Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
I sto je od Deke, mnogo je - ova kolicina zlobe, zavisti i puvanja
STRANA 2 OD 3  
stalex011 Re: 21.06.2013. 11:48 #500280

status: user
broj poruka: 285
Nisam imao radeonku dosta dugo. Zato i necu da pricam o performansama amd-a, jer se moze reci da ne znam. Ali zato imam ovaj i5 3470 i radim u 3d maxu rendere preko OpenCLa. Ako ide preko integrisane onda bolje da ide samo preko CPU kao sto si rekao. Ali mi je zato sa dodatnom grafickom CL ustedeo dane i dane. Samo je i dalje glupo porediti taj proc jer ga sigurno niko nece uzeti zbog performansi integrisane grafike gde u toj generaciji ima modela sa jacom grafikom i jos ima i novija generacija za isto para sa jos jacom iGPU
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
quna Re: re 21.06.2013. 13:08 #500291

status: user
broj poruka: 1637
Sto ga koliko vidim ne sprecava da bude 30e skuplji od pomenutog A10...


i5 750 : cm 212+ : ga-p55-usb3 : 2x2gb geil black dragon : gainward gts250 512mb : samsung f3 500gb : creative audigy : corsair tx650 : xigmatek asgard : benq g2750 a4tech x7

:: obratite paznju na to da je u pitanju openCL i da su uzeli i5 3470 koji nema cak ni hd 400
::
:: treba prevod? :
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
stalex011 RE: 21.06.2013. 13:28 #500298

status: user
broj poruka: 285
Ni FX-8350 ne sprecava da kosta isto 30e skuplje od pomenutog A10 a da ni ne moze openCL.

tj moze ali mora odvojenu grafiku obrni okreni

edit: evo ako ti kazes da je logican izbor procesora za ovaj konkretan test, ja vise necu nista odgovaram na ovoj temi :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
quna ... 21.06.2013. 13:50 #500300

status: user
broj poruka: 1637
A da li 8350 nece da pojede oba sirovom snagom i uradi jos stosta mnooogo brze?

i5 750 : cm 212+ : ga-p55-usb3 : 2x2gb geil black dragon : gainward gts250 512mb : samsung f3 500gb : creative audigy : corsair tx650 : xigmatek asgard : benq g2750 a4tech x7

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
stalex011 RE: 21.06.2013. 14:20 #500309

status: user
broj poruka: 285
Pa u openCL zavisi od graficke koju stavis koja jos dize cenu.
A i verovatno bi ta ista grafika bottleneckovala cpu. U CPU only modu bi verovatno odrala oba, ali nema ni njega na testu a i to bi bilo zanimljivo da su ubacili

Ja ovde ne favorizujem Intel, ali onaj grafikon nema nikakvu tezinu zbog izbora test cpua. Porede sa jedne strane procesor kome je iGPU prioritet sa drugim kome iGPU sluzi taman toliko da baci sliku na monitor i nista vise
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: RE: 21.06.2013. 14:31 #500312

status: user
broj poruka: 7760
Da ali samo za odredjenu vrstu posla i nista vise...

To ti je od prilike kao one malene kutije za BitCoin mining... ne mozes sa njima nista drugo da uradis ali zato kopaju ko blesave...

Citat:
`Rodbinsko-partijsko-naslednicki odnosi su nam stvorili tragicnu
i intelektualno slabo razvijenu klasu ljudi koji vode drzavu, zato smo...`

Tomato Republic Of Serbia, BRE !!!

:: Pa u openCL zavisi od graficke koju stavis koja jos dize cenu
:: A i verovatno bi ta ista grafika bottleneckovala cpu. U CPU only modu bi verovatno odrala oba, ali nema ni njega na testu a i to bi bilo zanimljivo da su ubacil
::
:: Ja ovde ne favorizujem Intel, ali onaj grafikon nema nikakvu tezinu zbog izbora test cpua. Porede sa jedne strane procesor kome je iGPU prioritet sa drugim kome iGPU sluzi taman toliko da baci sliku na monitor i nista vise
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
stalex011 RE: 21.06.2013. 14:36 #500314

status: user
broj poruka: 285
tako je .) ne znam sta je taj bitcoin mining ali zvuci tacno :D
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Imate ovde test primena 6 filtera odjedniom na tif fajl od 69 mb na Adobe Photoshop CS 6 21.06.2013. 16:11 #500331

status: user
broj poruka: 7700
http://www.tomshardware.com/charts/cpu-charts-2012/-33-Adobe-Photoshop-CS-6,3169.html

Kao sto se vidi AMD A10-6800K (Richland 4c/4t) brzi od Intel Core i7-990X (Gulftown 6c/12t) ,AMD FX-8350 (Vishera 8c/8t) Intel Core i7-2600K ,Intel Core i7-2700K (Sandy Bridge itd ...
upravo zahvaljujuci OpenCL.Ipak cista CPU snaga zaostaje za OpenCL kada je u pitanju
primena vise filtera.Intel Core i7-4770K (Haswell 4c/8t) se dobro kotira isto zahvaljujuci GPU jedinici i Open CL ,oba preticu CPU od 1000 dolara.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
PhatPhuck @Dexter 21.06.2013. 16:16 #500333

status: user
broj poruka: 1886
Znači, ja kad CITIRAM nešto što je NEKO RESPEKTABILAN napisao za Intel (da su krali, ucenjivali, podvaljivali, itd) - NAGLAŠAVAM OPET - CITIRAM, a ne da napravim temu sa MOJIM LIČNIM `mišljenjima` - ja sam `isti kao on`, kome se teme sastoje od 90% njegovog pljuvanja i 10% informacija?

Bitno je samo da ti `odvališ` brže-bolje istu osudu za svakog, samo da te neko ne bi smatrao `pristrasnim` - iako se radi o ljudima čiji su metodi i dela RAZLIČITI? Bitno je samo da te ne smatraju `pristrasnim`, a to što - OPET NAGLAŠAVAM - ja ne punim teme svojim ličnim mišljenjima nego dajem citate iz originalnih izvora - dok on radi SUPROTNO - to tebi ni malo nije bitno?
Nema veze... Samo je bitno da se ne ispadne `pristrasan` - a to što zahvaljujući KRIMINALNIM praksama ZA KOJE ZNA CEO SVET danas Haswell ima cenu kao `top` model AMD-a zajedno sa kvalitetnom matičnom - to je zbog upliva vrlog vazduha iz Sahare, a ne zbog tih kriminalnih praksi i ucenjivanja OEM-ova, gušenja konkurencije.
Samo je bitno da ti ostaneš `nepristrasan`, i da su ti ručice `bele` kao što uvek jesu.

:: Cek ne razumem, niti imas AMD niti ces ga kupiti niti ikome savetujes da ga kupi
:: sto se toliko sekiras oko amd-a i cemu ovakve teme i pljuvanje
::
:: Da ne bude da sam pristrasan
:: isto realno vazi samo obrnuto za recimo Phata..
::
:: Cpu:AMD FX 6300 @ 4Ghz
:: Cooler:TitanVanesa-
:: GPU:GTX 670 Gigabyte Windforc
:: Ram:10 Gb KingstonHyperX@1600MH
:: MBO:Asus M5A9
:: Case:CM Storm Enforce
:: PSU:Chieftec 650w a8
:: Mouse:Mx 51
:: Screen: Dell
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Samo da dodam 6800 K richland je brzi od Intel Core i7-3770K 21.06.2013. 16:22 #500335

status: user
broj poruka: 7700
u ovom testu sa 6 filtera znaci da bi se stigao AMD u ovom testu mora da se kupi 4770K Haswell ,ali se postavlja pitanje zdravog razuma zasto dati tri puta vise para za nesto sto je brze u ovom testu mozda 15-20%.Znaci ko radi sa Adobe photoshop pretezno AMD APU 5800 K i 6800 k svakako preporuka.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 @PhatPhuck 21.06.2013. 16:29 #500337

status: user
broj poruka: 17086
Ne govorim o tome,
nego da torta stalno velica intel i nvidiju a pljuje amd
dok ti to radis isto, samo obrnuto,
a to, koje metode ko koristi, to nisam spominjao.

Torta nikad nece da postavi temu da amd valja kao sto ni ti nikad ne postavljas teme da intel valja ili bilo sta pozitivno vezano za intel,
nebitno ko je izvor ili licne afirmacije.
Na to sam mislio. Nadam se da te nisam uvredio kao ni tortu jer mi to nije bila poenta niti cilj, vec samo zapazanje.

A ja za sebe kazem i mislim da nisam pristrasan,
jer nikad nisam postavio temu u kojoj je poenta
da je neko los ili dobar proizvodjac bilo cega.
I uvek kupujem ono sto daje vise meni, za moj novac.

Cpu:AMD FX 6300 @ 4Ghz
Cooler:TitanVanesa-S
GPU:GTX 670 Gigabyte Windforce
Ram:10 Gb KingstonHyperX@1600MHz
MBO:Asus M5A97
Case:CM Storm Enforcer
PSU:Chieftec 650w a85
Mouse:Mx 518
Screen: Dell


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
PhatPhuck Re: @PhatPhuck 21.06.2013. 16:38 #500339

status: user
broj poruka: 1886
:: Torta nikad nece da postavi temu da amd valja kao sto ni ti nikad ne postavljas teme da intel valja ili bilo sta pozitivno vezano za intel,
:: nebitno ko je izvor ili licne afirmacije

Laž.
Kad sam ja postavljao teme vezane za Intel - jeste da nisam uzdizao u nebesa - ali nisam ni NEISPROVOCIRANO SRAO.
Ako se radilo o temi vezanoj za neku novu tehnologiju Intela ili novi procesor, samo sam citirao originalni izvor, boldovao ono što je najbitnije - i to je to. Nisam ispod nekog takvog mog napisa koristio priliku da se `naserem` po tom novom proizvodu ili tehnologiji Intela, a čak i ako JESAM ispod stavio nešto negativno - nije bilo MOJE pisanije - nego opet citat/mišljenje sa nekog drugog sajta.

Osim toga, ako sam ja nazivao Intel `mafijaškom kompanijom` - za to sam pružio dokaze - GOMILU dokaza i članaka - i to ne dokaze forenzičkog tima iz Vlasotinca - nego prekršaje i kriminalne prakse Intela za koje zna CEO SVET, i Evropska Unija, i Japan, i USA, i Južna Koreja (zemlje gde je Intel masivno kažnjavan i gonjen).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: Re: @PhatPhuck 21.06.2013. 17:44 #500349

status: user
broj poruka: 7760
Pa ona o ucenjivanju i ne zvuci tako kako si naveo...

Ne da si ih ocrneo nego im pakao ne gine...

Citat:
`Rodbinsko-partijsko-naslednicki odnosi su nam stvorili tragicnu
i intelektualno slabo razvijenu klasu ljudi koji vode drzavu, zato smo...`

Tomato Republic Of Serbia, BRE !!!

:: :: Torta nikad nece da postavi temu da amd valja kao sto ni ti nikad ne postavljas teme da intel valja ili bilo sta pozitivno vezano za intel,
:: :: nebitno ko je izvor ili licne afirmacije
::
:: Laž
:: Kad sam ja postavljao teme vezane za Intel - jeste da nisam uzdizao u nebesa - ali nisam ni NEISPROVOCIRANO SRAO.
:: Ako se radilo o temi vezanoj za neku novu tehnologiju Intela ili novi procesor, samo sam citirao originalni izvor, boldovao ono što je najbitnije - i to je to. Nisam ispod nekog takvog mog napisa koristio priliku da se `naserem` po tom novom proizvodu ili tehnologiji Intela, a čak i ako JESAM ispod stavio nešto negativno - nije bilo MOJE pisanije - nego opet citat/mišljenje sa nekog drugog sajta.
::
:: Osim toga, ako sam ja nazivao Intel `mafijaškom kompanijom` - za to sam pružio dokaze - GOMILU dokaza i članaka - i to ne dokaze forenzičkog tima iz Vlasotinca - nego prekršaje i kriminalne prakse Intela za koje zna CEO SVET, i Evropska Unija, i Japan, i USA, i Južna Koreja (zemlje gde je Intel masivno kažnjavan i gonjen).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
PhatPhuck Re: Re: Re: @PhatPhuck 21.06.2013. 17:48 #500351

status: user
broj poruka: 1886
:: Pa ona o ucenjivanju i ne zvuci tako kako si naveo..
::
:: Ne da si ih ocrneo nego im pakao ne gine..

Druže, reči `ucenjivanje` i `siledžijstvo`, kao što sam i naglasio na toj temi, nisu moje reči - nego su upotrebljene na izvoru informacije, `TomsHardware`.
Čak sam ih i boldovao u originalnom tekstu koji sam citirao.
Evo i o kakvoj uceni se radi (originalni izvor je WikiLeaks):

`It was somewhat apparent that the 250,000-or-so cables released by WikiLeaks could make the lives of many rather inconvenient. However, it seems that the information goes much further than just diplomatic negotiations. A new document now shows how Intel was able to get a waiver from the Russian government to import software that usually could not have been imported. If we read this right, then the information shown could be called bullying at best and blackmailing at worst. Some may call it business, though.
Intel apparently received approval to import 1000 encrypted platforms that would be used for the development of software. Intel, which was represented back then by CEO Craig Barrett, made it clear that it needed the hardware and software in the country and was able to leverage its intelligence, if you will, knowing that Russia wanted to become a `knowledge-based economy.` Intel highlighted that it was employing more than 1000 Russian engineers and if it was not able to import those platforms, it would have to lay off over 200 engineers and R&D work would be moved to India or China. Apparently, the negotiations involved not only Barrett, but also American Chamber of Commerce President Andrew Somers on the American side, as well as Russian President Medvedev.``
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
quna Re: Imate ovde test primena 6 filtera odjedniom na tif fajl od 69 mb na Adobe Photoshop CS 6 21.06.2013. 20:42 #500380

status: user
broj poruka: 1637
To nisam pretpostavio da ce da se desi, ali ima logike potpuno kao i kod gpu rendera. To onda jos povecava jaz u ceni, za ovaj posao doduse.


i5 750 : cm 212+ : ga-p55-usb3 : 2x2gb geil black dragon : gainward gts250 512mb : samsung f3 500gb : creative audigy : corsair tx650 : xigmatek asgard : benq g2750 a4tech x7

:: http://www.tomshardware.com/charts/cpu-charts-2012/-33-Adobe-Photoshop-CS-6,3169.htm
::
:: Kao sto se vidi AMD A10-6800K (Richland 4c/4t) brzi od Intel Core i7-990X (Gulftown 6c/12t) ,AMD FX-8350 (Vishera 8c/8t) Intel Core i7-2600K ,Intel Core i7-2700K (Sandy Bridge itd ..
:: upravo zahvaljujuci OpenCL.Ipak cista CPU snaga zaostaje za OpenCL kada je u pitanju
:: primena vise filtera.Intel Core i7-4770K (Haswell 4c/8t) se dobro kotira isto zahvaljujuci GPU jedinici i Open CL ,oba preticu CPU od 1000 dolara.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Koliko vas, jadnih i sirotih crvenka-pitsa, sada, po ovoj vrucini 21.06.2013. 20:54 #500381

status: user
broj poruka: 10988
sme da se igra, i to sve u full-u? Kladim se: NI JEDNA crvenkapa! A ja, sa svojim furunchetom NON-STOP, to jest, po nekoliko sati, u po bela (usijana) dana! Evo, upravo sam poklao gomilu shyftara-noobova u gameranger`s sobama, u igrama raznim...
Temp u (realnoj, mojoj) sobi=30*C. No air conditioning, just a cold beer running down my throat... Kuciste zatvoreno, jedan usisni i jedan izduvni vent od 8cm (TT)... Vent na karti podesen da vrti max=60%...

TO znaci imati dobitnu kombinaciju hardvera (Intel+NV)...

Pa vi, crvenkape, ne smete ni da UKLJUCITE kompjutere - javljate se sa tablet-a i phone-ova koje povremeno hladite lepezama...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 Na koliko ti radi Gorenje-Velenje dok se igras? 21.06.2013. 21:54 #500387

status: user
broj poruka: 6088
Je l` navuce 85-90 stepeni?


i5 2500K, Hyper 212+, MSI Z68A-GD65 (G3), HyperX Green 2x4GB 1600, Sapphire 6950 1GB, Dell U2412M, Samsung 830 128GB, F3 500GB, F4EG 2TB, TT Chaser MK-I, CFT-650-14CS, Xonar DX, ATP-3



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: Koliko vas, jadnih i sirotih crvenka-pitsa, sada, po ovoj vrucini 21.06.2013. 21:59 #500389

status: user
broj poruka: 7700
Vidim sada se kurcis kada je zaslo sunce ,ajde javi se u podne sa temp i da ti je iskljucena klima.


:: sme da se igra, i to sve u full-u? Kladim se: NI JEDNA crvenkapa! A ja, sa svojim furunchetom NON-STOP, to jest, po nekoliko sati, u po bela (usijana) dana! Evo, upravo sam poklao gomilu shyftara-noobova u gameranger`s sobama, u igrama raznim..
:: Temp u (realnoj, mojoj) sobi=30*C. No air conditioning, just a cold beer running down my throat... Kuciste zatvoreno, jedan usisni i jedan izduvni vent od 8cm (TT)... Vent na karti podesen da vrti max=60%..
::
:: TO znaci imati dobitnu kombinaciju hardvera (Intel+NV)..
::
:: Pa vi, crvenkape, ne smete ni da UKLJUCITE kompjutere - javljate se sa tablet-a i phone-ova koje povremeno hladite lepezama..
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gliga79 Re: Na koliko ti radi Gorenje-Velenje dok se igras? 21.06.2013. 22:03 #500391

status: user
broj poruka: 4641
Mislio si na Gorenje Zajecar

Intel i5 2500k, Noctua NH-D14, Asus Maximus IV Gene - Z, MSI Gtx 660 OC , 4x2Gb Hyper X 1600mhz Genesis (gray), HDD WD 640 gb, Samsung F3 1tb, Seasonic S12D 850w, Thermaltake Element G

:: Je l` navuce 85-90 stepeni
::
::
:: i5 2500K, Hyper 212+, MSI Z68A-GD65 (G3), HyperX Green 2x4GB 1600, Sapphire 6950 1GB, Dell U2412M, Samsung 830 128GB, F3 500GB, F4EG 2TB, TT Chaser MK-I, CFT-650-14CS, Xonar DX, ATP-
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dejzan Re: Koliko vas, jadnih i sirotih crvenka-pitsa, sada, po ovoj vrucini 21.06.2013. 22:03 #500392

status: user
broj poruka: 3730

Opste je poznato da se Nvidia greje ko blesava...
Intel od skora i da ne pricam....
Evo ceo dan mi racunar radi sto igre sto filmovi sto download... 52 max... I to nisam odvrnuo mog zalmana....


AMD 965 X4 3.8 Ghz , Gigabyte Technology Co., Ltd. GA-890GPA-UD3H, 2 x 2 GB DDR3 1800Mhz Silicon X Power, HD 6870 Sapphire, LC Power Arkangel 850 W ,Cooler Master HAF 912+, Samsung SyncMaster P2470, Altec Lansing VS3151R, LOGITECH G400,


:: sme da se igra, i to sve u full-u? Kladim se: NI JEDNA crvenkapa! A ja, sa svojim furunchetom NON-STOP, to jest, po nekoliko sati, u po bela (usijana) dana! Evo, upravo sam poklao gomilu shyftara-noobova u gameranger`s sobama, u igrama raznim..
:: Temp u (realnoj, mojoj) sobi=30*C. No air conditioning, just a cold beer running down my throat... Kuciste zatvoreno, jedan usisni i jedan izduvni vent od 8cm (TT)... Vent na karti podesen da vrti max=60%..
::
:: TO znaci imati dobitnu kombinaciju hardvera (Intel+NV)..
::
:: Pa vi, crvenkape, ne smete ni da UKLJUCITE kompjutere - javljate se sa tablet-a i phone-ova koje povremeno hladite lepezama..
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever Re: Re: RE: 21.06.2013. 22:07 #500394

status: user
broj poruka: 4866
Bitmineri.
Papreno i kostaju...
br>http://tinyurl.com/ch3mu7j

:: Da ali samo za odredjenu vrstu posla i nista vise..
::
:: To ti je od prilike kao one malene kutije za BitCoin mining... ne mozes sa njima nista drugo da uradis ali zato kopaju ko blesave..
::
:: Citat:
:: `Rodbinsko-partijsko-naslednicki odnosi su nam stvorili tragicn
:: i intelektualno slabo razvijenu klasu ljudi koji vode drzavu, zato smo...`
:: Tomato Republic Of Serbia, BRE !!!
::
:: :: Pa u openCL zavisi od graficke koju stavis koja jos dize cenu
:: :: A i verovatno bi ta ista grafika bottleneckovala cpu. U CPU only modu bi verovatno odrala oba, ali nema ni njega na testu a i to bi bilo zanimljivo da su ubacil
:: ::
:: :: Ja ovde ne favorizujem Intel, ali onaj grafikon nema nikakvu tezinu zbog izbora test cpua. Porede sa jedne strane procesor kome je iGPU prioritet sa drugim kome iGPU sluzi taman toliko da baci sliku na monitor i nista vise
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dejzan Re: Re: Koliko vas, jadnih i sirotih crvenka-pitsa, sada, po ovoj vrucini 21.06.2013. 22:10 #500398

status: user
broj poruka: 3730

+1

AMD 965 X4 3.8 Ghz , Gigabyte Technology Co., Ltd. GA-890GPA-UD3H, 2 x 2 GB DDR3 1800Mhz Silicon X Power, HD 6870 Sapphire, LC Power Arkangel 850 W ,Cooler Master HAF 912+, Samsung SyncMaster P2470, Altec Lansing VS3151R, LOGITECH G400,


:: Vidim sada se kurcis kada je zaslo sunce ,ajde javi se u podne sa temp i da ti je iskljucena klima
::
::
:: :: sme da se igra, i to sve u full-u? Kladim se: NI JEDNA crvenkapa! A ja, sa svojim furunchetom NON-STOP, to jest, po nekoliko sati, u po bela (usijana) dana! Evo, upravo sam poklao gomilu shyftara-noobova u gameranger`s sobama, u igrama raznim..
:: :: Temp u (realnoj, mojoj) sobi=30*C. No air conditioning, just a cold beer running down my throat... Kuciste zatvoreno, jedan usisni i jedan izduvni vent od 8cm (TT)... Vent na karti podesen da vrti max=60%..
:: ::
:: :: TO znaci imati dobitnu kombinaciju hardvera (Intel+NV)..
:: ::
:: :: Pa vi, crvenkape, ne smete ni da UKLJUCITE kompjutere - javljate se sa tablet-a i phone-ova koje povremeno hladite lepezama..
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed I ranije je ObradMi bio slab citac, ali sada mu je, valjda zbog vrucine 21.06.2013. 22:17 #500399

status: user
broj poruka: 10988
skroz pala mrena na okice...

Dakle, upravo se i nisam javljao tokom veceg dela dana jer sam se igrao - nakon duzeg vremena neigranja nicega ``online``, zazeleo sam se peglanja raznoraznih (juce zavrsih solo mode Metro LL).

Temperature? U sobi=30*C, graske znoja klize niz podlaktice... klime nema - nikada nisam ni imao klima-uredjaj.

Full load (nakon barem pola sata full angazmana):

Procesor (2600K@4.4GHz)=72*C
Karta=82*C (max, a varira, od igre do igre u granicama 77-82 stepena). I bas u tome je stos - nemam ja NISTA od cinjenice da ta i ta dekina budzevina razvija max 78, kada ona (to jest, ceo sistem, zbog nje) puca na 77 ili 78*C a moja nece puci ni na 85 (odnosno OS nece puci ni kada/ako karta dostigne tu temperaturu). To je ono sto vi ne razumete (tacnije: pravite se da ne razumete jer bi ste pougibali kada bi ste priznali ono sto je, znam, ocigledno).

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dejzan Re: I ranije je ObradMi bio slab citac, ali sada mu je, valjda zbog vrucine 21.06.2013. 22:22 #500400

status: user
broj poruka: 3730

LOL
AMD 965 3.8 ghz 52 stepena
SAFIR 6870 60 stepena...
Troto ti si u sani :)
Predji na AMD kao svaki normalan covek ako nista drugo (bolje performanse karti proc ce tek da bude ) i bre da spustis sobnu temperaturu....

AMD 965 X4 3.8 Ghz , Gigabyte Technology Co., Ltd. GA-890GPA-UD3H, 2 x 2 GB DDR3 1800Mhz Silicon X Power, HD 6870 Sapphire, LC Power Arkangel 850 W ,Cooler Master HAF 912+, Samsung SyncMaster P2470, Altec Lansing VS3151R, LOGITECH G400,


:: skroz pala mrena na okice..
::
:: Dakle, upravo se i nisam javljao tokom veceg dela dana jer sam se igrao - nakon duzeg vremena neigranja nicega ``online``, zazeleo sam se peglanja raznoraznih (juce zavrsih solo mode Metro LL)
::
:: Temperature? U sobi=30*C, graske znoja klize niz podlaktice... klime nema - nikada nisam ni imao klima-uredjaj
::
:: Full load (nakon barem pola sata full angazmana)
::
:: Procesor (2600K@4.4GHz)=72*
:: Karta=82*C (max, a varira, od igre do igre u granicama 77-82 stepena). I bas u tome je stos - nemam ja NISTA od cinjenice da ta i ta dekina budzevina razvija max 78, kada ona (to jest, ceo sistem, zbog nje) puca na 77 ili 78*C a moja nece puci ni na 85 (odnosno OS nece puci ni kada/ako karta dostigne tu temperaturu). To je ono sto vi ne razumete (tacnije: pravite se da ne razumete jer bi ste pougibali kada bi ste priznali ono sto je, znam, ocigledno).
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Da, da, ja sam u Sani (ti si u Amazonu?)...He, he! Samo ti uzivaj 21.06.2013. 22:27 #500401

status: user
broj poruka: 10988
u surogatima svojim - nista nije slatko kao dobra samoobmana... Dok se, naravno, ista ne rasprsne kao mehur od sapunice...

Na te temperature slobodno dodaj 10 i dobices PRAVU sliku stanja... Zapravo, ne - nastavi da zivis u zabludi pa ces ranije biti primoran da menjas... Do tada ces se, valjda, opametiti (ipak rastes, razvijas se, ucis malo po malo)...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 3  
Broj postavljenih tema: 60283. Broj poslatih odgovora: 646170.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs