Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
Good guy Microsoft
STRANA 1 OD 1
krkub Good guy Microsoft 18.03.2015. 18:08 T60796

status: user
broj poruka: 1006
Besplatan upgrade na Win10, čak i na piratske verzije OS-a.

http://goo.gl/4HGvHQ

To nam daje, a šta traži... Hm.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 18.03.2015. 19:43 #587685

status: user
broj poruka: 3104


http://i0.kym-cdn.com/entries/icons/original/000/016/301/icon.png
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 18.03.2015. 22:36 #587711

status: user
broj poruka: 1992
ma srculenca, setili se posle 30-tak godina da daju nesto `free`. Mada ni kod babe nema dzabe. Nesto ce sigurno revolucionarno podvaliti u ovom najnovijem izdanju windouza sa aspekta monitoringa i `bezbednosti` svojih korisnika.

Videli da jabucari daju free os x pa se bacili na imitaciju. Sram ih bilo, uopste nisu `originalni` :)...
________________________
Fiat justitia ruat caelum

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ meni jedna stvar nije jasna. 18.03.2015. 23:36 #587715

status: user
broj poruka: 2998
Kazu upgrade je besplatan godinu dana od izlaska windowsa. Ok, ali sta to tacno znaci?

Izadje windows, uradim upgrade i dobijem legalan sistem. Da li sada dobijam i serijski broj koji ce vaziti trajno ili posle 13 meseci kada mi recimo padne sistem mora da se kupuje novi windows ako zelim da nastavim da ga koristim?

Ili ce registracija biti vezana za microsoft nalog?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zerocool55 Re: meni jedna stvar nije jasna. 18.03.2015. 23:56 #587716

status: user
broj poruka: 1130
A ti ne znas da reinstaliras windows ako se to desi? .)


:: Kazu upgrade je besplatan godinu dana od izlaska windowsa. Ok, ali sta to tacno znaci
::
:: Izadje windows, uradim upgrade i dobijem legalan sistem. Da li sada dobijam i serijski broj koji ce vaziti trajno ili posle 13 meseci kada mi recimo padne sistem mora da se kupuje novi windows ako zelim da nastavim da ga koristim
::
:: Ili ce registracija biti vezana za microsoft nalog?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 19.03.2015. 01:20 #587721

status: user
broj poruka: 3104

@zero

Cenim da ce biti vezan nekako za konstantnu konekciju sa MS tako da reinstalacija, a ni promena kalendara nece znaciti ako on proveri sa kalendarom na MS serveru.

Ima nacina vec sada da se to zaobidje ali kao sto je Micika rekao `Nesto ce sigurno revolucionarno podvaliti`. Sad i mene zanima sta ce da urade i koliko ce da nas boli.

PS imam Windows Phone i vec mi se povraca koliko se mesaju u privatnost. Vec mi pokupili sve brojeve telefona i okacili na skype bez da sam imao mogucnost da odbijem :\

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ nije stvar u tome znam li da instaliram ili ne 19.03.2015. 02:06 #587731

status: user
broj poruka: 2998
Ms kaze da ce win 10 biti dostupan besplatno kao upgrade sa w 7,8,8.1 godinu dana od izlaska windowsa 10. Ono sto mene zanima je da li ce to stvarno biti besplatno, u smislu da se prilikom apgrejda dobija serijski broj ili licenca i da li sa tim posle mogu da uradim instalaciju od nule ako\kada mi sistem padne ili cu onda biti primoran da uzmem legalan ili izleceni win da bi reinstalirao isti.

Hocu reci, mislim da je prica malo komplikovanija od one koja se servira po sajtovima.

Tako da - besplatni upgrade ili besplatni os? Ima li neko informaciju?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
liman Ko je lud 19.03.2015. 08:38 #587738

status: user
broj poruka: 808
da sebi trajno uskrati
ogroman izvor prihoda?

Turbofolk will die very soon...!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ E bas o tome pricam! 19.03.2015. 09:55 #587741

status: user
broj poruka: 2998
Nije MS toliko dobar da svima da basplatno.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 19.03.2015. 10:18 #587745

status: user
broj poruka: 4227
Microsoft je oduvijek bio lopovska firma, a zašto bi nešto dali besplatno, sami razmislite.
A za JovanaZ ne daju besplatnu licencu, nego samo free upgrade.

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
codeus ... 19.03.2015. 10:59 #587750

status: user
broj poruka: 4054

nema nista free na zapadu, iza svega stoji neko sranje .. npr kad vide koliko nas je na piratskoj verziji ima da popusimo tuzbe preko ove usrane drzave i njene dupeulizicke vlade


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peki22 re 19.03.2015. 11:31 #587752

status: user
broj poruka: 2936
Isto ce da bude kao i Skype na XP-u.Neki zesci zajeb je u pitanju.




M Power-3770k-Beast 16GB-Hyper X 120GB-7970 BE-Nitro 850W-H 100


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
krkub Pitanje sigurnosti? 19.03.2015. 11:47 #587754

status: user
broj poruka: 1006
``Ono što Microsoft od vas traži da prihvatite je do sada nezabeleženo u istoriji IT industrije. Tako se otvoreno kaže da će Microsoft prikupljati podatke o vama, vašim uređajima, programima, odnosno mreži koju koristite. Tu će se naći vaše ime i prezime, email adresa, pregled otvaranih datoteka i posećenih sajtova, spisak načinjenih poziva mobilnim telefonom, sadržaj SMS-ova, podaci sa senzora, način konfigurisanja i upotrebe programa... Ako vam ovo nije bilo dovoljno da se naježite ima još! Microsoft će, takođe, koristiti i vaš glas ako ga slučajno upotrebite u slučaju speech-to-text sintetiziranja, izvršiće sakupljanja ukucanih slova sa tastature – kao da je u pitanju najperfidniji spyware, sa primesama key loggera. Da li će kompanija iz Redmonda ove podatke da iskoristi, kako kaže, za postizanje bolje kompatibilnosti i već pouzdanosti, bolje predikcije unosa teksta i kvalitetnijeg sintetizovanja govora, ostavljamo vama da zaključite. Tek, ako hoćete da se bakćete sa novom verzijom Windowsa na SVE OVO morate da pristanete. Prvi legalizovan „nadgledač” udaljenih mašina i to u realnom vremenu i sa vašim odobrenjem.``

( izvor: http://www.sk.co.rs/2014/11/sktr01.html )
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rynskelath Evo odgovora na sva pitanja :S 19.03.2015. 12:43 #587758

status: user
broj poruka: 484

http://tinyurl.com/m374du7

Cpu: Intel Q6600 @2.4Ghz @1066Mhz
CpuCooler: Cooler Master GeminII
MB: AsRock G41M-VS3
Ram: 4Gb Kingston DDR3 @1333
GPU: Msi HD 6850 OC 1gb/ddr5
Case: Chieftec
Mis: Genius Gila
Tastatura: Logitech K350
ViewSonic 24` 1920x1080

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 19.03.2015. 13:17 #587761

status: user
broj poruka: 3104


Sad mi je lakse :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 Re: Pitanje sigurnosti? 19.03.2015. 16:28 #587798

status: user
broj poruka: 1992
I dan danas koristim Windows XP i koristicu ga narednih 30 god. Tako da sva ta nova `FENSI` izdanja ce samo proci probnu fazu i nista vise. Naravno bez Interneta, of course.

Sto se spijuniranja tice, krivi su ljudi sami i prica `a sta se ja tu pitam`. Treba glasati svojim parama i otvarati oci drugima. Ko preferira slepilo, nema mu pomoci i zasluzuje sve sto sledi. Kako rece jedan od americkih velikana, Tomas Dzeferson:

`Ako ljudi misle da mogu biti neuki i slobodni ocekivace sto nikad nije bilo i nikad nece biti` :)...
________________________
Fiat justitia ruat caelum

:: ``Ono što Microsoft od vas traži da prihvatite je do sada nezabeleženo u istoriji IT industrije. Tako se otvoreno kaže da će Microsoft prikupljati podatke o vama, vašim uređajima, programima, odnosno mreži koju koristite. Tu će se naći vaše ime i prezime, email adresa, pregled otvaranih datoteka i posećenih sajtova, spisak načinjenih poziva mobilnim telefonom, sadržaj SMS-ova, podaci sa senzora, način konfigurisanja i upotrebe programa... Ako vam ovo nije bilo dovoljno da se naježite ima još! Microsoft će, takođe, koristiti i vaš glas ako ga slučajno upotrebite u slučaju speech-to-text sintetiziranja, izvršiće sakupljanja ukucanih slova sa tastature – kao da je u pitanju najperfidniji spyware, sa primesama key loggera. Da li će kompanija iz Redmonda ove podatke da iskoristi, kako kaže, za postizanje bolje kompatibilnosti i već pouzdanosti, bolje predikcije unosa teksta i kvalitetnijeg sintetizovanja govora, ostavljamo vama da zaključite. Tek, ako hoćete da se bakćete sa novom verzijom Windowsa na SVE OVO morate da pristanete. Prvi legalizovan „nadgledač” udaljenih mašina i to u realnom vremenu i sa vašim odobrenjem.`
::
:: ( izvor: http://www.sk.co.rs/2014/11/sktr01.html )
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Nema ništa od toga 19.03.2015. 22:12 #587869

status: user
broj poruka: 1328
Samo kažu da će moći da se instalira preko nelegalne 7mice ali će i 10ka da ostane nelegalna. Znači ništa od takve `legalizacije`.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646116.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs