Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Igrački rekviziti i konzole
Trustmaster Ferrari F430 Force Feedback
STRANA 1 OD 2  
Equinoxe Trustmaster Ferrari F430 Force Feedback 02.03.2011. 21:57 T34173

status: user
broj poruka: 12056

Kao ljubitelj simulacija vožnji i Ferrari brand-a, odlučio sam da se častim volanom, a ovaj kad sam video, nije bilo dileme....posle jedno nedelju dana kopanja i istraživanja

http://img98.imageshack.us/img98/8711/img0555t.jpg
http://img851.imageshack.us/img851/9580/img0551e.jpg
http://img215.imageshack.us/img215/3206/imag0012pb.jpg
http://img10.imageshack.us/img10/5596/imag0011wl.jpg
http://img42.imageshack.us/img42/1518/imag0010x.jpg
http://img843.imageshack.us/img843/3373/imag0009j.jpg
http://img17.imageshack.us/img17/7991/imag0008nn.jpg

Kao što vidite, pedale menjača, gasa i kočnice su metalne. Kvalitet izrade je odličan za cca 13k dinara, okretanje 270 stepeni, meni dovoljno.

Ovo je Control Panel:
http://img402.imageshack.us/img402/8094/sshot2ao.jpg
http://img39.imageshack.us/img39/5613/sshot1a.jpg

Probao sam ga u sledećim igrama:
DiRT 2, TDU 1 i 2, NFS Shift, Ferrari Virtual Race, GRID, F1 2010, rFactor i Burnout Paradise. Radi kao bombonica, naravno uz probu i nameštanje osetljivosti, deadzone-a i osa u igrama, jer naravno, nisu sve iste i nemaju isto odrađen Feedback, osetljivost itd.

GRID, 2010 i TDU 1....fenomenalno iskustvo sa ovim volanom.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
OCz re 02.03.2011. 22:28 #301261

status: user
broj poruka: 2900
Moram prizati da zaista mnogo dobro izgleda

Vise ni ne bih mogao da kazem posto sam se igrao sa volanom mozda 2 puta kod nekih drugara i to je to. Takodje se ni sam ne igram nesto preterano ..


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Erestun re 02.03.2011. 22:35 #301272

status: user
broj poruka: 1797
Voznja na volanu je jako lepo iskustvo...tek tada vidis koliko je bezveze igrati na tast/gamepad....
__________________________________________________________
Velg Bort Livet

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: re 02.03.2011. 22:36 #301273

status: user
broj poruka: 12056

Apsolutno. Potenciometar je zakon.

:: Voznja na volanu je jako lepo iskustvo...tek tada vidis koliko je bezveze igrati na tast/gamepad...
:: _________________________________________________________
:: Velg Bort Livet
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
BassivitY Odlično volanče 02.03.2011. 22:49 #301279

status: user
broj poruka: 911
Stvarno izgleda super a bogami odma se vidi da nije pravljen od recikliranog kartona.

TDU 1 ...fenomenalna igra uz volan ...moja omiljena.

Uživancija



- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
CARPE DIEM

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Snoopy- Bas izgleda kvalitetno 02.03.2011. 22:52 #301283

status: user
broj poruka: 6083
Me likes the wheel, too :)

Mis`im, pozovi nekad da te isprasim u LFSpeedu u nekom driftu :)
Jes da sam samo jednom, dvaput igrao na drugovom volanu, ali mi je dobro islo :)

LG 42LD420, Athlon II x4 630, Asus M4A87TD/USB3, Kingston HyperX 2x2Gb DDR3 1600 cl9 Black Limited Edition, Gigabyte HD6870, SpinPoint F3 1tb, WD5000AAKS 500gb, Chieftec GPS-550AB-A 550W, NZXT Apollo

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bosh ee 02.03.2011. 22:54 #301284

status: user
broj poruka: 1332
ljudi da ne otvaram temu...pozajmio sam od gruga volan i ajde da probam i ne radi kako treba...upalim grid sam ide u rikverc...onda sam malo skrece u levo...jace u levo skrece nego u desno...jel znate kako bi to mogao da namestim???drajvere sam skino i instaliro...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: Bas izgleda kvalitetno 02.03.2011. 23:21 #301296

status: user
broj poruka: 12056

Ijaooooooo Live For Speed, pa što odma ne reče....

:: Me likes the wheel, too :
::
:: Mis`im, pozovi nekad da te isprasim u LFSpeedu u nekom driftu :
:: Jes da sam samo jednom, dvaput igrao na drugovom volanu, ali mi je dobro islo :
::
:: LG 42LD420, Athlon II x4 630, Asus M4A87TD/USB3, Kingston HyperX 2x2Gb DDR3 1600 cl9 Black Limited Edition, Gigabyte HD6870, SpinPoint F3 1tb, WD5000AAKS 500gb, Chieftec GPS-550AB-A 550W, NZXT Apoll
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
repsi re 03.03.2011. 00:55 #301345

status: user
broj poruka: 1276
stvarno fino izgleda, bas me zanima kakav je kvalitet kad se drzi u ruci i koliko je solid odradjen. LFS obavezno.. to ti je bolje od svega nabrojanog (aj i f1 je okej) imas trial verziju za dz da skines.. meni jako jako lepo radi FFB na LFS-u uz odgovarajuca podesavanja koja sam skinuo sa neta. E sad nisam znao da si ljubitelj voznji toliki iako znam da volish top gear kao i ja.. preporucio bih ti od srca da probas iRacing simulaciju! Ne znam koliko ozbiljno sve shvatas ali to je po meni najbolja simulacija ikada opravljena i stalno je patchuju i tako dalje.. tesko da ce ista prici 2 klase ispod toga u narednom periodu. Fora je samo sto treba stvarno imati srce za takvu simulaciju (stvarno voleti i zeleti), posvetiti jedno fino parce vremena za vezbu i para kolko tolko (monthly sub + staze/auta), ali je zadovoljstvo zagarantovano! Ako te zanima mogu ti sve detaljnije opisati i uvesti te u taj svet malo bolje.. ja evo vozim vec 20 dana i neverujem koliko je extra sim odradjen! :)

edit: zaboravio sam da nadodam da Lewis Hamilton i Heikki Kovalainen voze iRacing isto (ne cesto ali voze). Mnogi ce reci da to nisu oni ali jesu, postoje dokazi.. Zanimljivo je bilo kada je Hamilton usao na stazu Lime Rock u f1 autu i oladio sve za 1.5 sekunde po krugu sto je nenormalno nesto jer je staza vrlo kratka i nema puno mesta za pravljenje tolike razlike u vremenu po krugu (a ima geekova koji vec 3 godine voze svaki dan i vezbaju bar 10 sati dnevno) sto jednostavno govori koliko je realno odradjeno... pogledaj i na youtube-u Greger Huttu sta je uradio sa iRacingom.. Jos jako puno pravih vozaca gp2 serije,nascara i slicno voze iRacing u slobodno vreme, medju njima bi naveo i Richarda Towlera chiju sam trku preksinoc gledao Live preko stream-a sa komentatorima i sve u fullu..
http://members.iracing.com/membersite/member/EventResult.do?&subsessionid=2994808&custid=60271

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni Re: re 03.03.2011. 01:09 #301351

status: user
broj poruka: 4506
svaka cast za volan, vrh je...zanima me gde si ga uzeo ?


a ti repsi cuti bre vise zivota ti ..nemoj da me palis, samo jos da se navucem na ovo pa da kupujem volan i igru.......koliko je pretplata ?

I7 2600 + TX3 + P67 C43
8gb Ripler 1600 cl6
5850 OC edition 1 gb
Samsung F4 raid 0 + F1 1TB
Xonar D2 + Creative Inspire T6100
Raven RV01 + Arkangel 850w
VX 2450-led

MacBook Air 13.3`

Ajd uzdravlje

:: stvarno fino izgleda, bas me zanima kakav je kvalitet kad se drzi u ruci i koliko je solid odradjen. LFS obavezno.. to ti je bolje od svega nabrojanog (aj i f1 je okej) imas trial verziju za dz da skines.. meni jako jako lepo radi FFB na LFS-u uz odgovarajuca podesavanja koja sam skinuo sa neta. E sad nisam znao da si ljubitelj voznji toliki iako znam da volish top gear kao i ja.. preporucio bih ti od srca da probas iRacing simulaciju! Ne znam koliko ozbiljno sve shvatas ali to je po meni najbolja simulacija ikada opravljena i stalno je patchuju i tako dalje.. tesko da ce ista prici 2 klase ispod toga u narednom periodu. Fora je samo sto treba stvarno imati srce za takvu simulaciju (stvarno voleti i zeleti), posvetiti jedno fino parce vremena za vezbu i para kolko tolko (monthly sub + staze/auta), ali je zadovoljstvo zagarantovano! Ako te zanima mogu ti sve detaljnije opisati i uvesti te u taj svet malo bolje.. ja evo vozim vec 20 dana i neverujem koliko je extra sim odradjen! :
::
:: edit: zaboravio sam da nadodam da Lewis Hamilton i Heikki Kovalainen voze iRacing isto (ne cesto ali voze). Mnogi ce reci da to nisu oni ali jesu, postoje dokazi.. Zanimljivo je bilo kada je Hamilton usao na stazu Lime Rock u f1 autu i oladio sve za 1.5 sekunde po krugu sto je nenormalno nesto jer je staza vrlo kratka i nema puno mesta za pravljenje tolike razlike u vremenu po krugu (a ima geekova koji vec 3 godine voze svaki dan i vezbaju bar 10 sati dnevno) sto jednostavno govori koliko je realno odradjeno... pogledaj i na youtube-u Greger Huttu sta je uradio sa iRacingom.. Jos jako puno pravih vozaca gp2 serije,nascara i slicno voze iRacing u slobodno vreme, medju njima bi naveo i Richarda Towlera chiju sam trku preksinoc gledao Live preko stream-a sa komentatorima i sve u fullu.
:: http://members.iracing.com/membersite/member/EventResult.do?&subsessionid=2994808&custid=6027
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: 03.03.2011. 01:14 #301354

status: user
broj poruka: 12056

@repsi
Skida se iRacing. Hvala na preporuci.

@Ognjeni
http://www.computerlandgames.rs/volani-c23-pl1-list.htm


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Snoopy- Re: Re: Bas izgleda kvalitetno 03.03.2011. 01:19 #301360

status: user
broj poruka: 6083
JBg, ja ga sad ne igram jer je budjavo na gamepadu iako koristim analog. Volan je volan. Ako neko izgugla u nekoj radnji force EX za oko 4500 soma nek se javi. Ja sam nasao u nekoj radnji ad Kxxxx nesto i zvao i ne zna dal ce da imaju opet. Jbg, ne da mi se..

LG 42LD420, Athlon II x4 630, Asus M4A87TD/USB3, Kingston HyperX 2x2Gb DDR3 1600 cl9 Black Limited Edition, Gigabyte HD6870, SpinPoint F3 1tb, WD5000AAKS 500gb, Chieftec GPS-550AB-A 550W, NZXT Apollo

::
:: Ijaooooooo Live For Speed, pa što odma ne reče...
::
:: :: Me likes the wheel, too :
:: ::
:: :: Mis`im, pozovi nekad da te isprasim u LFSpeedu u nekom driftu :
:: :: Jes da sam samo jednom, dvaput igrao na drugovom volanu, ali mi je dobro islo :
:: ::
:: :: LG 42LD420, Athlon II x4 630, Asus M4A87TD/USB3, Kingston HyperX 2x2Gb DDR3 1600 cl9 Black Limited Edition, Gigabyte HD6870, SpinPoint F3 1tb, WD5000AAKS 500gb, Chieftec GPS-550AB-A 550W, NZXT Apoll
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
repsi re 03.03.2011. 01:20 #301361

status: user
broj poruka: 1276
svaki ljubitelj voznji koji ovo propusti je napravio veliku gresku u zivotu :) haha stvarno zvucim ko da me placaju po slovu... bar da...
Preduhitrio si me Ognjeni, isao je edit2 :) , nisam napomenuo da su apsolutno sve staze laserski skenirane i potpuno su autenticne stvarnima.. svako malo stizu nove staze, tj ljudi salju ekipe na nove staze da skeniraju kako skupe para... tako npr sada dolaze Suzuka, Oulton Park, Oran Park, Zolder i jos 3 neke ovalne koje me ne interesuju uopste... ne postoji AI driveri nego samo se igra online, postoje admini koji nadgledaju trke/kvalifikacije/time triale i slicno i koji imaju pravo da te banuju ako napravis neke katastrofalne greske tj uznemiravas konstantno drivere i tako... ne izvinis se kulturno posle neke greske i slicno..
o ovom simu bi stvarno mogao pricati do nakosutra.. sve sto vas interesuje pitajte..
sto se tice mesecnog placanja, izadje oko 12 eura otprilike ako ces svakog meseca... ako ces uzeti vise odjednom izadje te nesto jeftinije (slicno kao wow ako si igrao mozda).. isto tako postoje neki promo kodovi, npr za takve kao ti koji nisu sigurno ali bi probali mozes za 12$ dobiti 1+ 2 free meseca testiranja i kasnije mozes produziti naravno ako ti se svidi.. postoje i ostali promo kodovi/paketi u kojima dobijes neka kola recimo (sa kojima npr planiras da vozis u buducnosti sezone) + staze... ja sam npr uzeo account + 1 year sub + Silverstone + Zandvoort za mislim 55e ako se ne varam... a kada bi uzimao samo godisnju pretplatu izasla bi me oko 100tinjak eura... i tako.. uvek ima nekih promo codova... ako nekog interesuje detaljnije i ostali promo kodovi vrlo rado cu pomoci :)

edit: sorry bax sto ti spamujem temu :s
e da, u mx5 cup-u je Nvidia glavni sponzor trenutno i najboljih ne znam koliko dobijaju kao nagrade: gtx 570,580, 3d ocale i asus 3d monitore.. eto malo da povezem ovaj pc forum sa temom :) postoje i ozbiljnije sezone gde je intel recimo sponzor i tu su nagrade u vrednosti od 26k $ (star mazda auto) + ima f1 sto je mislim jos vise para itd itd, nisam toliko u toku jer sam daleko daleko od toga... :D
Ako mislis da skines iRacing preko torrenta ili slicno mislim da ti se ne isplati jer sam cuo da su ocajne verzije, ali probaj.. ili si mozda povukao okidac i prikljucio se zajednici ?! :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe @repsi 03.03.2011. 01:34 #301374

status: user
broj poruka: 12056

To što ti pišeš je daleko od spamovanja jer je sve manje više vezano za tematiku.

Našao sam neki izdeljeni paket od 1.8GB. Videćemo.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
repsi re 03.03.2011. 01:48 #301376

status: user
broj poruka: 1276
znam ali ono ipak je tema vezana za volan a ja tu parlam o nekoj tamo igrici.. tj simulaciji :)
evo nesto od promo codova, stvarno je affordable:

3 months for 12 $US : PR-2FREE
Regular retail price:
Discount: (60 %)

PR-FIVEDOLLAR - 1 Month for

iRacing community mi se jako svidja jer ima previse dobrih ljudi koji ti zele pomoci u svakom pogledu kako na stazi tako i na forumu koji je isto tako odlican..(ali mu ne mozete pristupiti dok niste member).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ElitePro Koji bre volani to ne treba kupovati traje 2 meseca i da ga bacis 03.03.2011. 05:14 #301387

status: user
broj poruka: 305
Bolje da si keca kupio za 300eura duze bi ti trajao pa da se vozis stvarno, a ne ovako ko dilea da sedis kuci u stolici i okreces volan to ako ti bude trajalo duze od 6 meseci ako aktivno igras svaka cast! uvek pocne nesto da drka da se kvari kod Logitech-a i G25 i G27 koji su 350e kvalitet izrade koza sve oko volana, metalne papucice sve ok al unutra brate kad ga otvoris ono govno obicno nije to napravljeno da traje a posebno za drivere koji bi vozili to ne 15min nego po ceo dan, onda Fantec onaj Porsche GT2 volani brzo se kvare svi ti volani ne kvalitetno skroz naprave samo da privuku narod kao dobar volan a kada ga koristis malo duze sve pocne da zvecka , krcka, otkazuje... to su moja iskustva sa volanima, tako da to ne treba kupovati ako ne zelis da se nerviras, pogledajte samo po forumima koliko se ljudi zali na volane generalno , korisnici na logitech forumu na youtube kucajte samo da vidite koliko gresaka ima to je strasno trebali bi da zatvore fabriku! Taj volan mora da se podmazuje da ima hladjenje da se hlade ti motori prilikom duzeg koriscenja da ne odu elektormotori, meni su na 2 logitecha volana prvo rikne menjac, pa zamenim pa na drugom opet menjac pa levi motor posto ih ima dva, pa mosfet na ploci.

p.s. Ako si ljubitelj pravih simulacija

Live For Speed

I niista vise ne moze da prismirdi LFSU jeste da grafika nije nalickana ali je zato simulacija u fullu dobar je i GTR, rFactor njesra, TDU Arkada obicna ova dvojka samo su kola uradili lepse inace grafika slicna kao u kecu!

Nek ti traje taj volan 100 godina da ga ne ureknem ja slucajno, al iz iskustva ti pricam da je to sve ziv kurac pozdrav!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe @ElitePro 03.03.2011. 09:10 #301397

status: user
broj poruka: 12056

Ne znam čemu negativnost. Kola imam, dozvolu imam. Ljudima traju volani tipa Genius koji su znatno lošije mehanički urađeni po nekoliko godina. Divljak nisam i obzirom da tehniku svojim parama plaćam, trudim se da je čuvam.

Tih 350e koje pominješ su daleko od 130 koliko sam moj platio sa kojim sam sasvim zadovoljan. Nikad ne vozim više od sat-dva. Čisto kao razonoda i opuštanje, a za to mi ne pada na pamet da platim koliko košta prosečan računar. Naročito što ni jedan nije replika F430 volana. Ni ovog ne bi uzeo da nije F430 volan. Čekao sam ga dugo, naručio pre nego što je stigao.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
repsi @ElitePro 03.03.2011. 14:14 #301457

status: user
broj poruka: 1276
Stvarno ne vidim cemu takav stav.. nije mi jasno zasto si ti kupio g25 ili g27 ? da bi glumio dileu u sobi malo ?
moram da priznam da stvarno ne znam sta si ti radio onda tom tvom g25/g27 volanu ako je poceo da zvecka i krcka..
Ne mozes i ne treba generalizovati kvarove na takvim uredjajima jer je nacin upravljanja njima jako raznolik..nije ni cudo sto crkavaju..naravno da ima dosta problema, ali isto tako znam massu ljudi kojima g25 radi vec 2-3 godine dnevno bar 3-4 sata voznje i nikad nisu ni stucnuli.. u ostalom imam garanciju na svoj volan 2 godine tako da ne vidim razlog za brigu i smatram da ono sto nudi g27 za pare koje sam dao vredi i vise od toga!
99% ljudi razmislja kao i ti i ja to razumem jer su veoma ograniceni u smislu ljubavi i strasti prema ovom sportu... meni iskreno nije fora da se vozikam sa kecom po gradu do 50 km/h (nekome mozda jeste u to ne ulazim), ali daj malo razmisli (citaj proguglaj) koliko ti treba para da bi vozio skip barbera recimo na Road Atlanti ili na Laguni Seci?? A da ne pricamo o celoj sezoni i intenzivnim bavljenjem tim sportom.. ne vidim cemu osudjivanje coveka za smrdljivih 150 ili 400 eura? ako neko nesto voli i u mogucnosti je da to sebi priusti, to treba i da ucini i da uziva u tome.. stavi malo racunicu na papir pa razmisli..
LFS - je po meni dosta okej odradjena simulacija ali ljubitelj sam realnosti pa prema tome otpada u startu jer znamo da su sva kola virtuelna kao i svaka staza u tom simu.. tire wearing je dosta lose odradjen u lfs-u, nema razlike kada se menja setup auta nema nikakvih efekata na tire wear..staze su potpuno ravne (glupost), a online voznja je uzas uzasa.. ajmo vozit - ja cu te u svakoj krivini okrenut i meni ce biti fun dok ces ti verovatno rasklimavati svoj pokojni g25/7, mozda je upravo to razlog silnih kvarova volana... toga u iRacing-u nema, vidi se da ne mozes povuci apsolutno nikakvu paralelu jer iskustva sa istim nemas..
ne napadam te, ne zelim svadju ili bilo sta slicno, samo diskutujemo i ja se kao sto vidis ne slazem sa tvojim stavom, verovatno se ni ti neces sloziti sa mojim ali zato je tu forum da razmenjujemo misljenja.

@bax jes probao?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Scyter Re: 03.03.2011. 14:19 #301460

status: user
broj poruka: 8138
@Equinoxe:
Pametna investicija. Jeste da kosta, ali veruj mi, posle nekog vremena ce ti se isplatiti.

Ja vec dugo vremena vozim na volanu, ne mogu da smislim tastaturu, previse je jadno. Na volanu i losa arkada deluje dobro


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ElitePro :) 03.03.2011. 15:53 #301500

status: user
broj poruka: 305
Kakve veze ima volan sa pravim automobilom???? obicna glupost ni taj ffb nisu uradili kako treba ti kada prelazis preko rupa-neravnina sa automobilom jer ti se trese volan? ili automobil koji nema abs nabodes mu kocnicu blokiraju upravljacki tockovi i sada bi trebalo da teze okreces volan levo-desno a na kompjuterskom volanu se lako okrecu smesno, ja sam se lozio jedno vreme na to zato sam i kupio Logitech volan jer je najbolji od svih al nema to veze sa real! Bacanje para , ja sam tako kao ti mislio ranije mocno je vozis ovo ono al to je sranje sve na kraju vidis da si bacio pare da to nema veze sa voznjom pravog automobila igracka obicna daleko od simulacije! kakav crni iRacing nema sve to veze sa realnoscu, smesno!

http://www.youtube.com/watch?v=8beiRg7HRZ8


Hahaha

A na Genius kako se vec zove i ostale kante sto ti imaju po 2-3 godine tu se posebno oseti simulacija

Start engine? Traction Control, CST, Race sta je to jbt? kao upalis TC da ti ne proklizava stolica ili Stavis na Race da spustis solicu za 10cm nize koja glupost jbt kao vozis Ferrarija ... xD meni je ovo vise nego smesno
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
repsi (: 03.03.2011. 17:01 #301518

status: user
broj poruka: 1276
volan nema nikakve veze sa pravim automobilom to je jasno... ali mi nije jasno zasto ti onda pominjes pravi automobil u temi o volanu?

Naravno da FFB nije savrsen (to niko nikad nije ni rekao) niti da postoji savrsena simulacija.. postoje samo stvarno jako dobre simulacije i one malo manje dobre simulacije/igrice. FFB je osmisljen da sto je vise moguce, docara realnost ponasanja samog auta na stazi. Ne znam kakva je situacija kod tebe, ali ja dok vozim pravi auto i naletim npr desnim prednjim tockom na ciglu ili bankinu ili bilo sta, volan mi se smota u desno.. nesto slicno se desava i u simulaciji konkretno mislim na iRacing. Isto tako kada naskocis na kocnicu u autu koji nema ABS ne treba da bude jako tesko okretati volan nego samo za nijansu teze ali ne i tesko - to je upravo slucaj i u iRacing-u.. (zavisi i od tipa guma koje su na autu).
Logitech volani nisu najbolji.
Nisi mi najjasniji kad govoris prvo da je LFS full dobar, da je prava simulacija i da nista ne moze prici toj simulaciji koliko je dobra, a u sledecem svom postu govoris kako je to sve smece i da nema nikakve veze sa realnoscu?
Isto tako nisam te bas izvalio koji ti je cilj tvog postovanja? Da ubedis coveka da je bacio 130e ili mene ?
Tvoje razmisljanje me navodi na ovako nesto: Danas sam uzeo i7-980X i ne mogu da verujem koje je to smece od procesora... pa prosli i5-2500k mi je bacao isti fps u svim igricama a za ovog sam dao 800 eura vise i opet sve isto... Znaci preporucujem svima da se klone ovog procesora u najsirem mogucem luku jer je krntija, smece, nj3sra, ocaj zivi, cak mi negde baca i manji fps od i5-2500k sto znaci da je daleko bolja kupovina i5!!
Imao si volan i nisi ga koristio u tome za sta je namenjen nego si vozio neke druge simulacije koje su znatno losije i govoris kako odredjeni proizvod nevalja, a sa druge strane jos i govoris kako je najbolji na svetu, zanimljivo!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ElitePro volan 03.03.2011. 17:37 #301535

status: user
broj poruka: 305

Logitech G25 je klasa za te vase volane smesno porediti e sad ti na osnovu mog iskustva sa logitechom uporedi taj tvoj koje je to tek onda sranje sto se tice simulacija LFS jeste najvernije odradjeno al ni to nema veze sa pravim kolima. Igrao sam sve zive simulacije tako da znam sta govorim.
i5 nemoze da prismrdi i7 980x smesno porediti...

uzivaj u svom Ferrariju necu vise nista da pisem posto me ocigledno ne razumes ili ne zelis.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Erestun re 03.03.2011. 19:09 #301585

status: user
broj poruka: 1797
Zainteresovan sam takodje za iRacing, imam momo i rado bih vozikao sa vama x)
Ajde repsi pojasni malo, koliko vidim 2 meseca su besplatna?

@Epro, ti i jesi tako isfrustriran jer si bacio 350 evra na volan koji si pokvario. Sto kaze bax, placa svojom kintom pa i cuva to sto kupi. Evo meni momo radi savrseno vec godinu i kusur...
__________________________________________________________
Velg Bort Livet

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
repsi @Ere 03.03.2011. 19:58 #301610

status: user
broj poruka: 1276
bilo bi super kad bi se skupila mala ekipa pa da se voza.. `dosadno` je kad si sam na stazi i ono kao vezbas..
sta te tacno interesuje? zao mi je sto nije ova tema bila pokrenut 3-4 dana pre jer je tokom celog februara bilo moguce napraviti account (1 month) za dz.. ovako trenutno postoji 1 mesec za 5$, 1 mesec + Star Mazda isto za 5$ i ima 3 meseca za 12$ to je kao platic cenu prvog meseca a dobijes 2 gratis.. to su te najjeftinije varijante da se proba sim i to.. a ima i nesto skupljih i tako dalje... mogu ti na mail poslati sve promo codove pa da vidis sta ti najvise odgovara.. bilo bi dobro da se odlucis sto pre sta bi vozio - da li bi isao na open wheelere ili na neke tipa mustang/corvette/ ford v8 i slicno.. ja sam se licno opredelio za openwheelere (a to su Skip barber, Star Mazda, tu postoje i lotus 79`, f1 auto,indy i slicno) i onda prema tome kupujem staze na kalendaru za Skip barbera recimo i tako.. svaka staza kosta od 11-14$ i svaki auto 12$ malo jeste skupo ali vredi po meni... i ne moras odma kupiti sve, mozes uzimati kako ti se cefne ali na paket od 3 item-a dobijes 10% off i na paket od 6 20% discount-a tako da ja obicno uzimam po 3, ne moram da brinem za subscription jer imam godisnju pa onda dok ne pokupujem te staze koje su mi potrebne ne razmisljam o mesecnim placanjima... uglavnom pocetak je najtezi jer moras uzeti i auto i staze (finansijski) dok je kasnije puno lakse jer nemas troskova sem mesecne pretplate..
evo sta ima od contenta:
prvo postoje Ovalne trke i Road trke i oni su potpuno podeljeni znaci mozes da vozis jedno a drugo oupste da ne vozis (tako ja radim jer su mi retardirane ovalne trke iako kazu da su zanimljive - nikad probao ni necu u bliskoj buducnosti)
staze:
http://www.iracing.com/cars-and-tracks/tracks/
auti:
http://www.iracing.com/cars-and-tracks/cars/
u SVAKOM start paketu se dobije:
http://www.iracing.com/membership/

e sad kad se pocne, prvo si rookie class (kao bez licence) trebas da poboljsas svoj safety rating + irating kako bi dobio D licence i time ti se otvorio izbor za nove aute/shampionate.. i tako imas jos C,B,A i PRO/world class licence.. online je koncipiran tako da ti ako si inace malo sporiji vozac i uzivas u tome on ce te ubacivati u trke gde su i ostatak field-a takav.. ako si agresivac sa puno prvih mesta u trci, ici ces u najjace splitove gde ce te cekati pro vozaci i samim tim dobiti kvalitetniju trku.. sve je izbalansirano kako napredujes tako dolazis u kontakt sa sve boljim vozacima i sam sim postaje sve zanimljiviji i zanimljiviji...
taj irating sto sam malocas spomenuo je upravo taj rating, kojim mestom zavrsis toliko ratinga dobijes... ako si nonstop u top 3 na cilju irating ce ti se dizati i ices u grupe sa boljim vozacima.. isto tako safety rating - postoje 3 kazne u svim oficijelnim trkama/kvalifikacijama/time trialima dok se u online practice modu ne kaznjava nista ali si duzan da se izvines ako nesto sj3bes naravno.. kazne su ovakve: 1x ako malo sidjes sa staze i tockom recimo zahvatis malo trave.. 2x ako izgubis kontrolu nad autom (okrenes se na stazi recimo), 4x ako se velikom brzinom zapucas u zid ili bilo sta slicno kao i kontakt sa drugim driverom... postoji i 0x to je light contact sa drugim driverom koji se ne boduje negativno. Tako licence rade da ti moras zadovoljiti odredjeni safety rating da bi bio promotovan tj dobio bolju licencu. Mozda sam malo nejasan ali pitajte ako nesto nije jasno..
pitajte bilo ko, bilo sta :)

edit: cak sam i Sky-a zaebo sa ovim wall of text-om :D
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ElitePro Ccc 03.03.2011. 20:04 #301614

status: user
broj poruka: 305

Neka ti radi jos 150 godina, nisam isfrustiran mogu da kupim jos 50x G27 nisam ga pokvario vec se volan sam kvari nije KVALITETAN UNUTRA RAZUMES JEL CITAS TI STA SAM PISAO GORE??? PROVERI RAZNE FORUME, YOUTUBE PA CES VIDETI I SAM DA VOLANI IMAJU GRESKU SA MENJACEM I PLOCOM UNUTAR VOLANA MOSFETI IZGORE I ELEKTROMOTOR! TO SVE FULL IZGLEDA NA OKO I DOK RADI STVARNO JE OK NAJBOLJI VOLAN ZA KOMPJUTER STO IMA DA SE KUPI O CEMU MI PRICAMO ? KOJI CRNI MOMO THRUSTMASTER I OSTALE SNJ MARKE!

Nemoj molim te da mi pricas o voznji i simulacijama ja kada sam vozio na volanu ti nisi imao kompjuter vozio sam sve zive simulacije po ceo dan i noc kako i treba, jednostavno to nije napravljeno da traje nije izdrzljivo
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Erestun re 03.03.2011. 21:45 #301642

status: user
broj poruka: 1797
Sto se nerviras?

btw, momo je logitechov model...
__________________________________________________________
Velg Bort Livet

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60283. Broj poslatih odgovora: 646180.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs