ja sam nedavno presao sa sbb-a na mts i za sad nije bilo nikakvih prekida i slicno. TV radi solidno, ja ga ni ne gledam nesto ali mi devojka stalno premotava serije neke i gleda i nema primedbi. Net radi super, jedino mi se desava da kad mi npr radi torrent i skida velikom brzinom i upalim youtube u isto vreme resetuje mi se ruter... i onda mu treba 20ak sekundi da krene opet. Deluje mi da sam dobio falican ruter, al nisam imao vremena da zivkam da se zalim da vidim tacno do cega je.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
phoboskv ... 10.12.2019. 01:07 #659961

status: user
broj poruka: 939
Bliži sam da predjem na tamnu stranu (Telekom). Za 100 din manje imam skoro 3 puta veći dl, 15 puta veći upload I 3 puta manji ping. Nesto manje HD kanala i to je to. Plus imam HBO paket u toj ceni, a kod sbba HBO promo 12 meseci. Plus mi je MTS terenski radnik obećao 8 ili 10 meseci za dinar.

Izgleda da ću posle 20ak godina otići od sbb-a


Tell the Spartans, stranger passing by,
that here obedient to their laws we lie

`I`m the best there is at what I do, but what I do isn`t very nice`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 10.12.2019. 01:59 #659963

status: user
broj poruka: 4739

@vladarko

Koliko HD kanala imaš u crvenom box-u 4 i koji su? Nesto im se slučajno ili namerno ne slažu podaci, te 2 te 17...
Ako te ne mrzi.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Predrag55 Nadam se da nije Off topic 10.12.2019. 08:01 #659965

status: user
broj poruka: 261
Istu dilemu imam ovih dana ali razmišljam i o Orion TV.
Ima li neko iskustva, imam njihovu optiku na 10 metara od ulaza.
Paketi su bez telefona što mi odgovara jer se pokazalo da su ti internet telefoni s****e.
MTS paketi su svi sa telefonom.
Osim toga klasičan telefon je uvek dobar bekap.
Jedino mi je sumnjiv spisak kanala (Pink+, Disney...)
Dobija se i Android Box, ne znam da li je otključan za Kodi itd.




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: Nadam se da nije Off topic 10.12.2019. 09:32 #659967

status: user
broj poruka: 1620
Od njih ti ništa ne treba kao bekap, niti bilo šta drugo... samo to ću reći.


:: Istu dilemu imam ovih dana ali razmišljam i o Orion TV
:: Ima li neko iskustva, imam njihovu optiku na 10 metara od ulaza
:: Paketi su bez telefona što mi odgovara jer se pokazalo da su ti internet telefoni s****e
:: MTS paketi su svi sa telefonom
:: Osim toga klasičan telefon je uvek dobar bekap
:: Jedino mi je sumnjiv spisak kanala (Pink+, Disney...
:: Dobija se i Android Box, ne znam da li je otključan za Kodi itd.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
phoboskv ... 10.12.2019. 11:36 #659968

status: user
broj poruka: 939
Upravo pozvao terenskog radnika mts-a, koji mi je pre mesec dana ponudio cak 10 meseci za dinar. Ponuda je i sada ista, plus imam 15 dana fore da odustanem i raskinem ugovor, ako ne budem zadovoljan. 400/160 paket, uz max tv paket (hbo+) i fiksni (koji mi ne treba). Sve to za 3899 din, na 2 godine, uz prvih 10 meseci za 1 din.



Tell the Spartans, stranger passing by,
that here obedient to their laws we lie

`I`m the best there is at what I do, but what I do isn`t very nice`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: ... 10.12.2019. 11:51 #659969

status: user
broj poruka: 9369
Ako ni nije kasno, nisi zakljucio ugovor, trazi im 12 meseci po 1 dinar. Mog druga su smarali da predje sa SBB kod njih i isto mu nudili prvo 6 meseci, on rekao hocu ako mi date 12 meseci i oni su mu glatko dali i dosli odmah sutra da mu ugrade.
Znaci spremni su na sve samo da uzmu korisnike SBBu.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: Upravo pozvao terenskog radnika mts-a, koji mi je pre mesec dana ponudio cak 10 meseci za dinar. Ponuda je i sada ista, plus imam 15 dana fore da odustanem i raskinem ugovor, ako ne budem zadovoljan. 400/160 paket, uz max tv paket (hbo+) i fiksni (koji mi ne treba). Sve to za 3899 din, na 2 godine, uz prvih 10 meseci za 1 din.
::
::
::
:: Tell the Spartans, stranger passing by
:: that here obedient to their laws we li
::
:: `I`m the best there is at what I do, but what I do isn`t very nice`
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko @alrad 10.12.2019. 16:56 #659975

status: user
broj poruka: 4227
Ne mrzi me i pogledaću kasnije, pa ću napisati. Ali se bojim da je odgovor 0, jer mislim da se hd kanali dodatno plaćaju, a na to se nisam pretplatio.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 10.12.2019. 17:17 #659979

status: user
broj poruka: 4739

Pa, pazi, ne znam, zapravo tamo piše:

START TV PAKET
Preko 140+ TV kanala
Pauziraj
Video klub: Arena SPORT, Disney OD, AXN Now, Exit, RTS (28 HD kanala) **


A kad klikneš dole na `odaberi paket`, onda ovo:

Preko 140+ TV kanla (17 HD), Dodatni STB uređaj, Video klub: Arena SPORT, Disney OD, AXN Now, Exit, RTS, Pauziraj TV


Jbmlg. Profi, pošteno, precizno.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
aco Re 10.12.2019. 20:32 #659984

status: user
broj poruka: 2788
Da li mts ima neki svoj servis kao Eon kod SBBa?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
EREMIC MTS ili SBB 10.12.2019. 20:52 #659985

status: user
broj poruka: 168

Vidi ovako. Za 3100 dinara imas eon ful duo paket kod SBBa. Dakle nije 4000. protok 150/8 ili 10 nisam siguran.Sigurnu tehnicku podrsku(sto je nsjvaznije reklamacije se resava u roku od 24 sata) MTS jeste optika ali je tehnicka podrska ispod svakog kriterijuma. A ako imas eon instaliraj kodi pa gledaj i arenu

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 ... 10.12.2019. 20:55 #659986

status: user
broj poruka: 3342
Gde ti vide 3100??? Taj paket je 4000.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Evo, sada, precizno: 10.12.2019. 20:59 #659987

status: user
broj poruka: 4227
1. Nemam crveni, nego plavi box!

2. Nemam nijedan HD kanal, jer nisam doplatio za HD.

3. Televizor nam uglavnom služi kao displej, a gledamo serije i filmove HBO-on-demand.

4. U ponudii je, barem kod mene, ukupno 35 HD kanala (3xHBO, 2xCinemax i 5xArena Sport).

Pozdrav!

Vlada
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
phoboskv Re: MTS ili SBB 10.12.2019. 21:29 #659989

status: user
broj poruka: 939
Eon full duo je 3599din I internet do 100 Mbps. Ne znam odakle tebi one informacije, ali definitivno nisu tačne. A što se tiče tehničke podrške, tu sbb-u skidam kapu. Preko 20 godina sam kod njih i svaki problem su rešavali u najkraćem roku.

@vmarc
Jbg, već su pustili u proceduru za 10 meseci po dinar. Nije ni to loše.

Nije valjda da je MTS toliko los što se tiče podrške, servisa?



Tell the Spartans, stranger passing by,
that here obedient to their laws we lie

`I`m the best there is at what I do, but what I do isn`t very nice`


::
:: Vidi ovako. Za 3100 dinara imas eon ful duo paket kod SBBa. Dakle nije 4000. protok 150/8 ili 10 nisam siguran.Sigurnu tehnicku podrsku(sto je nsjvaznije reklamacije se resava u roku od 24 sata) MTS jeste optika ali je tehnicka podrska ispod svakog kriterijuma. A ako imas eon instaliraj kodi pa gledaj i aren
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Re: MTS ili SBB 10.12.2019. 22:07 #659990

status: user
broj poruka: 9369
Ja sam u MTSu za 10 godina imao 4-5 reklamacija i sve su odradjene u maksimalno brzom roku, u dan-dva. Poslednja reklamacija je bila pre neke 2 nedelje, asfaltirali su ulicu napredno, pa su iscupali kablove.
Prijavio sam kvar oko 21h, i to preko govornog automata (smorio se ziv, eko’ ovi ce da postupe po nalogu nikad), kad oni sutra u 10 ujutru kod mene, rese problem i u 12 radi net i tel.
Popravili su se veoma, sto se mog iskustva tice, ni malo nisu losi. Cak mislim da su neuporedivo bolji od sbba, sto se tice reklamacija na terenu.
S druge strane, moj brat ih je zvao za cloud server servis... kakve su oni njemu nebuloze ispricali, on je hteo da se ispovraca.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: Eon full duo je 3599din I internet do 100 Mbps. Ne znam odakle tebi one informacije, ali definitivno nisu tačne. A što se tiče tehničke podrške, tu sbb-u skidam kapu. Preko 20 godina sam kod njih i svaki problem su rešavali u najkraćem roku.
::
:: @vmar
:: Jbg, već su pustili u proceduru za 10 meseci po dinar. Nije ni to loše
::
:: Nije valjda da je MTS toliko los što se tiče podrške, servisa
::
::
::
:: Tell the Spartans, stranger passing by
:: that here obedient to their laws we li
::
:: `I`m the best there is at what I do, but what I do isn`t very nice`
::
::
:: ::
:: :: Vidi ovako. Za 3100 dinara imas eon ful duo paket kod SBBa. Dakle nije 4000. protok 150/8 ili 10 nisam siguran.Sigurnu tehnicku podrsku(sto je nsjvaznije reklamacije se resava u roku od 24 sata) MTS jeste optika ali je tehnicka podrska ispod svakog kriterijuma. A ako imas eon instaliraj kodi pa gledaj i aren
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko @alrad 11.12.2019. 23:11 #660014

status: user
broj poruka: 4227
Oni imaju ukupno 28 hd kanala, ali su u tom Start paketu tih 17, ako sam dobro razumeo.

Sad sam proveravao: ako bih uzeo isto što imam sada (BOX4 plavi + HBO+ i gledajunazad) to bi me mesečno koštalo 150 RSD više nego inače.

+150 RSD = 4x brži download, 6x brži upload, užasno više interneta na mobilnom, hd kanali (sada su uključeni u cenu), 2x dodatni stb (koji je dž dok traje ugovorna obaveza)...

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: @alrad 12.12.2019. 09:57 #660019

status: user
broj poruka: 1620
Sve stoji, osim stavke vezane za mobilni internet... džaba ti velika količina podataka na raspolaganju za prenos kad nema brzine kojom bi ti to bilo isporučeno. Često mi nije trebala brzina, već stabilnost da obavim običan (ili video) poziv, ali toga nigde +pokrivenost signalom u centru Beograda smeće čim se zavučeš negde (garaža, suteren veće zgrade itd.).
Kao, pokrivenost svuda H+ i sl., međutim nenormalno sporo u odnosu na Vip gde sam sada, pa i Telenor... mogu ljudi da ih pljuju koliko hoće, ali net im odlično šljaka, za razliku od mts-a. Čak i moji matorci su ovo primetili kad sam ih prebacio u Vip, što samo potvrđuje činjenicu da je danas na mobilnom većini važniji internet nego konvencionalni poziv i SMS.
Meni, lično, zvanične izjave i objave Ratel-a da `Mts ima najbolju pokrivenost 4G signalom` apsolutno ništa ne znače kada sam u praksi osetio upravo suprotno od toga.

Ako ima onih koji se ne slažu sa mnom, drago mi je zbog toga, samo nemojte pričati ako ste privrženi jednom, a niste probali ostale provajdere. Ja samo iznosim lično iskustvo, a probao sam sva 3 na duže staze...

Jedino gde mi je Mts mobilni internet bio bolji od drugih, su Mtel roming paketi u CG i BiH - net nenormalno brzo radi i prilično je stabilan (+cena za neograničenu količinu podataka za prenos je smešna). Ali to je par puta godišnje pa onda koristim neke pripejd kartice za te svrhe...

::
:: +150 RSD = 4x brži download, 6x brži upload, užasno više interneta na mobilnom, hd kanali (sada su uključeni u cenu), 2x dodatni stb (koji je dž dok traje ugovorna obaveza)..


Pitanje:
Da li i Mts ima neku opciju gledanja online i preko Android aplikacije (kao što je to Eon na SBB-u)?
Neretko pustim nešto da se vrti na multimediji u autu pa me interesuje...
Do sada se uopšte nisam informisao o njima u smislu TV-a, ali negde na leto prelazim u drugi stan pa bi ih uzeo u razmatranje (u slučaju da u međuvremenu nađem nekog ko bi koristio njihov mobilni kroz moj Box paket ).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Jamire Re: mts optika ili ostati na SBB-u? 12.12.2019. 13:59 #660025

status: user
broj poruka: 1066
Sve zavis od delova grada i od korisnika do korisnika.
Sto se tice optike, optika je optika ali ja to neveruje da ce da radi kako treba jel 50mb optika je smesna, bolje reci uas.
MTS Kanali sem Arena su uzas. Imas 3-4 HD kanala sve ostlao je sranje sto se tice slike. PLus oni koriste internet za TV.
SBB 150/10 za istu sumu novca (meni radi ok), Imas 56 hd kanala bolji izbor programa.
Ali opet kazem sve zavisi delova grada i od korisnika do korisnika.
Plus SBB sad ima 5G wifi rutere i brzi je prtok dok mts koristi i dalje one stare krseve od rutera.
EON je sto se mene licno tice vrh sad mozda ce neko reci drugacije.

https://sbb.rs/eon-paketi/eon-duo-paketi
mts
https://mts.rs/Privatni/BOX/BOX-4/FIKSNA-NET-TV-MOB

AMD FX-8320, 4300 MHz (21.5 x 200)
Cooler Master 212 EVO
Motherboard MSI 990FXA-GD80
Kingston HyperX Blue 12gb 1600
MSI GeForce GTX 1660 ARMOR 6G OC
SSD OCZ Agility 3 60gb
1.5 WD+500gb WD
Chiftec CX-05B-B
Chiftec 850 Nitr

:: Istekao mi je ugovor sa SBB-om, Trio-gold paket, 3890 din mesecno, 150/10 i td. U stanu mi je mts razvukao optiku (50% stanara zgrade je pristalo) i nude mi cak 10 meseci za dinar. Inace, mesecno bih placao 3200-3800din u zavisnosti od paketa, dobio bih brzi net, slabiju ponudu HD kanala u odnosu na SBB i naravno nema N1, gde jedino, doduse povremeno, i pogledam vesti i po koju emisiju.
::
:: Glavno pitanje za sve one koji imaju mts optiku: Da li ste zadovoljni stabilnoscu, protokom, pingom
::
:: Do sada sam bio zadovoljan sa SBB-om, stabilno je bilo, uz vrlo retke prekide, full brzina koju sam i potpisao i ping 8-10ms, sto je sasvim ok. Bezobrazni su postali sa ovim eon paketima. Digli cene, a starim korisnicima ne daju promo period za 1din, vec samo novim.
::
:: Dakle, da li vredi mts optika? Osim toga sto gubim veci broj HD kanala, sportklub i N1, sve ostalo je na strani mts-a... na papiru naravno. Zato i pitam da li ovde ima korisnika optike i kako su zadovoljni.
::
::
::
:: Tell the Spartans, stranger passing by
:: that here obedient to their laws we li
::
:: `I`m the best there is at what I do, but what I do isn`t very nice`
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: Re: @alrad 12.12.2019. 18:46 #660030

status: user
broj poruka: 4227
@luja-88

https://mts.rs/Privatni/Televizija/MTS-TV-GO/Vec-koristim-mts-TV
https://mts.rs/Privatni/Televizija/MTS-TV-GO/Nisam-korisnik-mts-TV

EDIT:
Potpisali novi ugovor sa mts. Kada smo došli do kuće, istog trenutka (nakon restarta rutera i iptv) internet skočio na 200/80 (u praksi 200/75), a hd kanali (ne svi) otključani.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gang1978 Ja .... 13.12.2019. 21:03 #660043

status: user
broj poruka: 1661
...sam osudjen na SBB i samo zbog toga sto MTS niti bilo koji drugi operater nema mrezu u Batajnici moram da cutim.
Istog momenta kad prva optika prodje imam da se nakacim.
Ovi iz SBB su opasno bezobrazni sa cenama i brzinom jebenog neta.
Preskupi su, prespori su (pogotovo upload koji je u danasnje vreme najpotrebniji kod SBB je blago recno katastrofalno mali).

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs