Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Tržište
Garancija-radnja ili proizvodjač?
STRANA 1 OD 1
SPAKLIEY Garancija-radnja ili proizvodjač? 28.12.2016. 01:09 T64359

status: user
broj poruka: 239
Pozdrav,

Skoro sam kupio polovan SSD (Intel 330/240gb), i dobio od bivšeg vlasnika domaću pisanu garanciju i fiskalni (poznata radnja koja počinje na E). S tim u vezi, Intel daje garanciju 5god, i lepo piše na garanciji 60meseci, što mu dođe negde sredina 2018 (toliko je ostalo).

Ali, pogledam ja na Intelov sajt i tamo piše da je garancija istekla u maju ovde godine (kucao sam serijski broj sa SSD-a). E sad se pitam, koja informacija je ispravna tj da li mi važi garancija?
Može li radnja da stavi dužu garanciju od samog proizvođača kao u ovom slučaju?
SSD radi fino, al bolje da budem siguran.

Hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb Moraces da proveris sa njima 28.12.2016. 01:38 #628574

status: user
broj poruka: 6875
Koliko vidim na sajtu stoji da daju 36 meseci garancije na Intel SSD-ove.. A opet ako ti lepo pise 60 meseci proveri i zahtevaj da ispostuju sta je napisano, ako bude problema(sto me uopste ne bi iznenadilo, s`obzirom sa kim (ces) imas(imati) posla).



Dete Partizana


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Postoje razne vrste garancija 28.12.2016. 02:11 #628576

status: user
broj poruka: 4228
HP, na primer, tj distributer, daje godinu dana za poslovne korisnike (štampači, MF uređaji, grafičke karte), a dve godine garancije za fizička lica.

Takođe, garanciju ti daje i prodavac. Sve zavisi gde ćeš ostvarivati svoje pravo: u prodavnici ili u ovlašćenom servisu.

Zakonski je dve godine. Asus daje 3 godine. Prodavac bi trebalo da da minimum dve godine.

Postoji i lifetime warranty koja podrazumeva ostvarivu garanciju dok traje proizvodni i servisni vek uređaja, a ne doživotnu garanciju koja je ukinuta još u vreme Pantelije Topalovića.

Baš juče sam instalirao sistem na Lenovo laptopu. Vlasnica je kupila ganc nov uređaj. Lenovo Center daje informaciju da je uređaj moguće popravljati za dž još 517 dana. Koliko će vlasnica moći da ostvari to svoje pravo? Još 728 dana, po zakonu ove države. To je njeno pravo.

EDIT: Nisam baš shvatio: tebi .mm. daje 2 godine, a Intel 5 godina? Mislim da je slična stvar i sa Kingston fleš memorijama. U tom slučaju (što i radim) čuvam ambalažu - kartončić na kome piše serijski broj fleš memorije i da je garancija 60 meseci kao i fiskalni račun sa datumom kupovine i nazivom prodajnog mesta.

Pozdrav!

Vlada
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
codeus ... 28.12.2016. 07:21 #628583

status: user
broj poruka: 4054


proizvodjacka garancija pocinje od dana proizvodnje uredjaja i nista nemoze biti preko nje , nemas garanciju !
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC 28.12.2016. 08:07 #628585

status: user
broj poruka: 9395
Garanciju imas onoliku koliko ti pise na overenom garantnom listu a ona ne moze biti kraca od dve godine.

Trgovac ti ne moze dati garanciju kracu od dve godine ali i je ne mora dati ni duzu od dve godine iako proizvodjac nudi duzu garanciju.

Apple uredjaji imaju internacionalnu garanciju 1 godinu. Medjutim, u Evropi je obavezna garancija dve godine, pa drugu godinu pokriva distributer o svom trosku. Zato su u tim zemljama Apple uredjaji skuplji.

Isto tako vazi i u suprotnom smeru. Ukoliko proizvodjac nudi duzu garanciju nego prodavac, onda mozes pokusati kod da reklamiras kod predstavnika, ako postoji...

Dakle, to sto pise na Intelovom sajtu, zaboravi.

macOS Sierra
What can your Mac do now? Just ask.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60285. Broj poslatih odgovora: 646199.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs