Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Konfiguracije
iritantno
STRANA 1 OD 1
dgrujic iritantno 06.01.2006. 03:16 T1262

status: user
broj poruka: 78
Konfiguracija:
P4 3GHz, P4P800se, Corsair 2x512 DDR400, Club 3D 6600GT, Firewire PCI, Leadtek WinFast TV 2000 DeLuxe (valjda), ovo ostalo valjda nije bitno...
Sve je to bilo sjajno dok nisam uzeo Audigy 1 SE, resio da zamenim staru CMI8738. Super radi Audigy, ali pravi probleme sa TV tunerom. Naime, kada upalim tuner ima zvuka, sve super, ali cim prebacim kanal zvuk se ne cuje, a na control panelu od tunera se ukljuci mute, e sad sve je podeseno kako treba, prema tome bez pitanja: "Da li si tuner stavio na aux zvuk..." itd.. ;)))
Pretrazio sam strane forume, probao sam i KX drajvere, ali nece da rade, prema tome ako neko ima ideju...
Bas tupava stvar, ovako svaki put mora da ugasim tuner pa da ga upalim kad nabodem kanal koji mi se svidja... ;)))
Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bachi Drajver? 06.01.2006. 08:37 #3649

status: user
broj poruka: 25
Je l` imaš najnovije drajvere za TV Tuner?

Pozdrav,
Bachi

:: www :: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dgrujic tebalo bi... 06.01.2006. 11:06 #3654

status: user
broj poruka: 78
Koliko ja vidim, imam novije drivere od onih na njihovom sajtu, kako, ne znam...
Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Probaj ovo 07.01.2006. 12:24 #3673

status: user
broj poruka: 6643

Moj savet možda neće rešiti problem, ali i ne boli: drajveri za zvučnu karticu spadaju u osnovne drajvere za instalirani hardver (ali manjeg priotiteta od directx-a, drajvera za ploču i grafičku karticu), dakle trebalo bi da se instaliraju nekako ovim redom... ali, kod već instaliranog sistema, nakon reinstaliranja ili promene nekog tako osnovnog komada hardvera dolazi do (nije neminovno, ali je često) brljotina. Prvo, možda nisi PRAVILNO deinstalirao hardver (čuvenu cmi) tj. prvo si morao da deinstaliraš drajvere i samu karticu iz kontrol-panela, a zatim i fizički da je izvadiš... inače repovi starih drajvera ostaju, (ovo je doduše mnogo češće kad se prelazi sa ATI-ja na nVidiju i obratno, ali dešava se i sa drugim srodnim hardverom), dakle, savet je da sad prvo deinstaliraš Audigy na način koji sam ti opisao, vratiš cmi, instaliraš ponovo njene drajvere (uz sve moguće restarte) a zatim je pravilno deinstaliraš, pa onda i audigy... a onda ponovi instalaciju za tvoju tv karticu i sav njen prateći softver (jeste: prvo ga kompletno deinstaliraj...) ako sve ovo ne pomogne, ja bi "smelo" tvrdio da onda dolazi do klanja drajvera, tj. nisu usklađeni, najverovatnije, drajveri od tv kartice....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dgrujic misterija... 07.01.2006. 22:44 #3679

status: user
broj poruka: 78

Instalirao Win XP Pro SP2 (prvo sam probao na SP1) prvo driveri za zvucnu, pa onda za tuner... I opet isto...
Prebacio zvucnu u drugi PCI slot... Isto...
Ako neko ima jos neku ideju, ja sam svoje iscrpeo :(
Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Ok 08.01.2006. 00:03 #3682

status: user
broj poruka: 6643
Ovim zadnjim si eliminisao sve moje prethodne pretpostavke, ali sada ih imam još (priznajem, ponovo sam pročitao tvoj prvi post). Dakle, na nivou drajvera ili je sve ok, ili mi tu ništa ne možemo jer novijih i boljih nema.
Propustili smo softwer kojim gledaš programe (kakav propust...), da li se isto dešava u DScaler-u, WinDVR-u, tome što su ti uvalili sa karticom i nekom od capturing-editing programa? Ako nemaš neki od ovih programa, prvo probaj sa DScalerom jer je najmanji za dowlnoad a i free je... ako si i sve ovo probao, onda mi ne preostaje ništa drugo nego da pametujem kao kuzma iz sk-a: pa šta si očekivao kad imaš intel-a, opštepoznato je da je tvoja xx tv kartica shit koji se sklapa u javnom wc-u beogradskog buvljaka a od komponenti iz pančevačkog itd. Možda tu i ima malo istine, da se celokupan hardver pomalo ne slaže (a mi ne znamo zašto).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ludi ... 08.01.2006. 22:29 #3699

status: user
broj poruka: 568
imao sam slican problem sa "prolink pixel view" tv karticom. na 98-ici je sve radila extra ali kad stavih XP onda poce da se pali "mute" na "line in" (kartica nema aux varijantu kabla) sam posle nekoliko minuta saltao kanale ili ne pokusavao sam sve i nikako nisam to do dan danas resio
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60288. Broj poslatih odgovora: 646231.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs