Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Igrački rekviziti i konzole
SPS3 i Linux Like OS
STRANA 1 OD 1
MACHINE SPS3 i Linux Like OS 12.07.2007. 23:36 T4988

status: user
broj poruka: 5699
Da li je neko radio ili zna kako bi se to uradilo (link) da se na Sony PlauStation 3 instalira Linux i koji, kako kopirati igre na HDD i da li postoji sada neka vrsta piraterije kako kod PS2??? Nisam upucen u ovu problematiku nego prijateljica ima igracku i pita me za ovo jer su originali papreni...ima li neko egzaktnu ideju ili text? Hvala svim dobrim ljudima...


- C H A M E L E O N -
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oglasnik 12.07.2007. 23:44 #23488

status: user
broj poruka: 726

Machine,jednom si postavljao ovu temu i cini mi se da sam ti poslao ISO loader?Ako nijesam,poslacu.

Za instalaciju Linuxa:

http://ps3.qj.net/PS3-Linux-The-void-has-been-filled-Full-install-instructions-for-Fedora-Core-5-/pg/49/aid/73144


iso loader

http://www.pcberza.co.yu/forum/topic.php?topid=4236&forid=31&katid=2

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Nisam video... 12.07.2007. 23:49 #23490

status: user
broj poruka: 5699
to sto si postovao kao poslednje...probacu, mada mi nije sasvim jasan put kako sve to a ne zeznem konzolu, da li moze bilo koji ili samo Fedora, moram procitati textove...hvala...




- C H A M E L E O N -

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oglasnik 12.07.2007. 23:59 #23492

status: user
broj poruka: 726

Dat je primjer instalacije Fedore,siguran sam da vecina moze.Osim toga,i Windows XP se moze emulirati i prilagoditi za rad na PS3 uz pomoc Linuxa,vjerovao ili ne.

ISO Loader - ne znam da li funkcionise jer nijesam probao,vjerovatno ga je iskusni Paradox do sad usavrsio.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg ... 13.07.2007. 08:17 #23511

status: user
broj poruka: 711
http://en.wikipedia.org/wiki/PlayStation_3_Linux

U principu, mozes bilo koji ako je portovan za PS3 hardver... Vidim da pored Fedore mozes i YellowDog, Ubuntu i Gentoo... Ne mozes mnogo da zeznes, buduci da je PS3 OS napravljen tako da podrzava instalaciju Linuxa (na stranici koju sam ti poslao imas i YouTube video instalacije) Mislim da si cak imao i opis svega toga u SK ili Digital! (ne mogu da se setim tacno u kom)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60288. Broj poslatih odgovora: 646231.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs