Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
[Tutorial] BOOT From USB (Windows, HB.. )
STRANA 3 OD 3
shortee hvala 23.04.2019. 19:26 #656281

status: user
broj poruka: 570
sto me pominjes i sto si oziveo temu.

dakle ja i dalje furam E2B ,easy to boot, cak i pricam sa likom koji je to izmislio i smaram ga raznim pitanjima..Elem, sad je moguce na jednom fleshu da imas i EFI i UEFi verziju w10, buduci da sam software pravi 2 particije koje se aktiviraju po potrebi u zavisnosti od toga koji je bios na masini koju instaliras..probano na mnogo masina i radi poso.. sto se tice npr klot instalacije dakle bilo koja literacija w10 ili neki hiren ili neki drugi alat za to koristim RUFUS.
ovo dole sto si pomenuo WinSetupFromUSB i to sam probao i lepo radi i non stop se razvija..
Tolko od mene.
pozdrav.
CPU:Phenom II X4 955 @3.2
MB:Gigabyte 790 XD4
RAM: 2 X 4GB Mushkin DDR3@1600
HDD: 2x250 RAID 0 + 2X500 RAID 1 + 1TB BACKUP
VGA: ATI RADEON HD 5850 1GB
CASE: CHAMBRO SPIDER
POWER: 750 CORSAIR TRUE POWER
:)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 24.04.2019. 09:55 #656290

status: user
broj poruka: 1999
jedina solucija koja provereno radi za vecinu ako ne sve scenarije, pakovanje iz originalnih programa ili gore pomenutim alatkama, a da ne s*avaju registracije (ako ih ima):

kupi jedno cirka (u mom slucaju):

12 2k microSD kartica (9x16GB, 2x32GB, 1x64GB, transcend dominira)

4 fleshke (1x8GB, 1x16GB, 1x64GB, 1x128GB)

7 card reader-a (ovi su se pokazali najbolje AM3RBKBL, AOTGMRBK)

Vanguard MMC 22 za SD, Torbica za memorijske kartice, ako negde iskopas cisto microSD torbicu tim bolje

na poledjini kasete za kartice zalepi neki samolepljivi papir imas u knjizarama koji si pre toga ispartao/napravio linije, i kako punis koju karticu dopisi sta se na kojoj nalazi, uvek ga je moguce odlepiti i nalepiti novi

fleshke i citace kartica mozes drzati u nekoj vrecici za mobilne telefone, ali prva stvar bi bila neka pernica specijalno dizajnirana za flesh-ke i kartice sa sve `lastisima` .)

p.s.
motivacioni faktor:
https://www73.zippyshare.com/v/v9ulnY4i/file.html
dok se vezba `diskutabilno gradivo`

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Ventoy 19.01.2023. 10:27 #678183

status: user
broj poruka: 18945
Јуче сам сазнао за ултимативни алат за прављење бутабилног флеша, са њим буквално можемо заборавити све претходне. Ventoy: https://www.ventoy.net/en/index.html

Ништа лакше да се направи бутабилни флеш са више система. Open-source је и може на Windows или Linux.
Само се отпакује, покрене и иде на опцију `install`, то је све. И нема прављења директоријума, па ту да се стављају .iso фајлови, већ нема ничег на флешу, само ископирате .iso фајлове на гомилу, Linux, Windows, све учитава из менија, ма врхунски.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Ventoy je ekstra 19.01.2023. 13:51 #678186

status: user
broj poruka: 1043
Davno smo ga pominjali, ti ga zezao da je Kinez haha

https://www.pcberza.rs/forum/topic.php?topid=67494&forid=23&katid=6


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Ventoy je ekstra 19.01.2023. 14:02 #678187

status: user
broj poruka: 18945
Oд тада је напредовао, сад имају сертификат :)

Веома добро су урадили, једноставност.. За разлику од рецимо rmPrep програма, за који треба курс за милијарду опција:
https://rmprepusb.com/

Оставио сам тамо коментар, али бих самог себе да демантујем, јер сам 100х форматирао флешеве, иако сам једно време направио неколико различитих са посебним системима/инсталацијама, тога сам се придржавао док први пут није затребало нешто хитно и онда сам све то пореметио..

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: Davno smo ga pominjali, ti ga zezao da je Kinez hah
::
:: https://www.pcberza.rs/forum/topic.php?topid=67494&forid=23&katid=
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: Re: Ventoy je ekstra 19.01.2023. 22:49 #678189

status: user
broj poruka: 1622
Hmm... lično, preferiram da odvojim pola dana za pripremu, ali da znam da sve to radi kako dolikuje, onda kada flešku gurnem u USB port.

Kod Ventoy-a to nije slučaj - bar ne u potpunosti.
Ako na disk smestiš dovoljan broj *.iso fajlova, pri svakom pokretanju mu treba između 5 i 10 min da ih skenira i prikaže, jer nema bazu, odnosno listu butabilnih fajlova.
U konkretnom primeru, isprobao sam 12 komada, a neki su namerno smešteni u foldere i podfoldere - ne samo u root drajva. Pored toga, na disk sam smestio i otpakovane drajvere za mrežu - ima ih skoro 10-ak GB, za šta pretpostavljam da nimalo ne pomaže skeniranju, ali to je prva stvar koja mi je potrebna nakon instalacije bilo kog sistema, pa je neizbežna.
Na kraju, tri od 12 *.iso fajlova, mi nije ni prikazao (od toga, jedan iz root-a drajva).

Što se tiče samog butovanja, bilo bi potrebno vreme da se adekvatno istestira da li se pojedini *.iso fajlovi uopšte podižu na različitim mašinama, čime se ja ne bih bavio, pošto mi se inicijalna ideja oko skeniranja ne dopada.
Npr. pokrenem neki Linux, kako bih se pozabavio particionisanjem diska, ili bekapom podataka, ili šta već treba, pa nakon restarta ponovo treba čekam da bih pokrenuo instalaciju Windows-a). U datom primeru, neko drugo rešenje bi bilo efikasnije.

Za one koji koriste samo par *.iso fajlova, a bez nekih dodatnih, koji bi napravili eventualnu pometnju pri skeniranju, ovo bi moglo da bude veoma brzo i efikasno rešenje.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Zato podigneš lajv 19.01.2023. 23:08 #678190

status: user
broj poruka: 1043
Formatiras windows particijy koju bi i upucas img deployment za max 2min posla. Restart butuje direkt samo završiš kliktanje i radi bez greške. Čak i one instalacije butovane sa USB kad zeza drajveri ili nešto, proleti lepo


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Zato podigneš lajv 19.01.2023. 23:53 #678191

status: user
broj poruka: 18945
Ништа те нисам разумео, дај напиши ко човек лепо детаљно, а не овако збрзано, само ти знаш шта је ово написано

@luja, треба наравно тестирати, ја сам пробао Linux, Windows 7, 10 i 11, видео сам да ради, даље ме не интересује.. Тј. ништа друго ми не треба. Убацио сам официјелне .iso фајлове, то треба да ради.
До сада сам користио сваки флеш засебно, баш из разлога који си навео.. Увек нека зачкољица због различитих начина бутовања и захтева.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: Formatiras windows particijy koju bi i upucas img deployment za max 2min posla. Restart butuje direkt samo završiš kliktanje i radi bez greške. Čak i one instalacije butovane sa USB kad zeza drajveri ili nešto, proleti lepo
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord otvorio sam temu 20.01.2023. 12:27 #678195

status: user
broj poruka: 1043
install windows without usb

A moze da se primeni i za ovo slicno kao ventoy

https://github.com/iidanL/InstallWindowsWithoutUSB

formatiras particiju na koju hoces da instaliras sistem

otvoris bat fajl automatski ti otvori browse for iso koji hoces da instaliras to ucita za manje od minut

onda ti kaze upisi slovo particije na koju hoces sistem i napises npr D samo d veliko malo svejedno i lupis enter. Za minut uradi image deployment i kaze reboot kad pozelis da odes u windows koji si instalirao

Ne ubacujes nista na usb, ne formatiras ne zezas se ne ides u bios tapkas boot usb nista nista, kad odes u novi sistem odaberes keyboard layout region username pass pin i to je sve.

Bukvalno dvoklik za otvaranje .bat navigacija do .iso klik za ucitavanje i slovo particije i enter i eto kraj. Za mene jednostavna metoda

A ovako npr na jednoj masini nemam problem sa ndis bug driver kad zavrsi instalaciju ili cak nece da butuje isti iso fajl koji ovako turim i sve radi bez tripovanja

Probaj eto ti 3 minuta posla samo formatiraj jednu particiju :D mozes onaj nvme od 2tb i instaliraj win7 :D


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 20.01.2023. 12:38 #678196

status: user
broj poruka: 1999
https://docdro.id/XJUSuU5

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 20.01.2023. 13:42 #678197

status: user
broj poruka: 18945
Ево, да не останем дужан: https://postimg.cc/4KS7cGfD


Имао сам и те Кингстон читаче, 3ком. су ми цркла у јако кратком периоду и онда сам престао да их купујем.. Јако су згодни, али јако лоши.. Замењени су Gembird-ом, SanDisk-oм и Lexar читачима, ни један од њих ми никад није црк`о. Lexar је убедљиво најквалитетнији, добијен уз картицу. Бели Transcend је исто крш, јако танка пластика, али бар не цркава, а и за те паре колико кошта не може да се очекује лудило.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: https://docdro.id/XJUSuU
::
:: `The aim of public education is not to spread enlightement at all. It i
:: simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level
:: to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 20.01.2023. 14:41 #678198

status: user
broj poruka: 1999
kingston, ne bih znao za crkvanje jer se i ne koriste mnogo, uglavnom AM3RBKBL u kombinaciji sa DUB-M810 ili odvojeno, rade i vise nego zadovoljavajuce, pozeljno je da card reader ima svetlosni indikator rada, ostalo je sve na boljem kabliranju i nmve za backup-e

btw
ovo ce se testirati uskoro
Max Mobile Data kabl USB Type C-C Kevlar 3029 - 100 W


`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: otvorio sam temu 20.01.2023. 21:18 #678202

status: user
broj poruka: 1622
:: formatiras particiju na koju hoces da instaliras siste

Kada ovo spominješ kao prvi korak, preskočio si krucijalni momenat, u kom bi pre formatiranja, samo možda trebalo obaviti i neke druge aktivnosti (što sam prethodno već spomenuo).

Inače, direktno pokretanje instalacije sistema sa hard diska nije nikakva novost. Tako nešto se praktikovalo još u vreme Win98... prednosti korišćenja fleš diska, uz neku od `multiboot` varijanti, su višestruke, a smatram da nema potrebe da ih sada navodim jer se inicijalna ideja ove teme vrti upravo oko toga.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 25.01.2023. 10:54 #678224

status: user
broj poruka: 1999
https://docdro.id/1625i8g

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 30.01.2023. 14:07 #678286

status: user
broj poruka: 1999
https://docdro.id/JobMB1z

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 04.02.2023. 22:52 #678402

status: user
broj poruka: 18945
Не знам како сам на тренутак могао да помислим да ово није још једно кинеско смеће:
https://mega.nz/file/np031AIC#q34tamhaHlV14JF_TzOY5i8oCZicJKVyhZh5xuq1Pvk

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Haha šta bi 04.02.2023. 23:03 #678403

status: user
broj poruka: 1043

Kako se desilo ovo? Evo koristim ga 10 dana svaki dan 3x radi kao sat

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Haha šta bi 05.02.2023. 00:51 #678411

status: user
broj poruka: 18945
Значи први пут сам га убацио да инсталирам linux, на монитору је овако бутовао.. Ћао довиђења.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

::
:: Kako se desilo ovo? Evo koristim ga 10 dana svaki dan 3x radi kao sat
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Ne znam sto 05.02.2023. 01:54 #678413

status: user
broj poruka: 1043


Ja sam install 3-4 Linux testirao radio lepo
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 3 OD 3
Broj postavljenih tema: 60283. Broj poslatih odgovora: 646184.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs