Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
`AMD očigledno radi pravu stvar sa svojim Mantle API-jem`
STRANA 2 OD 2
obradmi Testirano je to na dosta sajtova 17.07.2014. 20:05 #557765

status: user
broj poruka: 7701
Dobit u perfomansama postoji gde je CPU usko grlo ,pa i kad su u pitanju jaci CPU ali sa CF konfiguracijama,mozete vi da krekecete koliko hocete AMD kontrolise gaming industriju i sve vece kompanije prihvataju to.Nije dzabe Intel pokazao interesovanje za to.
AMD je samo preneo tehnologiju sa konzola na PC.E sad stavite prst na celo
koliko je MS zavlacio sve nas sa DX i da kupujemo jace CPU.
Uzgred budi receno MS otpusta 18000 radnika u teskoj je krizi.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
maxxio Re: Testirano je to na dosta sajtova 17.07.2014. 21:23 #557772

status: user
broj poruka: 665

Što je babi milo, to joj se i snilo.

Gaming industriju kontrolišu veliki izdavači kao što su EA, Activision-Blizzard, Ubisoft, zatim Microsoft i Sony kao vodeći proizvođači konzola, a tu je naravno i Valve.
CF je tipičan primer AMD fušeraja sa svim stutteringom, lošom optimizacijom i ostalim problemima od kojih hronično pati, i prosto ga je smešno uzimati kao nekakav ozbiljan argument u bilo kojoj priči o gamingu.

O tome ko je koga zavlačio ćemo moći da pričamo tek kada (i ako) Mantle uopšte izađe iz beta faze, jer posle GODINU DANA od gromoglasnih najava i silne galame o `revoluciji`, trenutno i dalje imamo samo jedan demo, nikad izašle drajvere sa Mantle optimizacijom za GCN 1.0 kartice, i dve igre kod kojih je Mantle bonus samo za one sa kantama iz prošle decenije. Po meni, jedine šanse da low-level API postane PC standard jednog dana leže u DX12, jer od prodavaca magle iz AMD-a nema vajde.

Microsoft otpušta uglavnom višak radnika Nokije koje je dobio posle nedavno završene akvizicije. Primera radi, Microsoft je prošle godine imao neto dobit od ~22 MILIJARDE dolara, dok je AMD bio u minusu od 83 MILIONA dolara. Ako to znači da je MS u `teškoj krizi`, šta tek onda reći za AMD?

:: Dobit u perfomansama postoji gde je CPU usko grlo ,pa i kad su u pitanju jaci CPU ali sa CF konfiguracijama,mozete vi da krekecete koliko hocete AMD kontrolise gaming industriju i sve vece kompanije prihvataju to.Nije dzabe Intel pokazao interesovanje za to
:: AMD je samo preneo tehnologiju sa konzola na PC.E sad stavite prst na celo
:: koliko je MS zavlacio sve nas sa DX i da kupujemo jace CPU
:: Uzgred budi receno MS otpusta 18000 radnika u teskoj je krizi
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sashai Svi znamo ko ovde voli da krade... 18.07.2014. 20:58 #557849

status: user
broj poruka: 417

Pozdrav svima, posebice SkyFiretu. Prijatelje, nisam micika a nisam ni ti. Cudo jedno kako ljudi sa najvise duplih naloga vole da prozivaju druge i spocitavaju, etiketiraju i svasta nesto, a sve u vezi duplijeh naloga.
Ovo mi je jedini nalog i racunam da sam ovde jedan od clanova sa najduzim stazom. Pitace neko a zasto toliko malo odgovora? Zasto bih uopste udostojio odgovaranja na glupa pitanja, a sve u eri gugleta i inih pretrazivaca? Ko ne zna engleski neka se batali kompijutera i nek prione na motiku, thunk yeu vury mech.
Vise naloga sam imao pre izvesnog vremena (sasha1, sasha2, sasha3...) iz razloga sto je administracija dozvolila nevaspitanoj gospodi da se shire po forumu a ja popio disciplinsku meru jer sam doticnoj nevaspitanoj gospodi drmusao kafez.
Sky, cenim i siguran sam da si iznad prozivanja bilo koga za duple naloge, pogotovo mene koji dupli nalog niti imam niti koristim.
Sretni bili i suvi ostali, AA gledali i siti se smejali.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Sta se ovde desilo i zasto mi je obrisana poruka? 18.07.2014. 22:37 #557852

status: user
broj poruka: 18472
Moracu ponovo da okacim istu poruku koja je bila vezana za temu i polemiku unutar iste.

Admini ako vec brisu zelim da dobijem objasnjenje zasto je ista obrisana ako za to ne postoji razlog.


Da li je cinjenica da se AMD sluzi bednim marketinskim kampanjama od `pamtiveka` ?

Odgovor : Jeste.

Da li su im proizvodi jeftini i nedovrseni i generalno potsecaju kao da su sa buvljaka.

Odgovor : Jesu.

Da li na ovom forumu ne moze da prodje diskusija ako se AMD pomene u negativnom kontekstu tj ako se izloze neke cinjenice a da se pojedinci ne brecaju kao da im je neko oko izvadio?

Odgovor : Ne moze.

Da li ta ista diskusija moze da prodje bez uvreda sagovornika usled izlozenja odredjenih cinjenica?

Odgovor: Ne moze.

Da li su ljudi sa ovog foruma bolesno opsesivni AMD brendom ( cast izuzetcima) ?

Odgovor : Jesu.

Da li ce se kolektivna svest foruma pc berze nekad promeniti na bolje?

Odgovor : Nazalost nece.


Sve dalje je suvisno..


Kako kazu, pozdrav za normalne, gde god da ste.


@sashai

Ja tvrdim da si micika i to je moje misljenje sto ne znaci da sam 100% u pravu.
Sta se desilo u medjuvremenu dok nisam bio prisutan na pc berzi ja nemam pojma.
Mozda mozes da mi prepricas :)

P.S.Ja iza svog naloga stojim, pomoc i dupli nalozi mi ne trebaju, ko misli drugacije nesto me bas trepavica zabole .)


Superior Technology
Intel 3930K@4.8 Ghz/Asus Rampage IV Extreme/Corsair Dominator GT 32GB/Asus GTX 780 Ti DCUII OC SLI/Samsung 830 256GB/Creative Titanium HD/Enermax Revolution 1050w/Dell 2709w/CM Stacker 832 i ostal

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Igor88 GTAV 18.07.2014. 22:51 #557853

status: user
broj poruka: 509
Jedva cekam na mojoj Nvidia-i da opikam GTAV bas me zanima dal ce zaista losije raditi nego na AMD-u (cisto sumnjam) :-D

Intel i5 3570k
Intel DZ77BH-55K
16GB Hyperx @1600
120GB SSD


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire RE: GTA V 18.07.2014. 23:06 #557854

status: user
broj poruka: 18472
Ali brate, podrzavace Mantle. Da li si ti svestan sta pricas? :D


Superior Technology
Intel 3930K@4.8 Ghz/Asus Rampage IV Extreme/Corsair Dominator GT 32GB/Asus GTX 780 Ti DCUII OC SLI/Samsung 830 256GB/Creative Titanium HD/Enermax Revolution 1050w/Dell 2709w/CM Stacker 832 i ostal

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 @nebesko plavetnilo 19.07.2014. 00:41 #557862

status: user
broj poruka: 1998
Ako zaista ne znaš da napraviš razliku između sashke i mene, ko sam ja da ti rušim iluzije…

Ništa se ne brini dugo iščekivana utopija se bliži, i svi ćemo misliti, rezonovati i pričati na isti način. A za onih 10% buntovnika, slede „kampovi reedukacije“…
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad Re: Sta se ovde desilo i zasto mi je obrisana poruka? 19.07.2014. 00:53 #557863

status: user
broj poruka: 4754

Desilo se da je na moj predlog obrisano ono sto je trebalo, sto pokazuje da ovaj forum mozda ipak ima nadu.
To brisanje se desilo ranije pa ne znam sta si pisao, ali ako je obrisano znaci da je takodje bilo neprikladno.
Tako ce biti od sada, i vazi za sve.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 19.07.2014. 01:20 #557864

status: user
broj poruka: 18472
Verovao ili ne nemam ja nista protiv da se brise ono sto nije u skladu sa temom, tako i treba da bude ali ako jeste u skladu nema smisla da se to radi samo zato sto odredjene cinjenice nekom smetaju.

Ono sto mi je drago kolega alrad-e da uprkos nasim razmiricama ti si mi se kulturno obratio sa odredjenim objasnjenjem.

Mozda za ovaj forum zaista ima nade

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 19.07.2014. 02:59 #557869

status: user
broj poruka: 4754

Bice da definicija cinjenice nije fiksna.

I moj post je obrisan iako je imao neke cinjenice, ali je obrisano i ono gde sam smatrao ih uopste nema.
Mnogo me vise raduje drugo, nego sto me rastuzuje prvo.

Svako ima pravo na objasnjenje.
I lepse je s kulturu.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 2
Broj postavljenih tema: 60283. Broj poslatih odgovora: 646173.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs