Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Antivirusni softver
AVAST 6 - Problem
STRANA 1 OD 1
jovancic AVAST 6 - Problem 24.12.2011. 20:05 T42213

status: user
broj poruka: 226
Koristio sam Avast verziju 5. kad sam instalirao ver. 6 računar se restartuje kada se uključi skeniranje, bilo automatski, bilo manuelno. Srećom, imao sam image diska, te sam se vratio na v.5

Da li je još neko imao takav slučaj i da li neko zna uzrok ovom?

Svima srećna Nova godina, brz internet i ispravan PC!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 Nikakvih problema sa Avastom 24.12.2011. 20:44 #386745

status: user
broj poruka: 6089
osim što nekada bez-veze detektuje nešto kao virus a to nešto sigurno nije virus.


i5 2500K, MSI Z68A-GD65 (G3), HyperX Grey 2×2GB DDR3 1600, Samsung F3 500GB + F4EG 2TB, Sapphire HD 6950 1GB, Dell U2412M, Asus Xonar DX, Altec ATP-3, Procase Nitro AX, CFT-650-14CS



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
LonleyMax Nisam se sreo sa tako necim... 24.12.2011. 21:59 #386753

status: user
broj poruka: 1475
... jos od 2005 godien kad sam poceo sa verzijom 4.6 da se druzim, jedino sto je lsoe su ove fake detekcije, al boze moj bitno da cuva od pravih! :)

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1886176

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
aleksander Meni je blokirao... 24.12.2011. 22:53 #386755

status: user
broj poruka: 148

Na dosta kompjutera sam instalirao Avast 6 (imam ga i na kompovima u igraonici) i nije bilo problema osim na jednom kompu kod prijatelja gde mi pri pokusaju skeniranja komp zablokira. Neznam dali je problem do verzije Windowsa ili same konfiguracije. Posto me mrzelo da preinstaliram Win stavio sam mu NOD 4.2.67.10 i sad nema problema...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Problema kao sto su blokiranje sistema i restarti mozda nema... 24.12.2011. 22:57 #386759

status: user
broj poruka: 10992
ali virusa verovatno...ima. Gde je NOD, tu su i virusi (tacnije: trojanski konji).
- - - - - - - - - - -
jovancic: nisi naveo dve bitne stvari - OS i hardver toga kompa. Upamti to za ubuduce (ovo bi trebalo staviti kao `sticky`).
Drugo: proveri podesavanja Avast-a. Probaj da ukljucis/iskljucis win firewall i/ili defender (defender - ako je na kompu instalisana sedmica). Obavezno ubij najveca softverska gowna svih vremena - error reporting i defender (service/disabled).


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
jovancic Re: Problema kao sto su blokiranje sistema i restarti mozda nema... 25.12.2011. 00:58 #386784

status: user
broj poruka: 226
Baš sam kao torta: samo što sam ja red lud, red blesav!!!!

OS XP64, SP2, 4MB rama, AMD 5000+ - ostalo ništa specijalno. Win firewall je uključen. Kako sam vratio image diska, ne mogu da sad eksperimentišem!!! Žena mi ima isti PC (baš isti) i ona nema takvih problema. Međutim, njoj PC nije hteo da startuje (u nedogled putuju one kockice), tako da sam i njoj morao da vratim image. Nešto čudno mi se dešava, mora da su neki `gremlini`. Za sad rade oba PC-a, a dokle će - videćemo. Ako nešto `pametno` prokužim, javljam se!

Svima lep provod za novogodišnje i božićne praznike!



:: ali virusa verovatno...ima. Gde je NOD, tu su i virusi (tacnije: trojanski konji)
:: - - - - - - - - - -
:: jovancic: nisi naveo dve bitne stvari - OS i hardver toga kompa. Upamti to za ubuduce (ovo bi trebalo staviti kao `sticky`)
:: Drugo: proveri podesavanja Avast-a. Probaj da ukljucis/iskljucis win firewall i/ili defender (defender - ako je na kompu instalisana sedmica). Obavezno ubij najveca softverska gowna svih vremena - error reporting i defender (service/disabled)
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 Firewall i Defender 25.12.2011. 09:24 #386802

status: user
broj poruka: 6089
isključim odmah po instalaciji Windowsa. Koristim Avast 6 i Malwarebytes` Anti-Malware (poslednje verzije) i retko kad imam nekih virusno-bakterioloških problema.


i5 2500K, MSI Z68A-GD65 (G3), HyperX Grey 2×2GB DDR3 1600, Samsung F3 500GB + F4EG 2TB, Sapphire HD 6950 1GB, Dell U2412M, Asus Xonar DX, Altec ATP-3, Procase Nitro AX, CFT-650-14CS



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60288. Broj poslatih odgovora: 646231.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs