Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
ATI 6850 GPU/Memory Problems around the world!
STRANA 3 OD 3
INXS Re: Re: *-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-* 03.02.2011. 02:03 #291377

status: user
broj poruka: 482
Sreca moja onda sto sam pazario isti model grafike
Asus P5QL-PRO Intel E5200 2.5Ghz@3.00 Western Digital 640gb 2x1Gb kingston ddr2 800mhz Asus EAH 6850 Cucore

:: Da te razočaram, kartica je odlična a model je ASUS EAH6850 DC/2DIS/1GD5/V2, kao malo kvalitetnija u odnosu na prethodnu verziju koja nije imala nikakvih problema. Malo sam je klokovao, GPU na 900 MHz a memoriju na 1100 MHz sa standardnih 790/1000 bez podizanja napona i u FurMarku posle pola sata temperatura nije prešla 65 C sa ventilatorom na 33% dok u mirovanju iznosi oko 34 C sa ventilatorom na 20%, naravno ventilator je na auto, da ne pominjem da je kartica praktično nečujna. Igre lete, čuveni Crysis radi, prolazi još čuveniji Crysis benchmark tako da sam prezadovoljan. Pozdrav i laku noć, ako sad budeš mogao da spavaš
::
:: ::
:: :: Tooo Predesedniče........obor
:: :: aaaaaa Crvendać tata02 je baš juče kupio takvu kartic
:: :: papa ... tat
:: ::
:: :: nego Predsedniče niste komentarisali MILF Bičerku
:: ::
:: :: http://www.pcberza.rs/forum/topic.php?topid=33196&forid=12&katid=
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gliga79 Re: *-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-* 03.02.2011. 02:33 #291385

status: user
broj poruka: 4641
Ne razumem ovo radovanje tudjoj nesreci !!!
Ako mislis da si daleko od ovakve situacije, ja cu da te razuverim. Vrlo si blizu a sa takvim ponasanjem pretendujes da prodjes jos gore. Tada ce da se setis i videces sta znace negativne frekvencije koje saljes .)
Ja sam na prvom mestu izneo problem ne da bi blatio AMD ili sl. vec da pomognem ljudima i da ih usmerim na neki nacin. Da izbegnu situaciju sa kojom niko ne zeli da se susretne. Nista bolja varijanta nije sa GF 100(465), meni je radila 15 min. i crkla.
Dobro je sto je crkla:)
Ono je tipican primer karte koju ne treba kupovati !

::
:: Tooo Predesedniče........obor
:: aaaaaa Crvendać tata02 je baš juče kupio takvu kartic
:: papa ... tat
::
:: nego Predsedniče niste komentarisali MILF Bičerku
::
:: http://www.pcberza.rs/forum/topic.php?topid=33196&forid=12&katid=
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 Molim razjasnite 03.02.2011. 09:12 #291408

status: user
broj poruka: 6088
Voleo bih da mi određeni pojedinci (a oni će se prepoznati lako) objasne kako je to OK kad Intel i nVidia prave škart proizvode, a nije OK kad to uradi AMD.
Škart je škart, pa ko da ga pravio. Međutim, izgleda da nije tako.


AMD Phenom II X3 720BE @3,4GHz, OCZ Vendetta 2, Gigabyte GA-MA790X-UD3P, Kingston HyperX 2×2GB 1066MHz, F3 HD502HJ, F4EG HD204UI, WD5000AAKS, Gigabyte HD4870 1GB, Samsung 2232BW, CM 690 II Advanced, Chieftec CFT-650-14CS



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
TheBear Re: Re: Re: *-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-* 03.02.2011. 09:43 #291413

status: user
broj poruka: 6502
Sky Fire izmislja:

`Naime problem je u samoj arhitekturi GPU-a tj komunikaciji izmedju GPU-a i memorije sto dovodi do nestabilnosti karte,pucanja u 3D rezimu rada i nemogucnost popravke iste.
Precizirano od strane AMD-a kao losa GPU/Mem sinhronizacija!
Skoro sve firme su pogodjene.XFX,Sapphire,Powercolor,MSI,Gigabyte,His...`


Kulira posle jer naravno nema odgovora, jer AMD nije nista izjavio. Kad je tako dobronamerno postavio ovu temu mogao je barem da prilozi link a ne da pise gluposti.

Mislim da je jasno da je tema postavljena u cilju da se malo pljuje po AMD-u :)

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
NMY Re: Re: Re: Re: *-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-* 03.02.2011. 12:21 #291457

status: user
broj poruka: 1509
+1


https://www.tinyurl.com/ye5z6bn

ATI je bas poznat po tome sto se klokuje dobro a pogotovu sto dobro skalira! Treba jedno 100 Mhz OC za svega 2 FPS u skoku ahaha!
Default je keva! Pa koliko dobijes to ti je! ATI je takav i to je fakat!


:: Sky Fire izmislja
::
:: `Naime problem je u samoj arhitekturi GPU-a tj komunikaciji izmedju GPU-a i memorije sto dovodi do nestabilnosti karte,pucanja u 3D rezimu rada i nemogucnost popravke iste
:: Precizirano od strane AMD-a kao losa GPU/Mem sinhronizacija!
:: Skoro sve firme su pogodjene.XFX,Sapphire,Powercolor,MSI,Gigabyte,His...`
::
:: Kulira posle jer naravno nema odgovora, jer AMD nije nista izjavio. Kad je tako dobronamerno postavio ovu temu mogao je barem da prilozi link a ne da pise gluposti
::
:: Mislim da je jasno da je tema postavljena u cilju da se malo pljuje po AMD-u :
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
FSamir *-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-* 03.02.2011. 12:42 #291472

status: user
broj poruka: 777

Ovo je interesantno.
Kada sam maksimalno ozbiljan niko me ne shvata ozbiljno.
Kada se nešto kao zezam onda me svi shvataju maksimalno ozbiljno.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Dalje.. 03.02.2011. 12:47 #291475

status: user
broj poruka: 18472
Treba proctati zbivanje sa ove stranice gde covek lepo objasnjava ono sto je potvrdjeno i na AMD forumu!

http://forum.benchmark.rs/showthread.php?245561-Gigabyte-6850-blokira-komp&p=2451847&viewfull=1#post2451847

Da li je uzrok dosao sam od sebe?Da li je greska deketovana od strane vendora ili su dobili inffo od AMD!Jos veca sramota ako nisu inffo dobili od AMD sto dokazuje koliko je spreman da uvaljuje,njihova strategija `obecanja Kule i gradovi` i ` savrsena tehnologija` je vec davno poznata, prodavanje magle i sl..

I treba da se pljuju jer mi je zao korisnika koji slepo veruju ovom brendu koji samo donosi u najvecoj meri probleme!Zalosno!

Blago vama fanATIcima koji ste toliko optereceni da terate mak na konac!
Jos veca je tuga sto u toj vasoj supljoj glavici nemate ama bas nista pa bi do zakljucka kako nesto radi dosli i sami pa bi stim bilo i jasnije u cemu je kvar!

Gigabyte:

http://forum.giga-byte.co.uk/index.php/topic,3884.15.html

XFX/MSI:

http://forums.amd.com/game/messageview.cfm?catid=279&threadid=142284&STARTPAGE=9&FTVAR_FORUMVIEWTMP=Linear

HIS:

http://forums.amd.com/game/messageview.cfm?catid=279&threadid=142284&STARTPAGE=22&FTVAR_FORUMVIEWTMP=Linear


@Medjed
Sledeci put biraj reci kako ces da mi se obratis.Ovo ti je poslednja opomena!Nadam se da ti je to jasno?!Lazovom pravi tatu i mamu koji su te napravili takvom zaludjenom budalom da ne vidis nista sem jebenog ATI-ja !





Dear AMD, HAHAHAHAHAHAHAHA.
Yours truly, Jensen.

ATI Cayman Epic Fail
``Tresla se gora,rodio se mis``


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
CrniGrujan Re: Re: Re: Re: *-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-* 03.02.2011. 12:48 #291476

status: user
broj poruka: 128
To sam i ja posumnjao u prvi mah, međutim posle me je uverio u svoje dobre namere, poštenje i nadasve nepristrasnost.


:: Sky Fire izmislja
::
:: `Naime problem je u samoj arhitekturi GPU-a tj komunikaciji izmedju GPU-a i memorije sto dovodi do nestabilnosti karte,pucanja u 3D rezimu rada i nemogucnost popravke iste
:: Precizirano od strane AMD-a kao losa GPU/Mem sinhronizacija!
:: Skoro sve firme su pogodjene.XFX,Sapphire,Powercolor,MSI,Gigabyte,His...`
::
:: Kulira posle jer naravno nema odgovora, jer AMD nije nista izjavio. Kad je tako dobronamerno postavio ovu temu mogao je barem da prilozi link a ne da pise gluposti
::
:: Mislim da je jasno da je tema postavljena u cilju da se malo pljuje po AMD-u :
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
FSamir *-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-* 03.02.2011. 12:48 #291477

status: user
broj poruka: 777

Predsedniče, stigla Sloboda, ograničili mi dva naloga na po par reči a treći mi suspendovali.
Da li da ih opsujem ili ne, šta Vi mislite?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
CrniGrujan Mislim... 03.02.2011. 12:53 #291481

status: user
broj poruka: 128
Mogao bi ti Medo stvarno malo da se uozbiljiš da ne bi sad bio ekspresno tužen za pirateriju.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: Re: Re: Re: Re: *-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-* 03.02.2011. 12:55 #291484

status: user
broj poruka: 18472
Brate mene nepostenje ubija.Ne mogu da ti opisem koliko me to iz takta istera!
Ovde realnosti nema ni najmanje!godinama pratim scenu.Poznejm sve trikove i taktike poslovanja.Laz je ono sto me tako iritira da nemam reci!

Mene bre nije briga za bilo koji brend da li je Nvidia ili ATI.
Kada se Fermi pojavio na benchmarku sam prvi rekao da to ne valja i da to nije to,fakticki sam pljuvao i opet sam bio napadnut!
Nema izuzetaka!Korisnici su bitni,tj kupci!

Ovde je fazon sto je ovo AMD/ATI forum i ova firma se bez razloga glorifikuje a daleko je od savrsenosti kao ni jedan hardver na svetu.
Hocu da kazem kada je ATI u pitanju onda se iznose detalji u najvecem sjaju samo kad nesto valja,za nVidia-u su u stanju da pljuju do najmanjeg detalja kao sto su radili celu proteklu godinu dok god nije izasla serija GTX5xx i razocarala ih.To je za mene bolest psiholoskih razmera.Zaludjenost i idijotizam!

Istina ima da se kaze po svaku cenu.Da se korisnici upute,da se njima izadje u susret.
Gliga je dobio ono djubre od karte GTX465 sto su mu uvalili i popizdeo sam!Odmah sam reagovao na benchmarku i ispljuvao uvoznike!
I ovde ce neki balavci da dovode moje postenje i namere u pitanje zarad njihove bolesne opsesije!

Nadam se da ti je sad jasno da se ni ti vise nebi sprdao jer ja argumenata imam MNOGO!

:: To sam i ja posumnjao u prvi mah, međutim posle me je uverio u svoje dobre namere, poštenje i nadasve nepristrasnost
::
::
:: :: Sky Fire izmislja
:: ::
:: :: `Naime problem je u samoj arhitekturi GPU-a tj komunikaciji izmedju GPU-a i memorije sto dovodi do nestabilnosti karte,pucanja u 3D rezimu rada i nemogucnost popravke iste
:: :: Precizirano od strane AMD-a kao losa GPU/Mem sinhronizacija!
:: :: Skoro sve firme su pogodjene.XFX,Sapphire,Powercolor,MSI,Gigabyte,His...`
:: ::
:: :: Kulira posle jer naravno nema odgovora, jer AMD nije nista izjavio. Kad je tako dobronamerno postavio ovu temu mogao je barem da prilozi link a ne da pise gluposti
:: ::
:: :: Mislim da je jasno da je tema postavljena u cilju da se malo pljuje po AMD-u :
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
CrniGrujan Re: Re: Re: Re: Re: Re: *-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-* 03.02.2011. 13:05 #291492

status: user
broj poruka: 128
Ne vidim problem, zelenih foruma ima ko govana, mora neki i crven da bude, tolerancija i tako to.
Kome se ne sviđa, zna šta mu je činiti, malo je neralno da bilo ko očekuje da će sam da prefarba čitav forum.

U vezi čitave stvari vidim samo šlagvort za sprdnju, ništa više.

::
:: Ovde je fazon sto je ovo AMD/ATI forum i ova firma se bez razloga glorifikuje a daleko je od savrsenosti kao ni jedan hardver na svetu
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: *-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-* 03.02.2011. 13:14 #291496

status: user
broj poruka: 18472
A prijatelju .Duze sam ja u ovim vodama nego sto ti mislis.Zelenih foruma prakticno da i nema niti bi ja voleo da nesto necem vise naginje!
Pocev od benchmarka (naklonjen AMD-u cak i kad se testovi rade) ,sekirica (rade za AMD) ..svet kompjutera raspali forum sve sami klinci..PC Berza izmisljen forum za budale i zajebanciju!

To sto ti pricas realno mozes sa nekim detetom.Meni te fore nemoj prosipati!
Poenta je postenje i istina koje ovde nema ni trunke!Naucili su da sami sebe lazu i tese i generalno svi spadaju u isti crveni kos!
Niko nista ne zeli da prefarba vec da bude realan.Zao mi je tih korisnika ciji je vid zamagljen pa ne mogu zdravo da rezonuju!




:: Ne vidim problem, zelenih foruma ima ko govana, mora neki i crven da bude, tolerancija i tako to
:: Kome se ne sviđa, zna šta mu je činiti, malo je neralno da bilo ko očekuje da će sam da prefarba čitav forum
::
:: U vezi čitave stvari vidim samo šlagvort za sprdnju, ništa više
::
:: ::
:: :: Ovde je fazon sto je ovo AMD/ATI forum i ova firma se bez razloga glorifikuje a daleko je od savrsenosti kao ni jedan hardver na svetu
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
CrniGrujan Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: *-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-* 03.02.2011. 13:17 #291501

status: user
broj poruka: 128
Eto, ja sam oduvek imao utisak da je benchmark plavo-zelen.
Vidiš šta može da učini mala razlika u perspektivi, a inače, nije laž ako ti smatraš da govoriš istinu.

Istina je ionako precenjena.

:: A prijatelju .Duze sam ja u ovim vodama nego sto ti mislis.Zelenih foruma prakticno da i nema niti bi ja voleo da nesto necem vise naginje
:: Pocev od benchmarka (naklonjen AMD-u cak i kad se testovi rade) ,sekirica (rade za AMD) ..svet kompjutera raspali forum sve sami klinci..PC Berza izmisljen forum za budale i zajebanciju
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: *-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-* 03.02.2011. 13:22 #291505

status: user
broj poruka: 18472
Hm.Perspektiva u prevodu (onako kako ti se svidi) .Daleko je benchmark od plavo/zelenih samo je poenta sto ima dosta moderatora koji su opredeljeni za intel/nvidia kombinaciju pa ne dozvoljavaju napusavanje od strane korisnika suprotnog opredeljenja inace situacija nebi bila nista bolja nego ovde.Tamo bar neki koliko toliko balans postoji.

Heh.Ovaj deo filozofije ` a inače, nije laž ako ti smatraš da govoriš istinu.` mi se dopada samo sto mislim da nije prikladan za ovu tematiku .)


:: Eto, ja sam oduvek imao utisak da je benchmark plavo-zelen
:: Vidiš šta može da učini mala razlika u perspektivi, a inače, nije laž ako ti smatraš da govoriš istinu
::
::
:: :: A prijatelju .Duze sam ja u ovim vodama nego sto ti mislis.Zelenih foruma prakticno da i nema niti bi ja voleo da nesto necem vise naginje
:: :: Pocev od benchmarka (naklonjen AMD-u cak i kad se testovi rade) ,sekirica (rade za AMD) ..svet kompjutera raspali forum sve sami klinci..PC Berza izmisljen forum za budale i zajebanciju
:: ::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
CrniGrujan Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: *-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-* 03.02.2011. 13:23 #291506

status: user
broj poruka: 128
Pa i nije laž.

To se onda zove samoobmana.

::
:: Heh.Ovaj deo filozofije ` a inače, nije laž ako ti smatraš da govoriš istinu.` mi se dopada samo sto mislim da nije prikladan za ovu tematiku .
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: *-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-* 03.02.2011. 13:28 #291509

status: user
broj poruka: 18472
Slozismo se na kraju

:: Pa i nije laž.
::
:: To se onda zove samoobmana
::
:: ::
:: :: Heh.Ovaj deo filozofije ` a inače, nije laž ako ti smatraš da govoriš istinu.` mi se dopada samo sto mislim da nije prikladan za ovu tematiku .
:: ::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tata02 ... 03.02.2011. 13:30 #291510

status: user
broj poruka: 845
Ne možeš Sky reći da je arhitektura problem na osnovu nekoliko % loših kartica. Pa valjda bi onda sve kartice od svih proizvođača imale problema kao što je sad problem sa Sandy Bridge-om gde nije pogođen samo Gigabyte već svi proizvođači. Idem sad na posao a ti mi odgovori, ako hoćeš, pa ću na poslu pročitati. Pozdrav!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni ... 03.02.2011. 13:49 #291521

status: user
broj poruka: 4506
narode nisam pratio od pocetka...moze li mi neko ukratko reci jer mi nije jasno u cemu je tolika frka ?

koliko vidim kartice ne rade na 2 demo mapre crysisa i red alert a sve ostalo savrseno radi ?


I7 2600 + TX3 + P67 C43
8gb Ripler 1600 cl6
5850 OC edition 1 gb
Samsung F4 raid 0 + F1 1TB
Xi-fi music + Creative Inspire T6100
Raven RV01 + Arkangel 850w
VX 2450-led

Ajd uzdravlje


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: ... 03.02.2011. 13:54 #291526

status: user
broj poruka: 18472
Problem je sto i ostali proizvodjaci imaju isti problem!
HIS,MSI,GIGABYTE,POWERCOLOR,XFX..
Od mene nije ni poteklo da je greska u arhitekturi i ako sam covek moze da zakljuci zgog cega dolazi do problema izmedju komunikacije gpu/mem.Ko tu sta kontrolise i kako je to sve vezano!Preneo sam ono sto sam procitao!

Jel ti sad jasnije?Koji vam je bre q?


:: Ne možeš Sky reći da je arhitektura problem na osnovu nekoliko % loših kartica. Pa valjda bi onda sve kartice od svih proizvođača imale problema kao što je sad problem sa Sandy Bridge-om gde nije pogođen samo Gigabyte već svi proizvođači. Idem sad na posao a ti mi odgovori, ako hoćeš, pa ću na poslu pročitati. Pozdrav
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 3 OD 3
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646115.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs